dat een oostenrijksch ambtenaar zieb verwaardigt zich tegen aanvallen der pers te verdedigen door de pers zelve. DUITSCHLAND. HANAU25 Maart. Maandag stond alhier een bruids paar op het punt van zich naar den geestelijke te begeven om het huwelijk te laten inzegenen. De bruidegom behoort tot de Evangelische (Gereformeerde) gezindheiden de bruid tot de Katholijke dissidenten. Onverwachts werd den Gere formeerden geestelijke het inzegenen van dit huwelijk ont zegd en aan de bruid de keus gelaten Roomsch-Catholijk of Gereformeerd te worden. Dit weigerde zij echter der halve kon haar echt niet worden voltrokken en zal de zaak in de vergadering der stenden worden ter tafel gebragt. ENGELAND. LONDEN, 27 Maart. Sedert Maandag wordt in den Tun nel onder den Teems weder eene kermis gehoudentot herinnering dat nu drie jaren geleden die vreemdsoortige doorgang voor het publiek werd geopend. Op den eersten dag hebben niet minder dan dertienduizend menschen deze kermis bezochtwier tenten en kramer smaakvol ingerigt en van ailes ruim voorzien waren. In de Edimburgh Weekhj Registea leest men het volgende: Voor ecnige dagen hebben kolengraversin eene mijn van Bathgate bij het verbrijzelen van een groot stuk steenkool eenen kikvorsch gevondeu diezoodra hij bevrijd werd lustig rondsprong alsof hij zoo even uit een moeras was gekomen. Hoevelo generatiën mag dit dier in de vaste 5teenkolenbedding besloten zijn geweest B E L G 11. BRUSSEL 2 April. De Pre'curseur zegtHet deser teren der Ilollandsche militairen op de Belgische grenzen duurt steeds voort. Daar dit bestendig en regelmatig ge schiedt moet men er uit opmaken dat er eene zedelijke kwaal in het lager van onze noordsche buren heerscht. Men schat de Hollandsche deserteursdie maandelijks in België komen om hunne reis naar Frankrijk en Algerië voort te zetten, op 12 a 15. Onder bevinden zich ook eenige per sonen van rang. Deze verliezen zijn bovendien gevoelig daar zij meestal dezelfde regementen treffen namelijk die welke te Breda en Bergen-op-Zoom in garnizoen liggen. De corpsendie tot nu toe het grootste aantal mannen verloren hebben, zijn het 1 sto regement lansiers, het 7de en 5de regement infantoricen het 2de regement artillerie. Het deserleren geschiedt zelfs door de manschappen der zeemagt. BINNENLAND. HELDER en NIEUWEDIEP 11 April. Van de nieuwe guldens kennen wij drie verschillende edities. Met de eerste, onder anderen die van 1817, schijnt men wat derzelver grootte of gehalte betrefteen niet onaardig hokje gemaakt te hebben. Men ziet ze hoogst zeldzaam meer als bij de ontdekking der stommigheid zeker weder ingewisseld en ook door partikulicren versmolten zijnde. Do lateren bijv. van 1840, zijn veel kleiner. Beide uitgaven dragen de beeltenis van Willem 1dienaar den slinker kant uitziet. Op de sedert geslagene mnnt- stukken aanschouwt men Willem IInaar tV- tegenover- gesteldenden regter kant kijkende. Gewis een bemoe digend zinnebeeld 1 Onze nieuwe rijksdaalders zien er weer regt stichte lijk uit. Zij roepen God zij met ons (namelijk met ons rijksdaalders want als de minister het alleen zal doen dan worden wij besnoeid.) Niet: God zIJmaar God zY. Dat is oneindig stichtelijker. Het is gothisch of vlaamsch. Zouden de stempels in Belgie gegraveerd zijn Dit zou prouvéren voor onze kunsten nog moer voor onze onbe krompen broederliefde. Ook is dat gebed ingetogen en modest. Het kruipt om den randen dringt zich niet op aan het oog. Slechts komt de Y wet driester te voorschijn in bet woord koningrijk. [Kal.) In een der nieuwsbladen van de Kaap de Goede Hoop, dd. 9den September 11. vindt met het volgende medege deeld hetwelk tot waarschuwing, inzonderheid van zeelie den strekken kan In de Simonsbaai ligt het Hollandsch oorlogschip de Postillongevoerd door kapt. Camhierop welk schip ouder de equipage het volgendo onheil plaats vond. Het is bekenddat zich in die baai een visch ophoudtgenoemd aan de Kaap »de blaasop" of »inktvisch" en in het Engelsch toad Jish. Gewoonlijk wordt door den havenmeester aan de inkomende schepen gewaarschuwd van dien visch niet te eten daar dezelve vergif in zich bevaten voor den eter in den regel doodelijk is. Drie der manschappen van het ooglogschip te weten twee onderofficieren en de kok sloegen de hun gedane waarschuwing in den wind en de gevolgen waren dat zij overleden met uitzondering van den kok die door middel van de maagpomp gered werd." HELLEVOETSLUIS. Drie weken geleden arriveerde al hier van Rotterdam een loodsbootgedestineerd om voor Brouwershaven te kruisen die volgens een Virginies model is gebouwd, doch die gansch niet aan het oogmerk voldoet en alzoo tot een reliek alhier op de werf is opgelegd en afgekeurd. Doch fe Hellevoetsluis is een nieuwe loodsboot gemaakt en thans in de vaart gesteld die aan allo verwach tingen voldoeten door een ieder wordt geroemd wegens de nette bewerLing en het doelmatige van het vaartuig. Heden den 5 April had alhier het ongeluk plaatsdat de persoon van J. Baron op de 's lands werf van de slel- ling van een schip in het drooge dok vielwaardoor gemel de in een gevaarvolle toestand verkeerd. BURGERLIJKEN STAND. Gehuwd C. B. Pastoor en G. Blom. Bevallen L. Dekker geb. Bras, D. G. Klaassen geb. van Dalen, D. S. Ox geb. van Es, Z. C. Prins geb. Doeber D. J. C. Tim mer geb. Pauw D. J. C. Smit geb. Matthijs D. J. Kroonstuiver geb. de Vries Z. II. Remmers geb. KunstZ. J. Schnetz geb. MeijtrZ. G. van Duuren geb. Smit, D. A. de Wit geb. Kamps, D. A. Zijm geb. Dito D. Overleden V. Brederode 47 j. G. van Oltenstein 80 j. E. R. Bakker, 41 j. R. van der Molen 46 j. J. H. Wessel, 3 m. D. Mak 61 j. Doodgeboren 1. UITTREKSEL UIT DE j Nieuwediep 6 April, binnengek. van der Plas, Jan Pieterzoon Koen

Weekblad van Den Helder en het Nieuwediep | 1846 | | pagina 2