ilamsche beurs te overdekken. De verschrikkelijke logt maakt dit gebouwgelijk het nu istot oen goudmijn voor dhöters éfi apothekerswant de aangebragte togtschottertverhelpen het kwaad slechts voor een gering gedeelte en geven aan hét gebouw een dubbel zinnig aanzien het schijnt alsof de kooplieden hier als ac teurs fungerendie telkens van achter de coulisses te voor schijn komen. Men is reeds nieuwsgierig hoe dit misgeboorte der bouw kunst zich zal vertoonen wanneer het met een narren-kap is voorzien Donderdagden 29sten Oclober des avonds ten zes urenzalin het voormalig O. Z. Heeren logementte Amsterdam, door den notaris mr. Pieter Lijndrajer Jr. aan den meestbiedende of hoogstmijnende in het openbaar worden verkochtde helft in den eigendom van het te Am sterdam uitgegeven wordende dagbladgenoemd Amster- damsche Courant en Algemeen Handelsblad. Het getal der Staten van de Ainerikaansche Unie be droeg slechts 13 in 1776 en is in den tijd van 70 jaren tot 30 aangegroeid. In dien zelfde tijd is het cijfer der bevolking van 3 tot 20 millioenen gerezende Staat van New-York alleen heeft nu eene bevolkingdie bijna zoo talrijk is, als die van al de Yereenigde Stalen voor 70 jaren. De stad New-York teltmet Brooklijn dat er slechts van gescheiden is door een' arm van den Hudson een half mil- lioen inwonersde geheele Unie telde toen zij zich onaf hankelijk verklaarde slechts zes-maal meer burgers. Do jaarboeken der geschiedenis leveren geen voorbeeld op van eenen dergelijken wasdomdieom zoo te zeggen niets te danken heeft aan overwinningen want de aanhech ting van Texas heeft slechts 200,000 inwoners bijgevoegd en die Staat trad overigens slechts lot de Unie terugdie het vroeger had verlatenom een vruchtbaar grondgebied te bebouwenwaar de Mexicanen ter naauwernood een' voetstap hadden gezet. ZIER1KZEE15 Sept. Gisteren had alhier, in naam van het Edel Achtbaar Bestuureene verkooping van meu belen plaats, voor de 18 en 12£ pCt. personele omslag belasting. De gemoederen der zaamgevloeido menigte scheen nog morrender te zijndan wanneer er iemand in naam des konings wordt uitgekleed ten gevolge waarvan niemand één' enkelen cent heeft geboden op alwat ter verkooping is gepresenteerd geworden en de eigenaar alzoo in de ge legenheid was om al zijne goederen voor eenen spotprijs in te koopen. Do gevorderde belasting, met inbegrip der kos ten bedroeg ruim ƒ30 terwijl de verkooping naauwelijks ƒ25 heelt opgebragtniettegenstaande er voor meer dan ƒ300 aan waarde voorhanden'was. Men zegt, dal er nog meer van die grappen op handen zijn. BURGERLIJKEN STAND. Gehuvrd C. Dieier en N. Zuidewind. D. Enzlin en G. Breet. A. van Geem en A. Visser. Bevallen N. Ran geb. Gomes D. A. Kalf geb. Benger Z. A. de Ring geb. Bouwes Z. Overleden H. Jacobs, 47 j. II. Tismeer16 raW. van Twist, 19 d. C. Fenijn lj- E. M. Groenevroud 18 d. G. Donker 3 ra. C. Donker, 1 j. J. G. Burlage 2 j. UITTREKSEL UIT DE S3K23?STi;DIlT531T. Binnengekomen. TeensmaZeemanshoop v. BataviaMeijer Susannt Maria v. Suriname Keeman Jacob Cats v. Batavia van der Lindan Orion v. 1'assarouang Jaski Anna en Elisa Klein Pollux en Wei- ge: Christophorus Columbus alle 3 v. Batavia. Uitgezeild. Corbiere I'alembang n. Batavia, Ouwehand, Bunderen n. CuracaoVinson Providentie n. New-Orleans en HofkerNitkcrit Packet n. Suriname. (Bcmcttgbc ficvigtcu. Volgens de Zwolsche courant wordt er ernstig aan «en plan gedacht om de zuiderzeo droog te maken en den bodem in 4 a 500,000 bunders in vruchtbaar land te herscheppen. Zekere courant ziügt een lofzang op Amerika op de wijs van: wien Neerlandsch bloed. Brederode heeft gezegdde kans kan verkeeren. Pierrot van Awordt alweer als mi nister van hinnenlandsche zaken gedoodverwd. Te Gent heeft eene harddraverij van ezels en varkens plaats gehad. Het Journal de la Haye heeft van Dienieusland verward met van Diemens-Eilaud. De heer Willem Adolph Nederburgh van Amsterdam is genaturaliseerd als Belg. In het kamp van Beverloo is een spiegelgevecht gehouden voorstellende de slag van Hochstett. In genoemd kamp zal een standbeeld voor Leopold geplaatst worden. De graaf van Moutemolin (Carlos Luis) wit de Spanjaarden wijs makendat de Goddelijke voorzienigheid hem bewaard heeft om met hen zamen tc werken tot den goeden uitslag der zaak n. 1. deu boel weer ten onderst boven te gooijen en menschenbloed te laten stroomen. O Tempora O MoresO Tijden O Zeden Te Loenen aan do Vecht is de huisvrouw van eeneu Apo theker van vier kinderen verlost. Mlle. Rachel wordt beter. Men zegt dat de prinses van Oranje het Hollandsche kli maat niet kan verdragen. Hoedt heeft zijn laatste rol ge speeld. Minor en Bies te Arnhem bevelen zich tot het maken van doodkisten van de voornaamste tot de geringste klasse voor den civielsten prijs. In Noord-Amerika is een groote overvloed van perziken. Tien personen te Gene- muiden zijn afgereisd naar Amerika met nog ettelijke ande ren. De Spaansche pretendent heeft zwart haar is 28 jaar oud lang 1 el 6 palm en 5 duim. Op de Amster- sche kermis danst een heer van 73 jaar oud. Voor een gulden en twintig cents kan men ruim duizend onderschei dene manieren van spijsbereidingen lezen. Te Amsterdam is een policiebediende tot 25 boet# verwezen, omdat hij een jongendien hij naar den policie-commissaris bragt onderweg eenige muilpeeren gaf. De geest van Pritchard is in de Times gevaren. De Gazette de Berry noemt reeds graaf de Montemolin Z. M. Karei VI. FEVXIJIJFITOJV. GEDULD MAAR. Het kindje riep angstig in hongersnood Ach moedertje lief, geef brood geef brood Toen zeido de moeder: Geduid maar, o kind! Nu wast toch het koren gezwind gezwind En 't kindje riep weder in bangcreu nood: Ach moedertje lief, geef brood geef brood!"

Weekblad van Den Helder en het Nieuwediep | 1846 | | pagina 3