verkocht eene oppervlakte van bijna 500 bunders buiten grond gelegen aan de zuid-westkust van het eiland Texel welke gronden van eene uitmuntende hoedanigheid schijnen te zijnen bestaat er planom met do bedijking dier gronden in het voorjaar van 1847 een' aanvang te maken zoodat daardoor op nieuw in de provincie Noord-Holland een gedeelte gronds aan do golven ontwoekerd en in vrucht bare landouwen herschapen zal worden. Wij kunnen er bijvoegen dat deze polder met toestem ming van Z. K. H. prins Hendrik der Nederlanden den naam zal dragen van Prins Hendrik Polder. De Journalistiek in Nederland maakt goede vorderin gen. Met 10 julij zal er te 's Hage wederom een nieuw Weekblad de Burger genaamd worden uitgegeven on der redactie van den Heer A. van B ever voorderedacteur van den vlijmscherpen Asmodée, In dienzelfden geest ge schreven zal het een nieuw bestrijder van het ministerie worden hetwelk het tevens door al de overige uit het stof ontwaakte moskielen al vrij lastig gemaakt wordt. Volgens daarvan gedane bekendmaking in de Kamper Courant van 11. maandag zal de heer van Hulst de uit gave van den Utop. Polit. Snelwagen staken wegens de onaangename gevolgendie hem de redactie berokkend heeft. Wat hiervan de eigenlijke drijfveer mag zijn we ten wij nietis de heer van Hulst voornemensgratie van de hem opgelegde straf te vragen zoo zal het weldunkt onsals eene verzachtende omstandigheid aangemerkt wor den dat de uitgave van het anti-ministerieel tijdschrift door hem wordt gestaaktis het echter een soort van wraakne ming op de redactie wegens den toestand waarin hij door haar is geplaatstzoo zal hem dit weinig baten daar zij wel spoedig oen' anderen uitgever zal gevonden hebben zoo zij met hare onderneming wil vooitvaren, en bij eene ■tenlucle vervolging, van hare vroegere kunstgrepen wil fstand doen en stoutweg voor haren naam uitkomen. Eene hoogst merkwaardige uitvinding is kort geleden door den vroegtijdigen dood van den uitvinder voor altijd verloren geraakt. Dr. Obeuma een Zweed had name lijk de kunst uitgevonden levende menschen en dieren te bewaren dat ishunne levensgeesten op eene welgevallige wijze te doen verstijvenom later weder door verandering van temperatuur op te wekken. Die ontdekking had echter voor den doctor kwade gevol gen nadat hij namelijk een groot gebouw tot verstijving der ten dood veroordeelden had opgcrig! sloeg hij ook voor het leger gedurende den lijd van vrede te doen be vriezen om den staat de kosten voor haar onderhoud te besparen. Bij het bekend worden van dit plan stonden de soldaten op, en of de doctor ook al voorstelde, om de helft hun ner gewone bezoldiging gedurende den winterslaap in de spaarkas op te leggen en hun bij het ontwaken weder met de interessen uit te betalenniets hielpniets kon hen bewegenzijn voorstel aan te nemen zij wilden in eens door onafgebroken blijven doorleven. Van de oproe rige soldaten vervolgd en omringd gelukte het onzen doc tor nietdan met groole moeite in een ijshuis de vlugt te nemen. Den anderen morgen vond men hem zelf bevro ren. Op het zorgvuldigst onderzocht men alle papieren des doctors, om daaruit welligt het middel te ontdekken, hem weder in het leven te roepenalles te vergeefshij zal alzoo