Sthtrertentiett. 100,000 o|t No. 13292 minde koniugiu. Elke goede Brit zou liever sterven, dan geen deel nemen aan zoodanig toast, riep «ene adjudautziju glas niet cene edele geestdrift opheffende. Hier rnogt men niet aarzelen, de brave afgevaardigden be vonden zich in eeue van die zonderlinge omstandighcdeu welke als gebiedend moeten worden beschouwd waarin do voortref felijkste grondstellingen mogen gezegd worden, schipbreuk te moeien lijden Ten gevolge van dien namen de beide afge vaardigden het wijs besluit om zich aan den drang der om standigheden te onderwerpen, om de voorschriften van het ma tigheidsgenootschap te overtreden en toelegeven aan den vveusch van den prins ten einde den goeden uitslag hunner zending niet in de waagschaal te stellen. Toen het glas Xeres-wijn geledigd was, nam de adjudantdie de eerste loast had ingesteld weder het woord en ecu glas Champagne inct sierlijken zwaai in de hoogte heffende, stelde ilij een toast in op do gezondheid van den echtgenoot der ko ningin. Ook ditmaal konden de afgevaardigden niet weigeren, om die toast te beantwoorden en eenmaal aan het driuken zijnde koude het slechts anders of zij moesten naar tijds gelegenheid daarmede voortgaau. Zij hadden immers de voor schriften hunner club even zwaar geschonden door het drinken van een glas als van twee of meer glazen Alzoo dronken zij ook. het glas Champagne. Van dat oogenblik af waren alle bedenkingen verdwenen of liever in den Xeres en Champagne verzwolgen zij geraakten zelfs in ecne zoo groote geestdriftdat een hunner na eenige aarzeling, een toast instelde op do gezondheid van de kinderen der koningin en van den prins terwijl de andere met geest drift daarbij voegdo moge die nakomelingschap to eeuigcr lijd nog tienmaal talrijker zijn. -Mijnheer, zeide prins Albert gij kuilt dit gemakkelijk zeggen- want waarschijnlijk vond hij dit vooruitzigt minder aanlokkelijk. Toen niemand meer een toast had in te stellen waren de af gevaardigden van het matigheids-genootschap zoo zeer ouder den invloed van den Xeres en den Champagne dat zij niet in staat waren om het eigenlijke doel hunner komst bloot te leggen. Men zette hen in een rijtuig en liet hen naar hunne club tem jorengen. Men verbeelde zich de verbazing der ove rige leden van het mvtigheids-genootschap toen deszelfs afge vaardigden met wankelende schreden binnen traden en niet in slaat waren ecu enkel woord uit te brengen nopens den uitslag hunner zending, 't Spreekt van zelf, dat prins Albert hartelijk gelagclieu heeft de maligheids-club dronken te heb ben gemaakt in de personen van derzolver afgevaardigden. DANKBAARHEID EENER GANS. l)e Kanadasche ganzen hebben een gevoelig hart. Men ver haalt van eeno gans, die, nadat zij door een' hond gered was, juist op liet oogenblik dat een vos haar wilde verscheuren van dien tijd aan onafscheidelijk aan den houd verbonden was. Zij verliet nimmer de plaats waar de houd sliep en volgde hem op zijne wandelingen; ja, als <!e hond hard begon te Jóopeu volgde zij hem vliegende. lie gcheelo stad vond ver maak in dit ongewone verschijnselGedurende eene ziekte die dn hond kreeg, plaatste de gans zich vóór het hondenhok terwijl zij er niemand bij liet, dau dengenen, die gewoon was dt'n armen hond te verzorgen. De hond stierf, de gans treur de en verliet het hok niet. Om haar te troosten gaf men haar een' anderen houd, van gelijke kleur, grootte en haar; maar ongelukkig bezat