WEEKBLAD van den HELDER EN üet NIEL'WEDIEP, N°. 40. bigen 3 2 Z 3 S M A 2 I 1T S. PUBLICATIE. VIERDE JAARGANG. W. G° Dit Weekblad wordt eiken Maandag-morgen uitgegeven bij C. BAKKER Bz te Nieuwe Diep. De Erijs is 80 Cts. in de drie maanden en voor de buitensteden franco per post 90 cents. Men abonneert zich bij de Boekhandelaren en Postkan toren zijner woonplaats. MAANDAG ADYERTENTIEN gelieve men ongeregeld aan den Uilgever in te zenden, uiterlijk Zaturdagsdes middags ten 12 urede prijs van 1 tot 4 regels is 60 centen voor eiken regel meer 15 centen behalve 35 centen zegelregt voor elke plaatsing. 5 0CÏ0BEK. De BURGEMEESTER der Gemeente Heldermaakt bij deze ten gevolge eener daartoe bekomene kennisgeving van den Heere Schout-bij-NachtDirecteur en Rommandant der Marine alhier, aan de daarbij belanghebbenden bekend, dat even als in vorige jaren, Tan af den 16 dezer tot en met den 15 April 1847 de Quarantaine zal worden gehouden achter in het Nieuwediep bij het Nieuwe PTerkonder toezigt van een' van Z. M. Kanonneerbooten en dat alle vroegeie bepalingen opzigtelijk het stoppen of ankeren en Quarantaine liggen in den mond van den havenvan Qua rantaine Schepen van volle kracht blijvenen gemelde Sche pen aldaar de eerste visitatie zullen moeten ondergaan na welke visitatie de Visiteur der Quarantaine (indien er geene bedenkingen bestaan) aan genoemde Schepen de vrijheid zal verleenen om naar het Nieuwe Werk te varhalen of te verzeilen doch ingeval er onverhoopt ziekte of besmetting aanwezig of te vermoeden iszoodanige Schepen zal gelas ten om in den mond des havens aan den Steenendam te meeren alwaar zij gestreng zullen bewaakt worden, totdat daaromtrent de orders van Hoogerhand zullen vernomen zijn. Het zal echter aan Schepen welke slechts aan visitatie zonder Quarantaine onderworpen zijn vrijstaan om de vi sitatie op de Reede af te wachten indien het met hun be lang in strijd isom in het Nieuwediep te komen. De Burgemeester voornoemdherinnert bij deze alle SchippersSloeplieden en anderen dat het aan geene Sloe pen of Vaartuigen, onder welk voorwendsel ook, geoorloofd is zich naar boord van Quarantaine Schepen ter adsislentie als anderzints te begeven alvorens daartoe do noodige per missie van den Heere Schout-bij-Nacht voornoemd of wel zoo noodig een Quarantaine-wachter van het Wachtschip ter surveillering te hebben bekomen en waarschuwt dien ten gevolge elk en een iegelijk om zich bij voorkomende ge legenheden dien overeenkomstig te gedragenten einde zich voor de nadeelige en onaangename gevolgen te vrij waren welke uil eene tegenstrijdige handelwijze noodzake lijk zouden voortvloeijcn. Helder 3 October 1846 De Burgemeester voornoemd J. IK V E L T. De Burgemeester der Gemeente Helderroept bij deze opalle Miliciens-Verlofgangerswelke in deze Gemeente verblijf houden met uitzondering van de nagenoemdenom zich op Donderdag den 15 October 1S46 des morgens ten elf ure voor het Raadhuis der Gemeente ter Inspectie te laten vinden gekleed in de Uniform en voorzien van de kleeding en equipementstukken welke aan dezelve bij het vertrek van het korps zijn gelaten en verwittigd hen tevens, dat bij afwezigheid, art. 183 der wet van 8 Januarij 1817 (Staatsblad No. 1.) zal worden toegepast. Aan deze inspectie zullen geen deel behoeven te nemen de verlofgangerswelkehoezeer ingelijfdlot op heden tot geene actieve dienst zijn geroepen gewordenalsmede de manschappenwelke hebben deel genomen aan de in de afgeloopene maand September gehouden najaarsoefeningen. Helder, 3 October 1846. De Burgemeester voornoemd J. ik 'T V E L T. BUITENLANDSCHE BERIGTEN. ITALIË. ROME, 17 Sept. Een soldaat heeft onlangs den Paus een brood aan geboden van zeer slechte hoedanigheid daar bij voegendedat de galij-slaven nog beter brood alen. Do H. Vader vraagde hem waarom hij zich niet deswege tot zijne bevelhebbers had vervoegd en hij antwoordde dat zij hem naar den fourrier hadden verzonden maar dat deze hem grovelijk had afgescheept. Des andere daags liet de Paus den minister van oorlog ontbieden en na eenige oogenblikken onderhoud, verzocht hem Z. Heiligheid een ont bijt van hem te willen aannemen en dadelijk daarop bragt men een bord, waarop zich het brood des soldaats beiond. De minister verbleekteen de Paus zeide hem toen met hoogen ernst: «Waarom eet gij niet?... Gij vindt voorze ker dit brood al te slecht, en intusschen is dit het brood, hetwelk men mijnen soldaten geeftDo minister ant woordde dat hij niets daarvan wistfnaar de^Paus antwoordde hem «Maar ikik weet hetik weet -, dat de klagten van den soldaat niet gehoord wordenomdat al \le officieren

Weekblad van Den Helder en het Nieuwediep | 1846 | | pagina 1