Ba wéér riep de moeder: Geduld maar, o kind! Nu willen wij oogsten gezwind gezwind En toen nu liet koren in schoven stond Hiep weder het kindje met hougrigen mond. En weer riep de moeder: «Geduld maar, o kind! Nu willen wij dorschen gezwind gezwind Eu toen het gedorscht was zoo zuiver en schoon Riop weder het kindje met droevigen toon. Eu weèr riep de moeder Geduld maar o kind Nu willen wij malen gezwiud gezwind En toen nu het meel van den molen ging Toeu kermde het kind in vertwijfeling. Toen zeide de moeder: »dat heeft geen nood! Nu willen wij kneden en bakken het brood!" Toen was er een einde aan jammer en nood. Het brood was gebakken het kindje was dood Na het Noordsch voir EICHSTORFF. van Weehavex. HE TREURIGS GEVOLGEN HER DRUKPERSVRIJHEID. Gelijk in het menschelijk leven alles twee zijden heeft, ceue goede en eeno kwade, zoo is het ook met de drukpersvrijheid. Gewis heeft nog niemand harer warmste verdedigers aan hare nadeelige gevolgen gedacht die wij hierbij aan onze lezers in een voorval dat kort geleden te Stuttgard plaats had willen mededeeleu Een vroeger zeer geacht student een man van geest en talenten die slechts één gebrek had namelijk dat hij dik wijls te diep in het glaasje keek, was voor een paar jaren, nadat hij groote reizen in vreemde werelddeolen geslaakt had weder gelukkig in zijn vaderland teruggekeerd. Zijne vrienden namen den in eenen ellendigen toestand terugkeerenden vrien delijk op, en beproefden op alle mogelijke wijzen hem van zijne kwade gewoonte af te brcugou. Maar te vergeefs ia zalige bed welming tuimelde hij eiken dag den eenen kroeg uit den anderen in en menig schuldbord in do herbergen ver toonde met groote letters zijn naam daar hij meestentijds in geldeloezen staat verkeerde. Zoo trad hij dan op zekeren mor gen in een bierhuis waar men hern reeds menig glas geborgd hadde waardin bragt met schele oogen het verlangdeen bleef met wantrouwende blikken op het geld wachtende hij haren gast staan. Deze scheen echter niet te willen begrijpen wat de goede vrouw wenschte te kennen te geven maar on derhield zich met eenen bekende, die hij daarjuist aantrof, cn snapte met dezen in eeno taal di# een mengsel vau ernst huichelarij eu gekwetste geestvermogens verraadde veel vau christelijke liefde en zelfopoffering voor koning en vaderland van de schadelijkheid der oppositie, van de misbruiken der pers enz. hetgeen in den mond van een gewezen demagoog getijk hij vrij zonderling klonk. Doeh de waardin scheen door zijn onderwerp niet zeer gesticht, want onwillig maande zij haar gast tot betaling aan en wees hem met ondubbelzin nige woorden naar de boven de deur aangeplakte waarschuwing waarop gedrukt te lezen stond om abuizen voor te komen wordt men verzocht, dadelijk te betalen." Met zigtbare moeite hief do gekwelde het zorgvolle hoofd op las met een kloppend hart het opschrift en wendde zich onder het lezen cener die pe zucht en op een toon die door ecu praktisch bewijs de waarheid van het zoo even door hem gezegde wilde bevestigen, lot zijnen makker met de woorden Haar ziet gij het dat zijn de treurige gcvoJgen der drukpersvrijheid!" PROBATÜM MIDDEL om SCHULDEN BINNEN te KRIJGEN. De eigenaar ceucr groote menagerie iu Amerika kon op geenerlei wijze eene sommo gelds binnen krijgen welke hem een soi-disant gentleman schuldig was. Daar beden en drei gementen vruchteloos sGhenen te zijn begaf zich de schuld- eischer met een' tammen tijger