maar daar een huwelijk niet mogelijk wasgedroeg hij zich lijdelijk en veranderde niets in zijn gedrag omtrent zijne ongelukkige echtgenoot. Voor een jaar scheen eene noodlottige omstandigheid aan den heer de V... zijne vrijheid te zullen teruggeven; op zekeren avond verdween zijno vrouw uit het huis. Men zocht haar overal te vergeefs en eerst na verloop van zes maanden vond men haar lijk in een misvormden toestand in een vijver. Men zou haar niet herkend hebbenindien hare kleederen niet aangetoond hadden dat zij het was en de vredercglcr staafde haar dood door eene acte van overlijden. Nu was de heer de V. meester van zijno handelingen geworden, en zoodra de welvoegelijkheid zulks toelietvroeg hij do hand van het heimelijk door hem beminde meisje zijn aanbod werd aangenomen en juist was dit huwelijk op het punt van gesloten te wordentoen eene zonderlinge zeer onvoorziene omstandigheid in den weg kwam. De heer de V... ontving eencn brief van den procureur des konings te Parijswaarbij hem gemeld werddat eene van het verstand beroofde vrouw welke men een jaar te voren op den openbaren weg gevonden had en die destijds naar la l Salpetrière gebragl wassedert eenigen tijd wat helderder van geest was geworden en dat zij in deze heldere oogen- blikkcn beweerde mevr. de V. te zijn. De heer de Fvergenoegde zich met een extract OTer te zenden uit do acte van overlijden van zijne Trouwen door het gewigt van een zoo belangrijk stuk scheen deze opgekomenc zwarigheid geene verdere gevolgen te zullen hebben maar de rcgterlijke magt verlangde den nog over gebleven twijfel op te helderen en verzocht den heer de F... naar Parijs te komen, ten einde met de krankzinnige geconfronteerd te worden. Hij vertrok zonder eenige onge rustheid daar hij zich stellig overtuigd hield dat zijne vrouw overleden was. Maar hoe was hij verwonderd toen bij in dc ongelukkige krankzinnige wezentlijk zijne vrouw herkende j Naar het schijntzou mevr. de F. bij de ontvlugiing uil hel huis haars ec'nlgenootszekere welbekende bedelares uit den omtrek met wier versland hel niet veel beter dan met het hare gesteld wasontmoet hebben. Deze bedelares maakte vrij uitgestrekte wandelingen in den omtrek en zoo verscheen zij daar dikwijls zonder dat men veel acht op haar sloeg. Men gist dusdat mevr. de F. zich in hare verbijstering verbeeldende vervolgd te worden aan dc be delares zou voorgesteld hebben om van klcedcren te ver wisselen en wezentlijk had zij de lompen dier bedelares aan toen zij te Parijs gevat werd. Wat den dood der bedelares aangaatbier over kan men niets dan gissingen maken. B E L G I E. BRUSSEL, 22 Julij. In Vindependance Beige lezen wij het volgende Wij vernemen zoo even de aankomst alhier van den baron van Zuylen van Nijeveltdie te 'sGruvenbage aan ons gezantschap verbonden is. De depêches van welke hij on getwijfeld overbrenger iszullen eenig licht hebben moeten verspreiden over het juiste standpuntwaarop het verdrag zich bevindt en het kabinet zal zoo in staat gesteld zijfï t om een bepaald besluit te nemen nopens de vereeniging der kamersof do sluiting der zitting. Van den anderen kant verzekert men onsdat de heer Mercierdie vrijdag te Brussel is aangekomen den volgenden dag naar Bergen is vertrokken om voorbereidselen Ie maken voor zijne terug reis naar 's Gravenhage niet met het doel om het gepara feerde traclaat te teekenen maar om de onderhandelingen tc hervatten Van de andere zijde verzekeren de nederlandschc dagbla den dat de koning voor den tijd van acht dagen 's Gra venhage verlaten heeft; wel onderrigto personen verzekeren, dat zijn plan zoude wezen om de onderhandelingen slepende te houden en het teekenen van het traktaat te vertragen t tot dat de gewone vergadering der Slaten-Generaaldat is in October zal plaats hebben. De Prècurseurdeze vvooidcn van dc Independance aanhalendezegt te gelooren dat wel verre zoo als de minister van builenlandsche zaken in de kamers had gezegd dat namelijk het traktaat als gesloten moest worden beschouwd I alles doet vermoeden dat de zaak op de lange baan is ge- j schoven en het gerucht daarvan reeds sedert vier dagen op de beurs heeft geloopen. UIndependance zegt de Prè curseur verder is van gevoelen dat de koning der Ne derlanden handelende als absoluut vorst of autocraatde handelingen van hen die hij volmagt gegeven heeftniet goedkeurd en geweigerd heeft de overeenkomst te teekenen welke de onderhandelaars hebben geparapheerd of wel dat bij partij trekt van de ongeloofelijke ligtzinnigheid onzer ministers of wel van het vaste standpunt waarop zij zich geplaatst hebben ten einde nieuwe concessien te vorderen. De Prècurseur is van gevoelen dat beide hypothesen als gegrond kunnen worden beschouwd. BINNENLAND. HELDER en NIEUWEDIEP 25 Julij. Men verneemt van goederbanddat reeds door de de partementen van binnenlandscho zaken en finantiën gunstig geadviseerd isop de concessie vau eenen spoorweg van Amsterdam naar den Helder met eenen zijtak naar Haar lem van af Castricum en dat die zaak thans bij het de partement van oorlog wordt behandeld van waar het spoedig terug verwacht wordt ten einde nog voor Zr. Ms. vertrek naar Luxemburg en Duitschland te kunnen worden afgedaan. Den 24 d ezer is naar zee gezeild het Noord-Ameri- kaanseh driemastschip Superb onder bevel van den kapt. Jamesaan welks boord zich bevonden 250 Duitsche land verhuizers. Gepasseerde week is eene van die landverhui zers vrouwen aan boord op de reede bevallen. Het kind is door den WelEerw. heer J. H. Sonstralpredikant der Lulhersche gemeente alhier, gedoopt, en beeft de namen bekomen van Thomas James Superb. De namen van de ouders zijn K. JViesig en M. Wiesig. Het kind is aldus genaamd naar den kapitoin, den cargadoor en bet schip. Zalurdag 18 Julij is de Hoogwaarde heer Groojf vicarius aposlolicus van ISeerlands-Indië bij Z. M. den ko ning ter audiëntie toegelaten en minzaam ontvangen.

Weekblad van Den Helder en het Nieuwediep | 1846 | | pagina 2