alleen gewone tafelmessen en vorken toegestaan daarentegen groote keuken- en voorsnijders-messen verboden. De vleesch- houwers, die slechts groole messen en bijlen kunnen gebrui ken het getal hunner werktuigen bij de politie op te geven en dezelve door haar te laten stempelen. Zelfs is den banketbakkerseerst na lang bidden toegestaaneen' ma chine te mogen gebruiken ter snijding van de bonbons en dergelijke dingen. F R A N K R IJ K. PARIJS 2 Junij. De Phdre des Pyrenees vertelt als eene ware gebeurtenis het volgende vreeselijke voorval, dat, naar men zegt, het onderwerp van al de gesprekken uitmaakt: Voor eenige dagen trad een persoon als vrouw verkleed een afgelegen huis, in een van de valleijen van Navarra nabij Frankrijk, binnen om nachtverblijf te verzoeken. De woning, waarin hij was gekomen bevatte slechts drie menschelijkc wezensman en vrouw benevens een kind. Deze menschen bespeurden weldra dat zij een vermomd man hadden ont- wangen het geen hun niet weinig vrees inboezemde omtrent zijne bedoelingen. De man den nacht niet willende door brengen met een zoo gevaarlijken gastverliet door eena achterdeur het huis om aan de naburige huizen bijstand te gaan vragen. Gedurende zijne afwezigheid was er een oogen- blik dat de vrouw hare vrees niet langer kon bedwingen. De vreemdeling was haar genaderdenom hem te ontwij ken was zij in eene kamer gegaan waarvan zij de deur op het slot gedaan had. De man wilde haar volgen, maar, de deur niet kunnende openen hield hij zich nu niet lan ger verborgen maar zeide tot de vrouw Gij hebt op dien of dien dag koren verkocht; geef mij het geld, dat gij er voor gekregen hebtof ik dood uw kind." En werkelijk was het arme schepsel in tegenwoordigheid van den man gebleven, daar zij in hare overhaaste vlugt niet aan hetzelve gedacht had. Dc vrouw niet denkende dat hij deze gru welijke misdaad zou volbrengenook bevreesd voor zich zelve en elk oogenblik haren echtgenoot terug wachtende kou er niet toe besluiten om de deur te openenmaar weldra hoorde zij de hartverscheurende kreten van haar kind, hetwelk door het monster werd orogebragt. Na dezen gruwel gepleegd te hebben kwam hij weder aan de deurwelke hij met geweld poogde te openen maar dit niet gelukkende kwam hij op het denkbeeld een gat in hel beschot te maken om hier door te kruipen. Het dringende gevaar en de wanhoop gaven aan de onge lukkige moeder krachten en een sikkel grijpende die daar juist stond vatte zij den moordenaar op het oogenblik dat bij zijn hoofd door de opening stak bij de haren en sneed hem met zoo veel kracht den hals af, dat het hoofd geheel van den romp gescheiden werd. Men denke zich nu de ontzetting van den man bij het schouwspeldat hij zag toen hij met eenige buren terug kwam. Hij zag zijn kind omgebragteen hoofdeloos lijk badende in zijn bloed en zijne vrouw flaauw liggendeoverspat met bloed en met een menschclijk hoofd aan hare voeten. BINNENLAND. HELDER en NIEÜWEDIEP 6 Junij. De kollekte bij gelegenheid van het Pinksterfeestten behoeve van het Zendelinggenootschap in de onderscheidene Protestanlsche kerken alhierheeft opgebragt eene som van f32. Door het Gemeentebestuur is vergunning verleend aan Pieter Klopom in deze Gemeente eene kollecte te doen ter tegemoetkoming in de schade welke hij geleden heeft door den brand, welke in den nacht lusschen den 26 en 27 April jl. heeft plaats gehad. Daar die man bij den brand bijna alles wat hij bezat heeft verloren, en zijn verzoek om in het geheele arrondissement eene kollecte lo doen is afgewezen is het te wenschen, dat hij niet te vergeefsch de mildda digheid zijner plaatsgenoolen zal inroepen. BURGERLIJKEN STAND. Gehuwd Geene. Bevallen M. Rippens geb. Roesink Z. M. Drager geb. Rieuwers D. A. Smit geb. de Graaf, Z. N. G. Daalder geb. Bispinck Z. A. Nachtegaal geb. HengstZ. üverleuen J. M. de Reus 10 d. M. Gorter 78 j. H, Dehamps 55 j. J. Meijer 7 m. Levenloos geboren 2. Gedurende de Maand Mei rijn Gehuwd 10 Paren. Geboreu 34, waarvan 10 van bet mann. en 18 van het vrouwel. geslacht. Overleden 22, waarvan 14 van bet mann. en 8 van het vrouwel. geslacht. Levenloos geboren 1. WERKINRIGTING Ij O ON V O O IS. JVE UK. De Commissie welke zicli vcreenigd heeft tot de vestiging eener werkinrigting voor belioeftigeii iu deze Gemeente, veron derstellende dat verscheidene der ingezetenen niet genoegzaam bekend zijn met het doel eener zoodanige inrigting, anderen geen iegt begiip hebben van de middelen om daartoe te ge raken en wederom anderen twijfelen aan de uitvoerbaarheid waardoor velen wederhouden worden om deel te nemen aan eene zoo heilzame en alzoo hoogst weuschelijke instelling; heeft vermeent door middel van dit Blad allo hun mogelijke op helderingen cu inlichtingen te moeten geven zijnde hoofdza kelijk dezelfde, welke zij lieeft medegedeeld aan onderscheidene deelnemers in eene vergadering op den 15 der vorige maand gebonden en welke beslaan in de Tolgende Het doel is en kan niet anders zijndan het beginsel om zonder eenig persoonlijk belang, van welken aard ook, de werkeloozen tverJe en loon te verschaffen daardoor alle over dadige en ondoelmatige ouderslattd zooveel mogelijk te voorko men do ledigheid nimmer te voeden de armenkassen te ont lasten en deze alzoo ra slaat te stellen om de waarlijk nood druftige grijsaards weduwen weezen en gebrekkigeu van het noodige te voorzien en de bedelarij te weren; terwijl einde lijk de inrigting hoofdzakelijk de strekking moei hebben, dat de onderstand aan lieden in de kracht hunner jaren te ver- lccncn zooveel mogelijk tot prijs verstrekke van hetgeen zij door handcri arbeid hebben verdiend, en alzoo nimmer luiheid en ledigheid worde gevoed want in het gebrek aan ligchame- lijkeu arbeid toch, ca in het gebrak aan zedelijke ontwikkeling ligt bij de geringere klasse de grond van de meeste menscke- lijke eiteade. Yoorzeker zal dan ook ieder regtschapeu en weldenkend burger of ingezeten dezer plaats met de commissie het edele en nuttige eener werkinrigting gevoelen, en gewis methen den vurigen wensch koesteren, dat dezelve tot stand worde gebragt; deze overtuiging verligt de laak lot uiteenzetting der middelen en uitvoerbaarheid om tot de verwezenlijking te gerakenaan merkelijk, en alzoo overgaande tot lietmiddely vraagt de Com missie, of dit op zoo vele plaatsen in ons vaderland gevonden i ook niet te vinden zoude zijn op de plaats onzer inwoning met eene bereids zoo uitgebreide bevolking bclcedigend zoude voor de inwoners de toestemmende beantwoording dezer vraag zijn, en daarenboven zonde hij onjuist wezen. Dat zulks inct groole moeijt lijk heden en bezwaren gepaard

Weekblad van Den Helder en het Nieuwediep | 1846 | | pagina 2