met alle door hem reeds bevrorene patiënten in den winterslaap moeten blijven tot dat de uitvinding op nieuw wordt ontdekt. LEK.KERKERK30 Junij. Heden morgen is er" in de naburige gemeente van Streefkerk de volgende ijzingwekkende gebeurtenis voorgevallen. Zekere tV. K.bouwman aldaarleed voor eenige jaren aan vlagen van krankzinnig heid welke men sedert gepasseerden vrijdag wederom bij hem bespeurde. Niettegenstaande de herhaalde en dringende waarschuwingenwelke de betrekkingen ontvingenom hem even als vroeger in verzekerde bewaring te stellen en voor anderen onschadelijk te maken kon men daartoe nog niet besluitenhetgeen voornamelijk schijnt tegengehouden te zijn door de moederuit te ver gedrevene liefde voor haren zeonwaarvan zij dan ook op een ongelukkige wij ze het slagtoffer is geworden. Zich heden morgen met den krankzinnige en diens huisvrouw bevindende om de run deren te melken, waren zij daarmede naauwelijks begonnen, toen hij gewapend met een stok op zijne moeder aankwam en haar daarmede een slag op het hoofd toebragtten ge volge waarvan zij oogenblikkelijk levenloos ter neder stortte terwijl hij verder hel lijk op een afschuwelijke wijze mis handelde. Zijne vrouw redde zich met de vlugt. Men heeft den dader dadelijk gearresteerd en in handen der justitie te Gorinchem overgeleverd. BURGERLIJKEN STAND. Gehuwd H. de AYit en A. Vollen. W. Kraak en A. Metten. A. van de Graaff en D. J. Bakker. Bevallen A. C. Berling geb. Bokman Z. C. A. Freeke geb. van Ling Z. C. Kamp geb. Yos, Z. M. Metzelaar geb. Rijkers, Z. J. B. Ainse geb. BooghZ. jf. Hoogerduin geb. KleiierZ. M. E. Beuil geb. Duivenzon Z. T. J. van der JKolen geb. de BoerZ. T. Kroonenburg geb. Dalmeier Z. T. Cordemans geb. Gomes, D. II. Mulder geb. Yader D. A. Vennik geb. de Moei, Z. Overleden J. van Brederode 13 d. E. Wigman 60 j. N. P. van Scheijen7 vr. W. F. Daalder 1. Doodgeboren 1. Gedurende de Maand Jnnij lijn Gehuwd 7 Paren. 1 Echtscheiding. Geboren 31 waarvan 23 van het mann. en 8 van het vrouwel. geslacht. Overleden 21, waarvan 14 van het mann. en 7 van het vrouwci. geslacht. Doodgeboren 5. UITTREKSEL UIT DE Nieuwediep 29 Junij binnengek. Burnham Troij v. Baltimore Brownless (st.) en Smith beide v. Londen Ouwehand v. IIull Toss v. Riga Kuhn en Bernerbeide v. Pillau Ilaase v. VFismar Lund v. Drammen Duyn v. Triest cn Schauer v. Stettin en uitgezeild lluun n. Cadix en Ketelaar n. IIull de wind z. w. 30 Junij binnengek. Brown v. Sunderland Dawson v. Newcastle Richardson v. Hartlepool Landeweer Permien Fretwurst en Seyer alle 4 v. Ri"a Hodue v. Windau Schultz v. Stettin 0. A. Oelsen Thuussee en J. Oelsen alle 3 v. Drammen en Eilefsen v. üsterrisoer niets uitgezeild de wind w. z. w. 1 Julij, binnengek. Ehrensperger7Vithdmina Catharirui v. Banjoe- wanrrie Eyde Slarmonien v. Newjork, Spence (st.) en G. C. Smith beide v. Londen T. Smith en Stainsbury beide v. Sunderland Eyde cn Feilbergbeide v. Nerva Schlor v. Dantzig, Olsen v. üsterrisoer, de Jong v. Londenvan der Zee v. Newcastle Engelsman v. Huil Forma v. Hartlepool en Anthonisjen v. Stege en uitgezeild Brownless (st.) n. Lenden de wind w. z. w. 2 Julij niets gepasseerd de wind w.

Weekblad van Den Helder en het Nieuwediep | 1846 | | pagina 2