naar den niet belalenden heer opende diens huisdeur liet het dier den kop naar binnen ste ken en dreigde zijnen schuldenaar, em wanneer hij niet oogeublikkeiijk betaalde, den executeur los te laten, leu einde deze met den gentleman de zaak zou kunnen schikken. Dadelijk ontving hij geld. LOMPE SCHERTS BETAALD GEZET. In zeker gezelschap had eene dame eenen harer ingezette tanden verloren. Zij maakte hiervan geen geheim en geheel het vertrek werd doorzocht doch vruchteloos de tand was nergens te vinden. Des anderen daags werd bij de dame een pakje gebragt verzeld door een sierlijk biljet iu hetwelk de heer des huizes waar zij den vorigeu dag geweest was eu die als een spolboef bekend stond haar schreef dat het hem niet weinig genoegen deed, haren tand gevonden te hebben en dien aan haar te kunnen terugzenden. Zij opende hel pakket on vond er in den tand van een' pas geslagteu es. Terstond nam de dame de pen op en antwoordde den galanten toezen der, dat zij, wel is waar, steeds bewijzen zijner groote vricud- scliap voor haar ondervonden had maar toch nimmer had durven hopen dat die genegenheid bij hem zóó ver zou gaan van zich-zelven een' land uit te trekken om haar verlies te vergoeden. Exx GAAUfF BIEF BESTEELT jbes iroa ERGEREN, Een gaauwdief uit Berlijn ging te Wcenen in het Burgthea ter, en nam er zijne plaats in hot parterre, waar hij zich een' rijken buit beloofde. Na weinig minuten had hij zich ook reeds door de meesterlijke behendigheid zijner vingeren in bozit van eene rijkgevulde brieventasch gesteld, met welke hij zich snel uit de voeten maakte zonder eens het eind vau het stuk af te wachten. Verheugd begaf hij zich naar het zeer nabij gelegen Jtoflïj huis van Haum op de Koolmarkt en be taalde daar zijne vertering reeds met een klein biljet uit de gestolen brieventasch; doch wie beschrijft den schrik van onzen zakkenrolder toen hij op aangifte van den waard terstond door een aanwezig policie-beainbte gearresteerd wordt In den beginne dacht hij natunrlijk dat men den diefstal ontdekt luid; doch zijn angst wordt nog grooter toen hij verneemt, dat hij als vervalscher vau bankpapier geval is. Daar hij nu weet dat zulk eeuen vervalscher veel strenger straf te wachten staat dan eenen zakkenrolder zoo maakt hij er geen geheim uit dat de voor valsch gehoudene banknoten door hem gesto len zijn. Dit bij herhaling door hern verzekerd zijnde wordt hij door den policiebeambte weder in het paterre gebragtwaar het stuk nog niet uitgespeeld en het publiek nog bijeen was ten einde met behulp van den dief ook den vervaardiger der valsche banknoten op to sporen. En inderdaad vindt de gaauw dief den door hem bestolene nog in het p. rterre en deze is niet weinig verbaasd, op eene zoo zonderliuge wijs iu de han den der justitie te geraken. ZOO KAN MEN WEL WINNEN. Salvator Rosa de beroemde schilder eu toonkunstenaar tevens, speelde eens op een zeer slecht klavier. Een zijner vrienden zeide dat hij zich niet begrijpen kon hoe Rosa op zulk een slechts instrument kou en wilde spelen. Rosa ant- woorddde «Het is mogelijk; maar ik wed toch met u, dat ik het voor duizend dukaten verkoop.» De weddenschap werd aangenomen on Rosa kreeg er inderdaad de bepaalde som voor nadat hij op het deksel van het instrument een land schap geschilderd had. Uitgegeven bij C. BAKKER Bz te NieuweDicp Gedrukt bij G. GILTJES te Beider,

Weekblad van Den Helder en het Nieuwediep | 1846 | | pagina 4