VUURWERK. LION SALOMON KESNER hij terstond herkende. Gij zijt niet tevreden, ik ook niet «lat is ligt af te maken. Ik ga terstond twee van mijne ka meraden roepen en dan willen wij Dat is onuoodig. Een rijtuig wacht ons en op de plaats, waarheen ik u brengen zal, zullen wij al het noodige riuden.» Goed dan voorwaarts De wakkere korporaal nam plaats in liet rijtuig zonder zich eerst daartoe te laten noodigen de doctor klom na hem in en de paarden renden voort. Na verloop van een kwartier toen Capulet zag, dat het rijtuig altijd met dezelfde snelheid doonced begon hij tegen do eerlijkheid van zijne vermeende tegenpartij kwaad vermoeden op te vatten. Waar duivel brengt gij mij heen?» vroeg hij. Mij duukt, het is niet noodig dat we zoo ver gaan om onze zaak naar behooren uit te vechten.» Heb nog een weinig geduld, mijn brave vriend, we zullen er dadelijk zijn; en ik ben u borg dat gij tevreden zult wezen.» De korporaal liet weder een kwartier voorbijgaan toea trok gij zijne sabel half uit de scheede en zeide Wilt gij mij voor den gek houden? Is dat eene manier, om een korporaal van de garde in eene koels als een juffertje rond te rijden? Halt, zeg ik; dadelijk uitgeklommen!» «Wees gerust, Capuletik verzeker u dat alles tot uwe volkomene tevredenheid zal afloopeu. \Yij hebben nog maar vijf minuten wegs af te leggen.» Goed nog vijf minuten; maar dan heb ik er den brui verder Tan. Wee uw gebeente, als hier verraad onder schuilt.» Eindelijk reed de kubriolet het plein opdo poort werd geopend en de doctor noodigde den korporaal uithem zon der vrees te volgen. »Yreezen doe ik nooit,» hernam Capulet«ofschoon ik nu merk dat hier iels is, dat mijn Yerstaud te boven gaat; maar toch nu we zullen zicu.» Zij giugeu zanien door eene lange reeks van prachtige ver trekken 'tgceu nu zeker voor den goeden soldaat als een sprookje uit de Duizend en eene nacht was. Zijne verbazing groeide echter nog aan toen zij aan eene met fluweel be kleedde deur kwamen waarvoor een van onder tot boven met gouden borduursel beladen heer post vatte. Hij hoorde hoe deze met luider stemme riep: De heer doctor Zacouner en de heer korporaal Capulet Do stoute soldaat die in het hevigste vuur van den slag nimmer gebeefd had geraakte thans op eenmaal in de ver zoeking, om regls om keert te maken en zijn heil in de vlugt zoeken. Daar bestond nogtaus gecne mogelijkheid meer toe. Capulet herstelde zich dus zoo goed mogelijk rigtte zich op keek vijftien passen voor zich uit op den grond, gelijk liet reglement voorschrijft, bleef onbewegelijk en wachtte met vas ten voet den afloop van dit avontuur af, waarvan hij geen zier begreep. Daar staat eensklaps eene schoone en schitterende dame voor hem. Zijn oog wordt beneveld, hij ziet niets meer, uiaar hoort eene welluidende stem die de volgende woorden lol hem rigt Heer Capulet het verheugt mij u te zien en ik hoop ge zult geen zwarigheid maken, ons uwe kleine geheimen te ontdekken daar we wezenlijk vriendschappelijk jegens u ge zind zijn. Naar 't geen de doctor ons gezegd heeft, zijt gij een groot Triend van kinderen?» «Mevrouw Uwe Majesteit donder! ik voel wel ik zal eene domheid zeggcu want mijne koj> draait niet mij rond «Wees bedaard, mijn Tricud zeide de doctor. «Hare Majesteit weet zeer goed dat men een braaf soldaat en een slccivt redenaar zijn kan, en ik geloof, eenvoudig te spreken is hier het best. Om