wacht ze van de Regering en deze wil ze niet voordragen. Er zullen voordragten en wetten ter sprake komen die uiet dien uitgedrukten wil met die lang, te lang gekoesterde verwach ting in tweestrijd zullen komen; wal zal de uilkomst zijn? God behoede ons Vaderland BUITENLANDSCHE BERIGTEN. D U I T S C II L A N D. FRANKFORT14 Oct. De morganatische huwelijken worden in de Europesche regerende familiën menigvuldiger. Zoo staal prins TValdemar von Pruissen op het puntom zich met eene freule von Arnim in hel huwelijk te bege ven dochter der als schrijfster beroemde Bettina geboren Brentanovan Frankfort, zuster van mevrouw von Savig- ny. Ten einde de jongen prins van zijn' hartstogt voor de freule te genezen zond men hem naar Indië waar hij deel had aan de overwinning onlangs door de Engelschen op de Sikhs behaald. Doch hij kwam verliefder dan ooit van daar terugen zoo schoot der hooge familie niets overdan ha re toestemming tot dit huwelijk te geven. Als een staaltje van snelle Russische justitie wordt me degedeeld datbij den laatsten opstand van Siedlce onder scheidene personen dewijl zij verdacht waren de zaraen- zwering ondersteund te hebben met kort proces op hunne eigene goederen werden opgeknooptwaar men hen liet han gen tot dat getrouwe dienaars of vrienden kwamen om hen af te nemen en in stilte te begraven. Dit lot trof, onder anderen eene ongehuwde dame welke in de nabij heid van Warschau haar landgoed bewoonde en daarop vlug telingen verborgen had. Zij werd door de kozakken aan den ingang van haar huis opgehangen waar zij tot schrik der voorbijgangers en tot spel der winden eenige dagen in dien toestand bleef. KOBLENTS18 Oct. Gisteren avond werden de vele menschep welke nog bij de invallende duisternis op de Rijnbrug heen en weder gingen, plotseling verrast dooreen helderen glans, die in een oogenblik den omtrek verlichtte. Het was 20 minuten over 6 ure en men ontwaarde aan den hemel een in den helderslen glans schitterenden van het westen naar bet oosten vliegenden vurigen kogelvan de grootte eener bom van 50 pond. Voor dat het luchtver schijnsel in het oosten achter de bergen aan den horizont verdween vertoonde het zich meer in den vorm van een ei en liet een schitterende staart achter, terwijl het vuur daar van in een flikkerend helder groen overging. De hoogte waarop zich het verschijnsel bewoog scheen zeer aanzien lijk en het zal in het geheel eenige sekonden geduurd heb ben. Van gedruisch of uiteenspatting is niets gehoord. E N G E L A N D. L01NDEN19 Oct. Men leest in een onzer dagbladen het volgende Men zal zich herinneren dat een bejaagd meisjeMejufvr. Johnson genaamd in Hampstead woon achtig eene zinsnede in haar testament had gemaakt van den navolgenden inhoud »lk vermaak aan mijnen zwarten hond, Carlo eene lijfiente van 30 pond per jaarbetaal baar alle zes maandenen aan ieder van mijne katten Blacky Jenny en Tomeene lijfrente van 10 pond insge lijks alle zes maanden betaalbaar. Margareta Potson en Henriette Hally oude dienstmaagden mijner moederzul len voor mijnen hond en mijne katten zorg dragen." Na een deswege gevoerd proces zijn deze legaten vernietigd ge worden. De beslissing van het Hof is daarop gegrond dat deze legaten vermaakt waren aan de dieren zeiven en niet aan fideï commissarissen. Het bedrag dezer legaten moet aan de erfgenamen worden gerestitueerd. Het door Mejuf- vrauw Johnson nagelaten vermogen bedraagt ongeveer 25,000 pond. F R A N K R IJ IC. PARIJS Dezer dagen verliet eene jonge schoone dame, een der winkels van Chaussée d' Antinen was reeds op straat toen zij haar beursje toeknoopte. Er vielendoor welk toeval dan ook verscheidene stukken geld op de stee- nen. Een jong werkman waarschuwde de do dame maar deze keerde zich achteloos ter halvewege om wierp eenen minachligen blik op do stukken en vervolgde haren weg zonder er notitie van te nemen. De arbeider keek zeer ver wonderd nam vervolgens het geld op waaronder zich een stuk van 20 francs bevonden zeide «Welnu als die dame haar geld niet noodig heeftdan zullen wij er de ar men mede bevoordeelen." Daarop begaf hij zich naar do nabijzijnde kerk Sainte- Croix-d'Antin en wierp het sommetje in do armbus. B E L G I E. BRUSSEL, 19 Oct. De buikloop heerscht op eene ont zettende wijze in de gemeenten van het arrondissement van Mechelen. Er zijn geene geneesheeren genoeg. Men zal zich van de sterfte een denkbeeld kunnen maken wanneer men verneemtdat te Lippelooeene gemeentewelke slechts 500 zielen teltmeer dan een vijfde gedeelte der bevolking gestorven is, namelijk 109 personen. Te St. Amand zijn de burgemeester en vier personen die bij hem inwoonden met eenige dagen tusschcnrnimte overleden. To Londerzeel rigt deze ziekte dezelfde verwoestingen aan. BINNENLAND. HELDER en NIEUWEDIEP 24 October. Er wordt dezer dagen verspreidt eene inleiding van een weekblad getiteld: de Volksbode, uit to geven door L. van Vliet. De uitgever wil bijdragen leveren ter bevordering van volkomcne handelsvrijheid en van vermindering en. bil lijker omslag der belastingen. Het is jammer dat deze on derneming in do wijze van uitgavezich onderscheidt door ontduiking aan de wet op het zegel. De wet zij goed of kwaad gehoorzaamheid aan haar is pligtontduiken is sluikenen de uitgever doet het op klaar lichten dag. van Dam den Boumeester, Inslituleur, berigt dat een zeer ruim getal inteekenaren zoo van hier als elders op zijn werk volgens prospectushem in staat stelt de uit-

Weekblad van Den Helder en het Nieuwediep | 1846 | | pagina 2