nissen in de slad Berlijn onder elkander vermengd zijn diene hel volgende Eenige dagen geleden vierde eene zeer geachte familie eene bruiloftde grootmoeder der bruid op het feest tegenwoordigwas eene jodin de bruid zelve en hare moeder waren van de Augsburgsche geloosbelijdenis, de vader was kalhalijk terwijl de bruidegom tot de sekte der Dnilsch-katholijken behoorde. KAMPEN 26 Sept. Onlangs beweerde de burgemeester van Grave dat verlichting der stratenbij avond eene halve Policie isaangezien er te Grave nog geen spoor van lantaarn of reverbère op straat te zien isvolgt er nood zakelijk uitdat te Grave bij avond slechts eene halve Policie werkzaam is. Nemen wij nu dat de andere helft wordt daargesleld door ZE. Achtb. en twee dienders, en laten wij één burgemeester tegen twee dienders opwegen dan hebben de Gravenaars ^/i Burgemeester en 2/s Dien ders ferme kerels 1 1 BURGERLIJKEN STAND. Gehuwd Geene. Bevallen A. C. Heil geb. van Straten D. T. van d«r Rol geb. Kaagman D. E. l'rins geb. Broers Z. M. Kater geb. Boerdijk D. M. 0. J. Simonides geb. van Oosten D. B. Booling geb. Kok Z. Overleden D. de Haan 4 w. W. A. Hildebrand 22 m. A. Bouman 8 j. Gedurende de maand September zjjn Gehuwd 11 Paren. Geboren 22waarvan 7 van het mann. en 15 van het vrouwel. geslacht. Overleden 25 waarvan 17 van het mann. en 8 van het vrouwel. geslacht. (Ü3>cmettgbc öcvtgtcn. Het proces van de ooijevaars is begonnen op den 26 Sep tember. Te Rotterdam is een adres in omloop om Z. M. den koning te verzoeken den in- en uitvoer van granen ge heel van regten vrij te stellen. Van Hall wordt beter. Volgens het J. d. L. heerscht er eene koele kalmte in de staatkunde des lands. Het zelfde blad voorspelt dat de aanslaande zitting buitengemeen levendig zal zijn. Nu of nooit. Boas en Judels blijven altijd even vrolijk en kluch tig. De paus wil geene vrouwen meer op de audiëntie toelaten. De Times vraagt welke haast er is om een vorstin van 14 jaar te doen huwen. 2 Tiental leerredenen te koop voor een schelling het stuk. Slechts een enkele persoon is bij de septemberfeesten beschonken geweesten ten gevolge daarvan in verzekerde bewaring genomen door de policie. Een Tielsche Israëliet heeft zich te Dusseldorf voor Do. uit gegeven en daar de boeken die hij ter voortzetting zijner studiën gekocht had met valsche wissels betaald. Lissa bon zal ook met ga" worden verlicht!!! De duivelsheuvel is thans kompleet. Te Keulen is een nieuwe komeet ont dekt de zevende van dit kometenrijke jaar. De veldmui zen riglen te Beusicbem groote schade aan. In de hoofd kerk te Brussel is eene pleglige lijkdienst gehouden voor de zielen der gesneuvelden in de drie heldendagen waarvan do verjaring nu voor de zestiende maal gevierd wordt. Een welgevormd jong mensch vraagt eene jonge dame met een zacht humeur en een matig kapitaaltje. (Hbl. 13908.) De papieren van de Infante Luïse Fernanda zijn op reis naar Parijs. Een Waalsche dagblad zegt, sprekende over het onlangs met Nederland gesloten traclaatonze oudo vijanden zijn beter dan onze nieuwe vrienden (de Franscheri) die ons zoo teeder beminnen dat zij ons in hunne omhel zingen bijna verstikken." Koningin Victoria gaat niet naar Eu; zij is boos omdat de bijna 73jarige Lodewijk haar geen particuliere kennis van het huwelijk zijns zoons heeft gege ven. De weleer zoo krachtvolle republiek der Nederlanden is volgens de A. C. thans de