B E L GI E. BRUSSEL. In den Vaderlander leest men het volgende hetwelk do bij ons ingewonnen narigtenomtrent do te velde staande aardappelen bevestigt. Do tijdingenwelke men uit verschillende streken dezer provincie verneemt komen alle hierin overeen dat de aardappelen alom eenen overvloedigen oogst beloven. In weerwil van den raad der professorsgeleerden doctorsapothekersbotanisten en sterrekijkershebben do boeren geplant gelijk zij gewoon waren zonder te kalken en zij zijnzoo als do onder vinding leertwijzer geweest dan die hooggeleerden. Een persoon die, sedert eenige dagen, meer dan dertig gemeen ten doorreisd en alom eene bijzondere aandacht op de aard appelen gevestigd, heeftverzekert onsdat hij alom die vrucht allerschoonst en veelbelovend heeft aangetroffen. Te Calcken zijn Schotscho aardappelen geplant die nu in vollen bloei staan. De inlandscho aardappelen groeijen zeer weel derig ssaan gezond en beloven eenen overvloedigen oogst. In het weekblad van Tongeren treffen wij de volgende koddige tijding aan: Do korte vrijaadje is voor ieder niet raadzaam. Hier ter slede adresseert zich een jongman aan eene jonge dochteren in de derde bijeenkomst is de trouw besloten. Reeds waren de gelieven sedert negen dagen on dertrouwd het huis gehuurd de pottenwinkel gekocht en de bruidskleederen gepast om binnen een paar dagen te trouwen toen het minnend paar rusio krijgt over den ka merpot die van tin had moeten zijn in plaats van steen van woorden kwam het tot daden en gelukkig voor den kandidaat-bruidegom dat de pot niet bijzonder sterk was anders had hij er meer dan een slagwaardoor do pot brakvan kunnen oploopen. Do vertoornde bruid behield do overhand zij duwde den aangeplakten man de deur uitnam de policie voor getuigo van do gemaaklo scher ven om de voorloopige scheiding to bekrachtigen en liet den vrijer het huis verbieden." Het voorstel in den gemeenteraad om de gothische zaal van het stadshuis ter beschikking te stellen van het in den aanvang der maand Junij te houden liberaal con gres is bij de beraadslaging ondersteund geweest door den burgemeester en de vier schepenen (voorheen wethouders). Het besluit is genomen met eenparige stemma van alle tegenwoordige leden op ééne na den heer Eiaesdie echter door eene brief in den Observatenr de redenen heeft doen kennen, waarom hij in gemoede meende eene zaal op het stadhuis niet te mogen afslaanhoezeer voor zich-zelven de voorgenomen bijeenkomst van de bedoelde vergadering zeer toejuichende en met derzelver oogmerk instemmende. Men verneemt thansdat de minister De Theux zich uit het register van de handelingen van den gemeenteraad een afschrift van de te dezer zake gehoudenc beraadslaging heelt doen voorleggen," BINNENLAND. HELDER en NIEUWEDIEP 30 Mei. Wij vernemen dat eene der ondernemingen en wel eene geheel nationale associatie welke de concessie heeft aange- raagd lot het aanleggen van eenen spoorweg van Haarlem over Beverwijk en Alkmaar naar den Helder en het Nieuwediep, benevens eene stoombootvaart van daar naar Ilarlingen in verband met den Vriesschen Spoorweg thans aan do Re gering een suppletoir plan heeft ingediend strekkende om aan dezen spoorweg eene belangrijke uitbreiding te geven namelijk door denxelven in verband te brengen bij middel van een op do aardenbaan van den Ilollandschen ijzeren spoorweg lusschen Haarlem en Amsterdam lo leggen spoor met het entrepotdok aldaar en in de tweede plaatshet aanleggen van eenen zijtak naar den Zaankant in verband met Amsterdam en verder naar do Noord-Hollandsche ste den langs den kant der Zuiderzee. Door deze uitbreidingen zoude dns niet alleen voorzien worden in eene zoo lang gevoelde behoefte om den spoor weg in direct vorband te brengen met het entrepotdok te Amsterdam en tevens de zoo belangrijke Zaankant in de spoorweg-gemeenschap gebragt worden maar dezelve is ook hoogstbelangrijk voor de stedenals Monnikendam Edara Hoorn Enkhuizot] Medemblik enz. die zich thans in eenen kwijnenden toestand bevinden welke anders bij de invoering van het spoorwegstelsel in Noord-Holland slechts verergeren kan maar die op deze wijzo aan dit stelsel aangesloten een nieuw en krachtig leven te gemoet gaanen het is daarom te wenschen dat de besturen dezer steden zoowel als der tusschen gelegene gemeenten zich deze zaak kracht dadig zullen aantrekkenen het ingediende plan waarbij zij een zoo groot belang hebbenijverig bij do Regering zullen ondersteunen. Belgie wordt overstroomd door industrie-riddersdie zich voortdurend bezig houden met gebruik te maken van de ligtgeloovigheid des publieks. Dezer dagen beroemde er zich eende kunst uitgevonden te hebben om in eene minuut faro-bier te maken. Men vroeg hem voor hoeveel hij zijn geheim verkocht. Ik verkoop het niet, maar geef hetwas het antwoord envervolgde hij wanneer gij zoo goed wilt zijn met mij naar den kelder te gaan dan zal ik het goede of het slechte hier in een heerlijken faro veranderen die beter is ik ben er van verzekerd dan diewelke van Hal of Brussel komt. Dit voorstel werd gedaan aan zekere kroeghoudster. O O Welke dochter van Eva zoude in dergelijk gevalaan do nieuwsgierigheid wederstand hebben kunnen bieden? Zij gaan beiden naar den kelder de industrie-ridder stoot den stop van een vat bier naar beneden cn verzoekt aan de vrouw haren vinger op het gat te zetten van een nabij liggend vat sloot hij ook den slop naar binnen en verzoekt aan de kroeghoudster een vinger van haro andere band op dat gat to plaatsen. Toen zij daar nu met beide handen bezig was, wendde de ander voordat hij nog een werktuig moest halen hij klom uit den kelder nam het geld uit de win- kellado, stak eene cigaar aan en verwijderde zich neuriënde. Do vrouw stond te vergeefs op hem te wachten. BURGERLIJKEN STAND. Gehuwd Geene. Bevallen P. J. van der Kolk geb. Hoge Z. M. Kramer geb. Plas D. W. L. Schipper geb. IClasen D. A. Dijker geb. Troost, Z. G. Schotvanger geb. de Waard D. G, Eggert geb. Stuij venbergD,

Weekblad van Den Helder en het Nieuwediep | 1846 | | pagina 2