H*r Co HELDER EN HET MWEDIEP. N°. 32, VAN DIN 1816. BUITENLAKDSGHE BERIGTEN. ITALIË. VIERttË JAARGAkC. Dit Weekblad wordt eiken Maandag-morgen uitgegeven bij O. BAKKER Rz te JSieuwe Diep De 1'rijs is 80 Cts. in de drie maanden en voor de buitensteden franco per post 90 cents. Men abonneert zich. bij de Roekhandelaren en Postkan toren zijner woonplaats. ÏÏAAIBAG ADYERTENTIEN gelieve men ongezegeld aan den Uitgever in te zenden, uiterlijk Zaturdagsdes middags ten 12 ure de prijs van 1 tot 4 regels is 60 centen voor eiken regel meer 15 centen behalve 35 centen zegelregt voor elke plaatsing. 10 AUGUSTUS. ROME23 Julij. Gister kwam een aantal in vrijheid gestelde gevangenen uit Civila Vecchia hier aan en trok door eene grootedeelnemende menigte volks vergezeld zingend en jubelend door de straten. Van hier hegeven zij zich naar hunne woonplaatsen. De haatdie lot nu toe lusschen do bewoners der Romanga en de eigenlijke romei nen bestond en die gedeeltelijk in de handelwijze der re gering tegen de provinciën haren grond hadschijnt ten gevolge der amnestie als door een tooverslag verdwenen. In het Caffé Nuovo legt reeds de teekening van een kolos saal standbeeld van Pius IX in bronsdat op den Monte Pincio zal geplaatst worden en hetwelk het volk en de stad den verheven regent als een eeuwig gedenkteeken van des- zelfs liefde en dankbaarheid oprigten wil. Do eene arm des pausen die staande wordt voorgesteld is ten hemel gehe ven met de voelen vertrapt hij de ketenen der tyrannij. Op den pedestal ziet men een relief en eenige ophelderen de inscriptien. ENGELAND. LONDEN 23 Julij. Sedert eenige dagen heeft men in de londensche hospitalen verscheidene gevallen van cholera waargenomen. De ziekte heelt een zeer kwaadaardig ka rakter. Men schrijft do vernieuwing dezer ziekte aan den invloed van den dampkring toe. De Singapore free Prees van den 28 Mei verhaalt dat een Deenscho oorlogsschooner van 16 stukken door zee- roovers vernield is in het gezigt van de kust van Banca (Molukken). De flolille der zeerooverszegt dal blad, telde 40 hooien elk met 60 man en een slangstuk voorzien. Na den schooner door entering genomen te hebbenhebben de booswichten de gelieele bemanning en het schip geplun derd en eindelijk laten zinken. Vervolgens zijn zij op het eiland Banca aan land gegaan hebben een dorp vernield alles wat hun weerstand bood om het leven gehragten een vrij groot aantal inwoners, vooral vrouwen en kinderen als slaven medegenomen. Men zegt, dat deze roovers aan gevoerd worden door eenen afvalligen Deenschen officier welke voor eenige jaren schandelijk uit de dienst was ge jaagd. Vervolgens bij de roovers, welke die streken teisle-jj ren een schuilplaats gezocht hebbende heeft hij de doch ter van een hunner opperhoofden getrouwd en voert hen tegenwoordig in hunne roofloglen aan die hij bij voorkeur tegen zijne landgenooten rigt. Men leest in de Morning Adoerliscr De tijding is op Lloyd ontvangen dat de Mandarin er de Sir Walter Scott zijn vergaan. De Mandarin was met landverhuizers van Glasgow naar Jamaica verlrokkei dat schip heeft op de rots Alligator gcslooten. Gelukkigli hebben alle personen die zich aan boord bevonden zie in de booten kunnen redden. Meer treurig zijn de omslai dighedenwelke het vergaan van den Sir IVal ter Sco hebben vergezeld. Dat vaartuig was in den voorleden hcri van Quebec naar Limerick vertrokken en men had sederi de maand September niets meer van hetzelve vernomen Later is men te weten gekomen dat het vaartuig op d kust van Labrador is vergaan ten gevolge van een gewei digen storm en digte jagtsneeuw. Al de zich aan boor bevindende personen met uitzondering van drie zijn lel terlijk bevroren. Men meldt uit Vomsucket (Verecnigde Staten) dd. 16 Junij het volgende De vermaarde van Amhurgh is laatst leden Maandag op eeno vreeselijke wijze om liet leven gi komen. Hij bad zich met zijne menagerie op eene weid bij het dorp Scituate nedergezet cn vertoonde aldaar voor (i talrijke toeschouwers zijne verwonderlijke proeven met door hem getemde dieren. Zekor meisje aan vati Ambur^ gevraagd hebbende of hij den moed zoude hebben in li hok der tijgers te gaan op het oogenhlik dat zij h voedsel ontvingen antwoordde deze dat hij er geen jjev;* in zag cn liet dadelijk een ontzaggelijk groot stuk osse vlcesch in het liok werpen. Na ecnen langdurigen str over dezen prooi waren do tijgers genoodzaakt dit te la

Weekblad van Den Helder en het Nieuwediep | 1846 | | pagina 1