dit dier niet dezelfde goedhartigheid als tic gestorven gaiizeuvrieud. Ziju eerste werk was de treu rende' gans een' koji kleiner te maken tot innig leed van al len die hun genoegen in dit dier gevonden haddeii. TOONEEL-ANEKDO TE. Zeker tooucclspelor een der goden van deu dag en de lie veling van het publiek,, was eens bij het spelen vau een stuk, waarin hij eene rol te vervullen had, niet op zijnen post. Het eerste bedrijf was uit, het tweede zou beginnen, en daarin uioest onze tooueelspeler optreden. De directeur is in verlwg- feling het publiek tiert eu raast. De directeur ziet zich ein delijk genoodzaakt, de redon van het oponthoud te doen aan kondigen deukende dat de zoo geliefde kuusiebaar misschien toegevendheid verwerven zal. Maar te vergeefs; het kabaal wordt al heviger eu heviger. Men zendt een aantal lieden uit om den tooueelspeler te zoeken; eu een van deze zoekers berigt eindelijk, dat hij hem zoö even, dood bedaard, de poort beeft zien binnenwandelen. Eindelijk verschijnt de lang gewachte dan ook; men snelt hem te gemoel uien overlaadt hem met verwijten; men haast zich, hem te helpen aaukleeden. Hij doet dit echter met zijne gewone oplettendheid. Er kan ge scheld worden; de gordijn gaat op; hij betreedt het looueel. Het publiek bood een oogenblik vroeger liet schouwspel aan van eeue stormende zee; maar de verschijning vau den gelief den tooueelspeler brengt het terstond tot zwijgen men is be- gecrig zijne verontschuldiging te hoorcii. «St! St!» is liet van alle kanten. Hij treedt voor, geheel op den voorgrond, tot aan het voet licht, en met eeue halfluide stem, alsof tiij den meuscheu daar in den bak iels in vertrouwen wil mededeelen zegt hij «Mijn 1 ieve Jetje had mij laten zeggen, dat ik haar alleen kon spreken en nu begrijpt gij wel g£«Wat is dat? -Welk eeue vermetelheid! Neen, dat is te erg schreeuwt men eensklaps vau alle kanten en vele jonge lieden die het stuk niet kennen geraken buiten zich zelve van woede over den kunstenaar, die, in plaats vau zich to verontschuldigen hel wagen durft zulk eeue inededeeling aan de eerbied vorderende vergadering te doen. Maar een aantal andere toeschouwers lagchen en juichen met een daverend; «Jravo!» dcu tooneelsjieler toedie bedaard naar liet midden des tooneels gaat, en zijne afgebrokeue alleen spraak voortzetwantde bovenstaande woorden waren geeno andere dau de eersten zijner rol. Heden beviel voorspoedig van een' welgeschapen DOCHTER, DOROTHEA WALRAVENgeliefde Echt genoot van J. S. JAl'N'SEN. Nieuwediep15 Augustus 1846. Bij JOSEPH MANHEIM te Alkmaar:, gedele geerde der 2de klasse is getrokken in de 199ste Loterijde kapitale Prijs van aan het Nieuwediep. LIMON SALOMON KESNERvan ouds gerenomcerd MOND-, KIES- en TANDMEESTER, van Amsterdam, ver wittigt zijne geabonneerden en verder zijne begunstigers dat hij zal te spreken of te ontbieden zijn over alle Mond- ziektens, Kiezen en Tanden, ten huize van G. SPIGTin het Logement de aankomst der Barge aan bel Nieuwediep, van Donderdag den 20 tot Zaturdag den 22 Augustusvoorts zal bovengemelde Tandmeester te spreken zijn Zondag en Maandag den 23 en 24 dier zelfde maand bij T. LOGMAN, in bet Logement de Vergulde Zwaan te Texel aan den Burg. Uitgever dezes vraagt een JONGEN van 16 jaar, die cene goede hand schrijft. Ub,re£even bij C. BAKKER Bz te NicuwcDiep Gedrukt bij G. GILTJES te Hzldzxt

Weekblad van Den Helder en het Nieuwediep | 1846 | | pagina 4