politieke Job geworden. De Great-Britain een Engelsche stoomboot loopt 13 J knoopen in het uur. Heeft schipbreuk geleden. FJBFIIiEï' OW. DE ASSURANTIE VAN HUISSELIJK GELUK. Onlangs was een der meest bekende Parijsche beurs-specn- lanleu in eene mijmering verdiept: hij zocht, namelijk, eene nieuwe en goede speculatie, dat tegenwoordig nog al moeijelijk valtwant dit terrein is reeds in alle rigtingen ontgonnen en doorwroet. Alleen op zijne canapé met het hoofd achterover op een kussen liggende, en de oogen op de zoldering gevestigd doorliep zijne verbeelding het uitgebreide rijk der droomen om een' dier bedriegelijke lokazen te ontdekken welke den listigen fortuinzoekers tot vruchtbare velden strekken waarin het zaad van een denkbeeldig kapitaal, door eerlijke aandeel- hebbers verschaft welig ontkiemt. Eeu knecht diende den heer Lorimond aan waarop onze speculanteenen man van omtrent vijftig jaren lang mager, deftig, met grijze haren en neljes gekleed, zag binnentreden. De heer Lorimond zette statig zijnen slok aan den boek van den schoorsteen neder, en zijnen hoed op een' gneridon ver volgens nam hij even statig eenen stoel en na uil eene snuif doos met eeu vrouwenportret versierd een snuitje te hebben genomen begon hij de reden van zijn bezoek open te leggen. Mijnheer," sprak hij gij kent mij ik ben Lorimond kapitalist. Gij hebt mij de eer aangedaan mij te schrijven, ten opzigte eener door u ontworpen ouderueming en mij voorge steld deelhebber te worden in eene maatschappij; tot onginning van mijnen opgerigt." «Inderdaad, ik herinner mij zeel wel deze omstandigheid...." »l)e mijnen zijn thans zeer in de aigemeenc opinie gedaald, want men heeft daarvan eeu schandelijk misbruik gemaakt. Desniettemin zal ik volgaarne een zestal aaudcelen daarin ne men alleen om u te verpligten. Maar dit is geenszins de reden van mijne komst. Op mijne beurt heb ik u eene zaak voor te stellen, nog geheel nieuw, en die groote winsten moet opleve ren; eene speculatiewaarvan het welgelukkeu wordt verzekerd door den bijval, dien zij thans te Londen ontmoet. Kunt gij mij een uur audiëntie Terlecuen want ik moet noodwendig in eenige bijzonderheden treden?" De spcculaut wierp eenen blik op de pendule en beantwoordde dit verzoek toestemmend. »Ik zal trachten kort te zijn,'' vervolgde de heer Lorimond Twintig jaren geleden ik was toen twee-en-dertig jaar oud verliet ik Parijs, om mij in Engeland neder te zetten. (Ik moet u mijne levensgeschiedenis verhalen, mijnheer; want de gcheele zaak ligt hierin opgesloten.) In hel jaar 1826 der halve begaf ik mij naar Londen om fortuin te maken; ik werkte met ijver, en had eenige bekwaamheid, zoodat ik mij binnen weinige jaren aan het hoofd van ecu vrij aanzienlijk handelshuis zag geplaatst. Mijne zaken waren in zeer goeden staat; ik was rijk en derhalve geacht: evenwel ontbrak nog iets aan mijn geluk. De ongehuwde staat veroorzaakte mij eene verveling die dreigde in spleen to zullen ontaardeu ik zag met ongerustheid eenen ouderdom in het Terschietdien ik eenzaam of aan roofzieke bloedverwanten ten prooi zou moe ten doorbrengen. Ik droomde van eene aanminnige en zachte levensgezellin. Die droom zou niet gevaarlijk geweest zijn, zoo ik eene Trouw van eenen voor mij geschiklen leeftijd had ge zocht; maar ongelukkig geraakte ik verliefd op een jong meisjo,

Weekblad van Den Helder en het Nieuwediep | 1846 | | pagina 3