OcmcKgbe föctngtcn. DE MOLENAAR VAN SAMCI. Men verneemt van een ooggetuige dat den 22 dezer gevankelijk te Breda zijn binnen gebragt twee manspersonen die zich hadden onledig gehouden op het platteland het aardappelen-loof, of groene struiken, met vitrioololie of sterkwater te bestrijken orn weliigt daardoor de landlieden door de verwekte zwarle vlekken te doen denken dat de ziekte in hunne aardvruchten heerschten misschien nog om andere redenen ook verhaalt men dat de gevatte lie den slechts de werktuigen zouden zijn. Alle de uitvallende leden der Tweede Kamer zijn weder ingekozen met uitzondering van twee de heer den Texuit Noord-Hollanddia verzocht had niet weder in aanmerking te komen en vervangen is door den heer D. Borskien de heer Wiggen-uit Groningen, een der liegen voorstellers der Grondwetsherziening in wiens plaats de heer Aap tot afgevaardigde is benoemd. De HH. Borski en Nap staan nergens vermeld in de geschiedenis onzer dagen hunne verdienste indien zij na melijk verdienste bezitten is nog ten eene male onbekend. Wij vereenigen onsten opzigte der verkiezingen vol mondig met het gevoelen der Arnhemsche Couranthet welk hierop nederkoml, dat het in 't belang der goede zaak wenschelijker waredat geen der enkele waardige verte genwoordigersals de HH. Luzac Anemaetvan Golstein enz. waren herkozen en dal langzamerhand de weinige afgevaardigden welke dien naam inderdaad verdienenuit de Kamer verdwenen om plaats te maken voor nulliteiten. Dan zou het zwakke staatsgebouw zoo veel te eer instor ten dan zou de dagwaarop hervorming en hernieuwing zullen moeten komen zoo veel te spoediger aanbreken. [De Burger Bij 't geregtelijk onderzoek ten huize der te Steenwijk vermoorde Hilligje Koningis in hare bedstede in aarden potten gevonden voor ƒ2090 aan zilvergeld (waaronder veel Teeds ter inwisseling opgevraagd geld) en papieren van waar de. Hare nalatenschap bedraagt p. m. ƒ6000. Zij leefde in de slordigste armoedewas steeds in lompen gekleed morsig op lijf en woningbits en ongezellig van karakter en gebruikte veeltijds afval van groenten en ander slechts voor dieren geschikt voedseldat zij op de mesthoopen bijeenzocht. BURGERLIJKEN STAND. Gehuwd J. II. Amdts en A. Dassing. J. Dronker en G. Blokker. Bevallen S. Sevenhuijsen geb. Grijm Z E. SI. Wentel geb. Chris- toil'els Z. T. Buchele geb. SpanjertZ. A. de Moei geb. Gouds bloem Z W. C. Werkhoven geb. CouweDburg, D. J. Jan, geb. Vermeulen, Z. C. Vermeij geb. van Gent, Z. II. J. Drent geb. Stark, L. W. Doekes geb. Covert, D. S. S. Johannns geb. MinkD.- Overleden T. Hom 19 j. A. Bruijn 7 w. A. Janse 19 j. A. Boeij GO j. E. S. Groen 23 j. J. W. Schneider 7G j. J. Vermeulen 31 j. N. Slinger, 53 j. A. Swnen 4 ra. W. G. van der Hoop 58 j. J. van Bon 14 d. J. Spigt 3 m. De gouverneur van Gelderland is niet zoo gelukkig ge weest als de gouverneur van Zuid-Holland om zijne woning gemeubelecrd te krijgen ten koste der goede burgerij de provinciale Staten van Gelderland hebben zijn voorstel daartoe verworpen. Wegens de duurte van het brood heeft te Maints eene volksoploop plaats gehad. De dochter van Thesch berucht door eene poging tet koningsmoord is met een Franschmanlid van de fransehe kamer van afgevaar digden verloofd. De duitsch-katholijke leeraar de heer Scholl is te Manheim uit den beijeischen Pfallz gebannen geworden. Te Antwerpen is aangekomen het amerikaan- sche schip Flora met uitzondering der officieren geheel d»or zwarten bemand. De jezuïten hebben aan Sue een cadeau van 100,000 francs geboden zoo hij de zeven hoofdzonden, - in zijn brein wilde behouden doch hij had er te veel hoofdpijn door, en men verwacht binnen kort de beval ling even als Jupijn, Minerva gaf. Als de eadeau-aanbieders slechts niet voor Tulkaan spelen. 4 a 6 duizend guldens belooning voor iemand die een meester in de regten aan een vast bestaan kan helpen van 1200 tot ƒ1600. Ibrahim Pacha heefttijdens zijn bezoek te Belfasteen persoan geëngageerd die de kunst van het linnenweven volmaakt goed verstaat. Van Palermo zijn 3000 oranjeboomen en kisten naar St. Petersburg verzonden om de zalsn te ver sieren waarin hel bal zal gehouden worden bij gelegenheid van het huwelijk van de grootvorstin Olga. Te Groningen naar de worgpaal verwezen de zestienjarige Jantje Kief. Aangesteld lot lid van de Plaatselijke schoolcommissie op Texel, Johannes Lindgreen, bijgenaamd Hannes de Zweed (ingezonden). De provinciale Staten van Zuid-Holland zijn tegen het opriglen van een gekkenhuis nabij de resi dentie. Een galeiboefnaauwelijks 30 jaren oud die te Toulon den 7 dezer maand ter dood werd gebragtheeft eene bijzondere koelbloedigheid aan den dag gelegd. Hij wilde niet dat men hem vastbond en riep een oogenblik voor dat het mes vieluitvaarwel goede reis Twee en twintig duizend stuks distelen worden zoo als een Engelsch blad vermeld in koop gevraagd om eenen verhuurd geweest zijnde tuin in denzelfden toestand als waarin dezelve aanvaard werd weder over te geven met 30 tot 40 daal ders worden dezelve betaald. F JE UIJLFFT0W. (Naar het Fransch.) De mcnsch is inderdaad een oubegrijplijk wezen! Wie onzer immers blijft zich. zelven steeds gelijk? De trolschaard werpt zich om een' beuzeling iu 't slijk. Die 's morgeus niet gelooft, wordt ligt als fijn geprezen Vóór nog de sombrc nacht den dag van de aard verjaagt. En anders niet dan 'Ikwik dat rijst en zich verlaagt, Naarmate 't luchtgestel liet dringt iu de enge woning Verzinkt of rijst de ineusch! En waarom zon een Koning Tan wien de wereld zoo veel kwaads te spreken weet Ook niet een enk'le trek ten goede hebben mogen? Ik wil althans mijn' kracht bepioevcn en 'tbetogeu. Ik heb, als mijn bewijs, een Klein verhaal gereed. 't Is Tan Pruissens dappren Koning Van den groeten Tweeden Frils Die als Koning niet beroemder Dan als deukend wijsgeer is. Hij d ie Oostenrijk deed siddren In Versailles werd benijd En voor schooue kunsten leefde Na 't gedonder van den strijd;

Weekblad van Den Helder en het Nieuwediep | 1846 | | pagina 3