WEEKBLAD van den HELDER en het MEUWEDIEP. PUBLICATIE. VIERDE JAARGANG. IGEN Dit Weekblad wordt eiken Maandag-morgen uitgegeven bij C. BAKKER Bz.te Nieuwe Diep. De prijs is 80 Cts. in de drie maanden en voor de buitensteden franco per post 90 cents. Men abonneert zich bij de Boekhandelaren en Postkan toren zijner woonplaats. ADVERTENTIEN gelieve men ongezegeld aan den Uitgever in te zenden, uiterlijk Zaturdags des middags ten 12 ure de prijs van 1 tot 4 regels is 60 centen voor eiken regel meer 15 centen behalve 35 centen zegelregt voor elke plaatsing. MAANDAG BURGEMEESTER en ASSESSOREN der Gemeente Helder, maken bij dezenaar aanleiding eener ontvangene dispositie van Z. E. den Heere Staatsraad Gouverneur der Provincie Noord-Hollanddd. 2 dezer No. /3641aan de be langhebbenden bekend 1°. Dat van Dingsdag den 19den tot en met Donderdag den 28slen Mei aanstaandealsmede op Krij dag en Zaturdag den 29sten en 30sten derzelve maand bij de Nederlandsche Bank, en bij de Agenten van 's Rijks Schatkistop de gewone kantoor-uren ter inwisseling kunnen worden aangeboden De Zeeuwsche Rijksdaalders of stukken van twee gulden zestig centswelke geschonden of ongerand zijn. 2°. Dat de intrekking van de voorzeide muntstukken zal plaats hebben tegen voorloopig in omloop blijvende oude munten of wel tegen nieuwe zilveren munten of ook tegen muntbiljetten volgens de wet van den 18den December 1845 (Staatsblad no. 90), daargesteld. 3°. Dat bij tijdelijke ongenoegzaamheid der kassendoor de Agenten zullen worden afgegeven bewijzen op de Nederlandsche Bank te Amsterdam hij vertoon al daar betaalbaar als bij 2 vermeld of bewijzen bij bet Agentschap zelve mede in dier voege betaalbaar vijf dagen na datoen zulks naar keuze door de belanghebbenden bij de afgifte der specie te doen. 4°. Dat de Ontvangers der belastingen do inwisseling zul len bevorderen door overneming lot den 28slen Mei aanstaande van de buiten koers gestelden specie tegen anderezooveel hunne kassen dit toelaten. 3°. Dat de bovengemelde geschonden of ongerande Zeeuw sche Rijksdaalders met den 28sten Mei aanstaande buiten omloop worden gesteld en dientengevolge niet meer in betalingen voor de Schatkist zullen aangenomen worden noch door de Ingezetenen zullen behoeven te worden aangenomen. 6°. Dat daarentegen de Zeeuwsche Rijksdaalders, waarvan i ..i.ii het omschrift ongeschonden isen die gerand zijn tijdelijk in omloop zullen blijven doch dat daarop met den 29sten Mei aanstaande toepasselijk is gemaakt het bestaande verbod tegen het aannemen van dezelve, in verminktenbesnoeiden of geschonden toestand. 7°. Dat de gedeelten van Zeeuwsche Rijksdaalders [halven vierden en achtsten in bovengemelde maatregelen niet zijn begrepen. Eu zal deze worden gepubliceerd ter plaatse waar zulks alhier te geschieden gebruikelijk is en in het Weekblad van den Helder worden geplaatst. Helder, 9 Mei 1846. Burgemeester en Assessoren voornoemd J. is 't V E L T. Ter Ordonnantie van HEd. Achth. J. SCHOON, Secr. BUITENLANDSGHE BERIGTEN. DUITSGHLAND. TRIER26 April. Onlangs wilde de verlaten geüefdo van eenen kanonier hier ter slede in garnizoen liggende en die levenszat wasten minste op eene hare geliefde waardige wijze sterven. Ten dien einde had zij zich allengs- kenseene goede hoeveelheid buskruid weten te bezorgen en hetzelve met vele kogels vermengd in eenen kamerpot gevuld. Daarop zette zij zich op den pot en stak het zon derlinge mengsel in brand. Het gevolg daarvan wasdat de onzinnige vrouw door de losbranding in den uitersten o o hoek van de kamer werd geworpen belangrijke brandwon den ontvingmaar overigens geen letsel bekomen had. B E IJ E R E N. MUNCHEN28 April. Een vreemdsoortig reglsgeding wegens majesteils-schennis, houdt tegenwoordig de aandacht der regthank hier geboeid. Een schilder welke zijne tce- kenportefeuille verloren had vond dezelve gedeponeerd op het bureau van politie en werd verzochtden inhoud der- zelve op te geven, ten einde te onderzoeken, of het de zijne

Weekblad van Den Helder en het Nieuwediep | 1846 | | pagina 1