u op den weg te helpen moet ik u zeggen <1; ik uit uw gedrag gisieren jegens die kinderen in de str it V helicu opgemaakt heb, dat gij zelf ook vader zijt?» Capulet sprak geen woord maar boog het hoofd en ander maal rolden een paar tranen bij zijne bruine wangen neer. Verberg die tranen niet, die u eer aandoen,» sprak de k< zo. ia met vuur. Gij zijl vader, mijnheer antwoordde de soldaat, zonder het te wagen, de oogen op te slaan, getrouwd ben ik, voor dit ik in de conscrip tie viel; daarom moest ik mijne vrouw en mijne twee kinderen verlaten, toen men inij onder de vanen riep. Hat is nu vier jareu geleden. Ik schreef haar dikwijls maar verbood baar mij te antwoorden uit vrees, dat. ja, ziet Uwe Majesteit men kan niet altijd voor zich zelveu inslaan en als mijn wijf mij misschien geschreven had YYij hebbcu geen brood of Jules is ziek ei dan Frankrijk eu keizer boren alles I maar mijne vrouw mijne kinderenhein ik wist wel dat ik mijn mond voorbij praten zou!afgedaanik deuk haast niet meer aan huis.» «Dat meeut gij niet, en ge zoudt er ook verkeerd aandoen, want gij zult vrouw en kinderen wederzien om voortaan rus tig bij hen te blijven,» zeide de keizerin. «Doctor, schrijf aan den overste van het eerste regemenl dat ik eervol ontslag voor den braveu korporaal Capulet verlang voeg er bij dat ik mijne redenen aan den keizer zelt' zal mededeelen.» De doctor schreef, de keizerin oiiderleekeade en de brave Capulet verliet het paleis met den blief, die hem zijne vrij heid terugschonk en met de middelen om daarvan "genot te hebben. «Doctor,» voegde Josephine in den loop van dien dag haren lijfarts toe; gij zijt een kostelijk man en nu weet ik dat gij voor elke kwaal eeu kuismiddeltje hebt.» 51 b t* jc v t c u ti Op Maandag den 11 Mei 1846, zal door den Heer LION JACQUES KINSBERGEN, voormalig Instituteur van het Koninklijk Instituut te Medemblikeene Tentoonstelling van zjue luisterrijko KUNST-VUURWERKEN gegeven wor den welke bijzonder uitmunten in de afwisseling van schoone en fraaije kleuren in Tivoli alhier. Te acht ure zal de muzvik zich doen hooren en ten negen ure het vuurwerk een aanvang nemen. Entreé 49 Centskinderen betalen half geld. NB. Alles breedvoeriger bj programma. Oud vermaard geëxamineerd Mond-Kies- en Tandmeester van Amsterdam bekend voor de alierbehendigste in het uitnemen van pijnverwekkende KiezenTandenstuk of stompe Wortelsal waren dezelve door anderen gebroken of van de hand gewezen neemt de bovengenoemde bijna zonder pijn uitvoorts verrigt hij alles wat nuttig en noodig en lot sieraad van 's inenschen mond kan dienen. Boven gemelde Tandmeester verwittigt zijne geabonneerden en be gunstigersdat hij lo spreken of te ontbieden zijn zaluiter lijk niet langer dan Zondag den 10 en Maandag den 11 dezertot 6 ure des avondsten huize van LOGMAN in de Vergulden Zwaan te Texel aan den Burg. NB. Niet leedwezen heeft genoemde Tandmeester verno men dat zich hier en elders ophouden voorgevende zijnen broeder of compagnon te zijn en de menschen het geld af persen gemelde Tandmeester heeft geen broederszusters noch compagnons, alles wordt door hem zeiven verrigt, een ieder wordt gewaarschuwd voor zulke bedriegers Gewone woonplaats St. Anthonie Breed straat No. 79 te Amsterdam. Uitgegeven bij C. BAKKER Bz te NieuwcDiep Gedrukt bij G. GILTJES te Helder

Weekblad van Den Helder en het Nieuwediep | 1846 | | pagina 4