WEEKBLAD van dm HELDER en het KIEUWED1EP. N°. 27. Mn °*4 VIERDE JAARGANG. bigen uEt Dit Weekblad wordt elkea Maandag-morgen uitgegeven bij C. BAKKER Bz te Nieuwe Diep. De 1'rijs is 80 Cts. in de drie maanden en voor de buitensteden franco per post 90 cents. Men abonneert zich bij de Boekhandelaren en Postkan toren zijner woonplaats. JIAAIBift ADVERTENTIEN gelieve men ongezegeld aan den Uitgever in te zenden uiterlijk Zaturdagsdes middags ten 12 urede prijs van 1 tot 4 regels is 60 centen voor eiken regel meer 15 centen behalve 35 centen zegelregt voor elke plaatsing. BUITENLANDSCHE BEK1GTEN. ITALIË. ROME, 18 Junij. De bekwaamheid van het romeinsche hof, die tot spreekwoord geworden is, heeft zich bij de plaats gehad hebbende benoeming van den paus weder treffend getoond. In het vooruitzigtdat bij den tegen- woordigen stand van zaken in Italië, de hoven van Weenen, Parijs, Turijn en Napels zouden wedijveren, om, bij de aanstaande verkiezing hunnen magtigen invloed uit te oefe nen vereenigden zich de in den kerkelijken slaat geboren kardinalenom de benoeming van een' paus vroeger te doen plaats hebben vóór dat namelijk Oostenrijk en Frank rijk tijd wonnen, om hunne kardinalen herwaarts te zenden en aan hunne gezanten de noodige instruclien nopens het vetote doen toekomen. Zoo wordt de voorbecldelooze snelheid duidelijkwaarmede de kardinaal Massai-Ferretti eergisteren verkozen werd. Tot die verkiezing beeft kardi naal Altierieen geboren Romein, hel meeste bijgedragen; want hij was het, welke de in den kerkelijken staat gebo rene kardinalen overreeddeom die welke uit andere staten oorspronkelijk waren ter zijde te stellen en den paus slechts uit hun eigen midden te kiezen. liet romeinsche volk was voornemens eigendunkelijk kardinaal Micara lot paus uit te roepen. Do regering was hiervan evenwel on- derrigt en liet vjjf bataillons infanterie aanrukken cn drie kanonnen voor het Quirinaal plaatsen om iedere beweging van het volk terstond te onderdrukken. Het gevaar was grootwant de Transteverijncn rukten gewapend voor het Quirinaal, spanden de paarden van het rijtuig des kardinaals Micara en wilden hem terstond tot paus uitroepen. Het gelukte evenwel den vastberaden gouverneurmonsMar/ni, van hen eene dergelijke daad van geweld af te houden door twee afgevaardigden tot hen te zenden die deels door bedreigingen de onrusligen deden beloven zich ordelijk te gedragen welke belofte ook getrouw is vervuld. DITITSCHLAND. WEZEL, 16 Junij. Den 21 Maart 11. werd de 17jarige dochter van den heer Medlinggeacht koopman alhier door een' dollen hond zeer ligt in het linkerbeen geheten. De wondedie niet meer dan eene spcldeschrap scheen genas spoedigen men dacht er niet meer aantoen eens klaps op den 1 dezerdus eerst na tien weken hij haar het verschijnsel van watervrees ontstond. Op het oogenblik, dat ieder haar verliethad haar oude vader den moed om haar te naderen, dan hij werd tersfond door zijne doch ter gebeten die eenige minuten daarna onder hevige stuip trekkingen stierf. Dc wonde van den vader is dadelijk ge brand doch men is nog verre van gerust te zijn. Derge lijke vreesselijke gevallen zijn helaasniet zeldzaamen dewijl het tot hiertoe niet gelukt is, een onfeilbaar genees middel tegen den dollenhondsbeet te vinden ware het voor zeker weuschelijk dat aan de buitensporige menigte honden die in vele steden omzwerven en waarvan vele naauwclijks het noodige onderhoud ontvangen door wettelijke veror deningen paal en perk mogt worden gesteld. ENGELAND. LONDEN, 27 Junij. In eene op den IS Junij alhier gehouden vergadering, ter viering van den gedenkwaardigen slag hij Waterloo werd een snaphaankogel vertoond die in den namiddag van den 18 Junij 1815, een' soldaat van het 73ste regement Engelsche infanterie gedurende eenen aanval der kurassiers van den maarschalk JSey, in hel hoofd boten den linker slaap was gedrongen. De man herstelde, doch bleef geweldige smarten uitstaan, daar alle pogingen, om den kogel uit de wonde te halen vruchteloos waren gebleven. Laatstleden Dingsdag kwam de kogel na 31 jaren in James BriaWs hoofd te hebben gehuisvestdooi den mond naar huilen. De kogel is aan eene zijde plat. De man bevindt zich thans veel heter. BINNENLAND. HELDER en NIEUWEDIEP 4 Julij. Naar men verneemtis aan den notaris Kikkert c. s. te Texel, krachtens koninklijke beschikking, door den Staat

Weekblad van Den Helder en het Nieuwediep | 1846 | | pagina 1