II 1 A Hf A G 28 SEPTEMBER. BUITENLANDSCHE B E R I G T E N. VIEUBE JAARG1&G. Uit Weekblad wordt eiken Maandag-morgen uitgegeven bij C. BAKKER Bz te Nieuwe Diep. De 1'rijs is 80 Gts. in de drie maanden en voor de buitensteden franco per post 90 cents. Men abonneert zich bij de Boekhandelaren en Postkan toren zijner woonplaats. ADVERTEjYTIEIY gelieve men ongezegeld aan den Uitgever in te zenden uiterlijk Zaturdags des middags ten 12 urede prijs van 1 tot 4 regels is CO centen voor eiken regel meer 15 ceDten behalve 35 centen zegelregt voor elke plaatsing. OOSTINDIE. JAVA20 Julij. De tijdingen der Baliesche expeditie ontvangen zijn zeer gunstig de schout-bij-nacht van den Bosch is met de tijding op Soerabaya aangekomendat Ba lie Beliling door onze troepen is ingenomen. Het verlies van onze zijde is groot geweest: 18 dooden waarvan 11 van de marine en 40 gewonden. Onder de dooden heeft men het verlies van den luit. ter zee van Hoogenhuize kommandant van de «choener Cameleon te betreuren onder de gekwetsten de kapt. Haulbourg luit. von Hampa en de luit. ter zee de Jong en Freede. Kapt. Sckimpf, luit.- adjudant van der Straten en sergeant Westenberg moeten zich bijzonder onderscheidén hebben. Bij het innemen van het fort heeft men 30 stukken en 2 vaandels vermeesterd. Onze troepen moeten zich dapper gedragen hebben dit was ook niet te verwonderendaar de beste geest bij dezelve bestond. SOERAKARTA, 14 Julij. (Extract uit eenen partikulie- ren brief.) De gebeurtenissen op Balie zullen u langs eenen andereu weg bekend zijn. De Kraton (paleis) van Beliling is vernietigd. Zestig stukken geschut zijn door de Hollanders veroverden alles voorspeltdat wij spoedig in het bezit van het geheele eiland zullen wezen. Men weetdat de Balinezen, een dapper volk, tot heden geweigerd heeft het Islamismus aan te nemen. Zij zijn nog alle heidenen aan do dienst van Buda en Siwah verknocht. ENGELAND. LONDEN, 19 Sept. In een der jongste nommers van ons blad Daily News komt, onder de rubriek: Politie, en het opschrift: Slnikhandt'1 en onderstelde roof, het vol gende voor De heer Potbury behoorende tot het bureau van den sollicileur der in- en uitgaande regten, verscheen, om eene aanklagle vol to houden legen eenen manmet name John Andrewsdie gedagvaard wasomdat men hem in bezit gevonden had van eeno hoeveelheid buiten- landsch zilverwerk van hetwelk de regten niet betaald wa ren. Al dit zilverwerk was in beslag genomen en de gevor derde boete bedroeg 290 pond 14 sb. Gedaagde driemaal geroepen zijnde verscheen nieten de alderman Gibbs en Musgrove gingen hierop over tot het hooien der zaak. G. Maddoxs verklaarde dat op den 27 Julij terwijl hij" de wacht hadzijne oplettendheid gevestigd werd op een vaartuigje onder den spiegel van het stoomschip Colombine, dat voor het tolhuis lag dat hij gezien had hoe een zak uit een der achtervensters van de stoomboot toegereikt werd aan Andrewsdie zich in het vaartuigje bevond, en welke dien zak in hetgeen men de kajuit van dit laatste noemde plaatste en hierop begon naar den wal lo roegen. Gctuigo stapte in het vaartuigje en vroeg den gedaagde wat hij in dien zak had op welke vraag geen antwoord gegeven werd. Getuige vroeg hem toen andermaalof hij in dien zak iets haddat aan tolregt onderworpen was en gedaagde ant woordde Open het en gij zult zien." Getuige deed der halve den zak open en vond dat hij 276 oneen buiten- landsch en verguld zilverwerk bevatte. De alderman bezag het zilverwerkdat blijkbaaraan de uitwendige beelden en opschriften 'deviceste zien, tot eene roomsch-katholijk© kapel behoord had. Er waren vijf verguld zilveren kommen drie dozijn verguld zilveren lepels van zonderling maaksel vier verguld zilveren standaardstwee en twintig messen met zilveren hechten en drie zilveren kurkentrekkers. Maddo.v zeidedat hij bij het scheepsvolk der Colombine vernomen had of zij den gedaagde kenden en dal deze vraag niet neen beantwoord werd. Hij nam daar het goed in beslag deponeerde het in het tolhuis en nam het adres van den gedaagdegelijk de verordeningen dit in zulke gevallen voorschrijven. Alderman Gibbs vroeg, van welke plaats de Colombine gekomen was. Maddo.v antwoordde van Rot terdam. Alderman Musgrove zeide dat het waarschijnlijk wasdat het zilver aan de eene of andere plaats van 'gods dienstoefening behoordedat het denkelijk zoowel gestolen als gesmokkeld was en dalzoo de bijzonderheden der te genwoordige beschuldiging in druk verschenener zich mis-

Weekblad van Den Helder en het Nieuwediep | 1846 | | pagina 1