10 12 aan eene allerfraaiste tijgerin welke er mede in een hoek van haar hok ging liggen. Drie malen beproefde van Am- hurgh te vergeefs haar het stuk ossenvleesch te ontnemen. Woedend brulde de tijgering, én sloeg met haren staart; reeds begonnen do toeschouwers ongerust te worden maar van Amhurgh verzekerde hun dat er volstrekt geen gevaar wasen vervolgde den strijd met de tijgerin. In den tijd van een oogenblik sprong dit dieral woedender en woe dender wordendetoen het geslagen werd op van Am hurgh too velde hem ter neder en deze bleef badende in zijn bloed liggen. Een oogenblik daarna hadden al de toe schouwers de menagerie ontruimdvan Amburyh dood latende liggen wiens lijk de tijgerin mishandelde. BINNENLAND. HELDER en NIEUWEDIEP 5 Augustus. Heden morgen omstreeks een ure brak een hevige brand 't in de woning en den stal van den landman M. Boll op het Brakkeveld alhisrvoor dat nog de spuiten op de plaats van den brand konden aankomen lagen de gebouwen, welke van hout waren, reeds in de asch. Eene hooiklamp van ongeveer 200 wagens hooihad aan alle kanten vuur gevat en is nog brandende. Bijna niets is uit de vlammen gered geworden; doch zoowel de gebouwen als de roerende goederen en het hooi waren tegen brandschade verzekerd. De oorzaak van den brand is onbekend. Gelukkig dat men bij deze ramp geene menschenlevens efl te betreuren en dat de afgebrande perceelen zoo ver n alle andere gebouwen verwijderd stonden, dat het vuur :h niet heeft kunnen verspreiden. Stand van den Thermometer in den Burg te Nieuwe- nephangende juist op het Noorden. Schaal van Fahrenheit. 6 Augustus. graden. 10 uur 80 12 85 2 87 4 i) 84 Windstreek N. O. stil. .uchtgcsteldheid helder. 2 4 7 Augustus. uur 78 81 82 80 graden. Windstreek N. O. met koelte. Luchtgesteldheid helder. Ëcn nieuw middeltje om de opbrengst meer produc- ief te maken heeft onze minister van finantien onlangs ntgedacht. Bij verkoop namelijk van vaste goederen die eerst na cenigen lijd aanvaard worden moet thans de rente van den koopprijs gekapitaliseerd en van het vereenigd be drag de regten worden betaald. Men koopt bijv. een huis -oor ƒ1000 te aanvaarden over een jaar. Nu betaalde oen tot dusverre in zoodanig geval slechts van de koopsom f 1000, maar thans vordert men daarenboven nog het regt Sver een jaar rente a 4 pCt. of, 40 en dus ƒ1040. h Practica est multiplexzei de duivel, enz. Het fransche consulaat heeft het volgende berigt ont- n.ngen en verzoekt hetzelve mede te deelen als kunnende j.n belang beschouwd worden voor den rollerdamschen handel j De kapitein Girard van de goelet Experience heeft jrn 14 Februarij jl. op de hoogte van Barfleur, digt bij ouaan een stukvat jenever gevonden inhoudende nage noeg 350 kannen; het vat was van eiken hout, met 8 ijze ren en 2 houten hoepels voorzien aan een der einden stond met zwarte letters het teeken A. B. en Co. No. 4. Hij heeft dit vat gedeponeerd bij douanen te Libourne (departement de la Gironde) den 14 Maart 11. Yolgens een ander berigt zoude de kapitein Allaire van den logger Mauricein diezelfde wateren drie jenever vaten hebben opgevischten hebbende met dezelfde merken do nommers 10, 11 en 21, welke hij aan het tolhuis van Ahervrach heeft gedeponeerd. Dewijl men voorondersteltdat die vaten aan een rolter- damseh huis toebehoorenzal het fransche consulaat de reclamaliën ontvangen van de belanghebbendendie op ge noemde voorwerpen iegt meenen te hebben. Men schrijft uit Livorno van 25 Julij Prins Bodewijk Bonaparte (do graaf van St. Leu) ge wezen koning van Holland is heden alhier overleden. Gis teren morgen door eene beroerte aangetastis hij in eene groolo dofheid vervallen en heden ochtend zacht ontslapen. Hij was den 4 September 1778 te Ajaccio geboren en dus bijna 68 jaren oud. Hij leiddedaar hij aan verlamming leed een afgezonderd leven en hield zich buiten alle staat kundige kuiperijen. De gewezen koning van Holland had op het oogenblik van zijn overlijden niemand bij zich dan een jongelingdien hij had opgevoed en welke hem nooit verliet. Zoo men verneemtheeft het Z. M. behaagd aan Tjepke Pietersden oudsten der stedelijke loodsen van Amsterdam naar Texel en het Vlie wien het te beurt had mogen vallen Z. M. bij Iloogsideszelfs logt met het stoom- jagt de Leeuw langs de Zuiderzee als loods te dienen tot een aandenken hiervan een fraaije op de zeevaart zin spelende doekspeld te vereeren. Z. M. do koning der Nederlandenzou naar men verzekertin onderhandeling zijn over den aankoop der heerlijkheid Esakalhurra in Hongarijebehoorende tot de nalatenschap van graaf Ladislaus Eestetic die eene schuld van 6 mill. nalaatZ. M. de koning voornoemd zou voor die goederen 4 mill. geboden hebben. BURG OP TEXEL, 2 Aug. Heden namiddag had alhier in het locaal de vergadering van de afdeeling der Maat schappij Tot Nut van t Algemeenin tegenwoordigheid van den heer burgemeester van het eiland den heer opper- slrandvonder in het ressort, en verdere talrijke genoodigden de pleglige uitreiking plaats der medaillesdoor het Hano- versche gouvernement toegekend aan de personen van Ja- cob Buys Jan Buys Jansz.Dirk Buys, Cornelis Bre- dero Frans Buys en Gerrit de Jong alle visschers van beroepen alhier op het Eijerland woonachtigter zake van de, met eigen lijfsgevaar door hen op den 16 Februarij jl. manmoedig voibragle redding van den Hanoverschen schip per Folkert Reents en deszelfs stuurman, van het destijds in de Eijerlandsche buitengronden te midden eener hevige branding verongelukte llanoverscho kofschip Rijmdina. De heer J. Zunderdorpals consulair agent van dat rijk beklom bij deze gelegenheid het spreekgestoelte en reikte na eene doeltreffende rede waarin de aanleiding tot deze plegtigheid gepast werd vermeldaan den eerstgenoemden

Weekblad van Den Helder en het Nieuwediep | 1846 | | pagina 2