Pasman. B. Rezel. M. Schoon. J. Sonstral. J. H. Senderman.. A. Snooij. J. Spigt. J. P. Struik. A. J. Taylor Sr. E. Verheij. B. Vroon. M. Yerweijde. E. J. Vries. S. de Wubben. C. Wert. vin Waard, de Zussen. J. Zur Muhlen. J. T. Tagrijn. Broodbakker. Notaris. Predik, bij de Luth. Gemeente. Winkelier. Ambtenaar. Winkelier. Commissaris bij het Loodswezen. Commissionair in Zeezaken. Jlr. Timmerman. Broodbakker. Winkelier. Ambtenaar. Manufacturier. Visiteur. Ambtenaar. Plaatselijke Ontvanger etc. Agent voor Zeezaken, zijnde alzoo het aantal deelhebbers of leden tot op heden reeds geklommen tot het aanzienlijk getal van 67. Voorts vermeent zij langs dezen weg te moeien kenbaar ma ken de itavolgendo artikelen uit het reglement als: Art. 3. Aan een ieder wordt de gelegenheid gegeven om lid te wor den dezer inriglingkunnende men zich daartoe aanmelden en doen inschrijven bij den Secretaris derzelve. Art. 4. Als leden der inrigling zullen worden beschouwd degenen dio zich lerbinden lot de storting van een inleggeld iu ééns van ƒ5,00 eu de voldoening cener jaarlijksche contributio van ƒ5,00 of lioogsr naar verkiezing. Art. 5. liet inleggeld zal bij de deelneming worden gestort terwijl de contributie in twee gelijke termijnen in d« maanden Janu- itrij en Jul!j van ieder jaar moeten worden voldaan legen af gifte van kwitantie door of van wege den Penningmeester. Art. 17. Alhier gevestigde personen welker geldelijke omstandigheden het inleggeld en de contributie verbonden aan hel lidmaatschap te bezwarend mogt vallen doch die ook gaarne naar hun ver mogen wenscheu bijledragen tot de instandhouding der zoo heilza me werkip.rigting zullen zich als Donateurs kunnen inschrijven bij den Secretaris voor een zoodanigo som als zij verkiezen bijtedragen met opgave op welke wijze of in koevele termij nen zij verlangen bijdrage te doen. Art. 18. De Donateurs hebben geen slem als lid en kunnen ook als zoodanig de vergadering niet bijwonen wanneer echter mogt worden goedgevonden om verslagen of andere stukken de in rigling betreffende te laten drukken zal aan hem daarvan een exemplaar worden uitgereikt. De Directie neemt de vrijheid bij opgcmelde mededeelingen de dringendste en ernstige aanbeveling tot deelneming te voegen, ten einde de vestigingen uitbreiding dozer zoo nuttige inrigling meer en meer te verzekeren. H e i d i r De Directie voornoemd 13 Junij 18tG. 3. Sj. CRAP HELiLUVGMAIV President- 3. ZUSSEN! Secretaris. BÜITENLANDSCHE BERIGTEN. ENGELAND. LONDEN, 13 Junij. Een hevige brand heeft eergisteren morgen de uitgestrekte suikerraffinaderij der heeren Finzell Son le Bristol met nagenoeg al den voorraad van sui ker, in de asch gelegd. De schade wordt op minstens vijf en dertigduizend ponden slerling begroot, en ruim tachtig inenschcn zijn door deze ramp buiten verdienste geraakt. LONDEN16 Junij. Uit den staatdoor de zeven ge~ nootschappen opgemaaktwelke hier to lande lot uitbrei ding van het Protestantisrnus in Frankrijk gevestigd zijn, blijkt, dat, gedurende het jaar 1845, niet minder dan 7,439 bijbels, 28,647 nieuwe testamenten en 650,000 godsdienstige traktaten in dat land zijn uitgedeeld terwijl de geldmiddelen dezer genootschappen zeer toegenomen zijn en de opbouw van een groot aantal Protcstantsche kerken daaruit bekostigd is. O FRANRR IJ K. PARUS, 13 Junij. Te Bordeaux heeft zekere heer J. B. Bhodes, van Plaisance, in het departement du Gcrs, een programma publiek gemaakt, waarbij hij een door hem uitgevonden stelsel van voorwaarts-beweging sijstèmeloco- moteur) aankondigtmet met helwelke hij beweert 50 a 100 uren gaans en meer in één uur tijds te kunnen afleggen en den aardbol in weinige dagen te kannen omreizen. Hij ver haalt, met zijno uitvinding reeds welgelukte proeven in liet klein te hebben genomen, doch sedert 15 jaren heeft geene regering hem willen helpen, om haar in het groot te bewerkstelligen. Thans slaat hij een inteckening van minstens 30 franken voor, welke men ech ter niet zal bohoüTcrt le betalen, voor dat de heer Rhodes op zijne kosten bewezen zal hebbendat zijn stelsel wezen lijk aan de aankondiging beantwoordt. Kan hij op deze wijze eene som bij een brengengroot genoeg om hem eene be tamelijke belooning voor zijne uilvinding le verschaffen alsdan verbindt hij zich haar publiek to maken. Weinige maanden (zegt hij in zijn programma) met ijver en goeden wil zullen toereikend zijn om haar over geheel do wereld in te voeren. BINNENLAND. HELDER en NIEUWEDIEP 20 Junij. Het is de Policie alhier heden geluktaan te houden zekere Heinrich Kellingeerst onlangs uit het tuchthuis te Leeuwarden ontslagenen die zich in de voorgaande week aan onderscheidene diefstallen door middel van braak en inklimming, zoo le Alkmaar als te Velsen had schuldig gemaakt behalve eene niet onbelangrijke som gelds zijn ook nog onderscheidene gestolene voorwerpen bij hem gevonden een zwaar gouden Horologie met dito Ket ting en sleutel door hem voor 90 verkocht, is ondanks zijne onlkcntenisachterhaaldwaardoor hij wel genood zaakt werd alle zijne misdaden te bekennen. De poging om hem te Leeuwarden zedelijk te verbete ren schijnt alzoo bij dazen deugnietschipbreuk te hebben geleden. DEVENTER, 12 Junij. Men meent stellig te kunnen ver zekeren dat de Minister van Marine de achtenswaardige Rijk, het plan heeft opgevatom het rantsoen sterke drank hetwelk nu tweemalen daags aan de man'schap/ien op de oorlogschepen wordt rondgedeeld eerlang op de helft te verminderen en hun daarvoor koffij in de plaats le geven. Ook schijnt men met grond te mogen verwachten dat vroeger of later weder Predikanten op Z.. M. fregatten en liniesche pen zullen worden aangesteld.

Weekblad van Den Helder en het Nieuwediep | 1846 | | pagina 2