HELDER en het MUWEDIEP. V1ER8E JAARGANG, Dit Weekblad wordt eiken Maandag-morgen niigegeven bij O. BAKKER Bz te Nieuwe Diep» De Prijs is HO Uts. in de drie maanden en -voor de buitensteden franco per post 90 cents. Men abonneert zich bij de Boekhandelaren en Postkan toren zijner woonplaats. ADVERTENTIEN gelieve men ongezegeld aan den Uitgever in te zenden, uiterlijk Zaturdagsdas middags ten 12 urede prijs van 1 tot 4 regels is 60 centen voor eiken regel meer 15 centen behalve 35 centen zegelregt voor elke plaatsing. 38 X 5J V KM ES KR. M AAIiAS Dc Directie der Werkinrigting Loon voor Werk en de Commissie van Spijsuitdeeling aan armen en behoefligen Lebben vermeend te moeten brengen ter kennis van de in gezetenen dat op aanzoek van den Edel Achlb. Heer Bur gemeester de beide opgemelde Directiën of Commissiën zich hebben vereenigd en in verband gesteld met hel doel om ook de uildeeling der spijzen afhankelijk te maken van eerlijke en vlijtige armoede alzoo geenzints luiheid en le diggang te voeden en het bedelen legen te gaan ten welken einde de Commissie der Spjsuitdceling zich heeft voorgesteld geene zoodanige uildeeling te doendan aan werkelijke armen en behoeftigen en dan nog niet anders dan op vertoon van bewijs van de Directie der werkinrigting, dat zij, die otn bedeeling vragen, in dezelve werkzaam zijn en niet genoeg kunnen verdienen om in de behoeften van hun geheel gezin te voorzienof dat zij zich lot verkrijging van werk hebben aangemeld; doch uithoofde van gebrek aan arbeid of ruimte of door ongeschiktheid len gevolge van ouderdom of gebreken niet in de inrigling kunnen worden opgenomen. J Mogt de eerstgenoemde Directie hare meening vroeger heb ben geuitomtrent het doelmatige wanneer de spijsuitdee ling als die noodig werd bevonden van hare inrigling uitging of geheel aan dezelve verbonden was doch de ver wezenlijking daarvan niet kunnen bereiken doordien hoe ruimschoots ook door velen is bijgedragen daartoe echter niet algemeen en genoegzaam is gegeven zoo kan dit doel evenwel ook thans worden bereikt door bijdragen aan de Commissie tot spijsuitdeelingwaartoe de ondergeteekenden de vrijheid nemen allen van welken rang of stand ook met ernst en aandrang uitlenoodigen en waartoe eene Commissie zich te beginnen van af heden aan de huizen der ingezetenen zal vervoegen. Heeltzoo als hiervoren gezegd de deelneming voor de werkinrigting niet zoo ruimschoots plaats gevonden als de Directie mogt verwachten geenzins schrijft zij dit geheel toe aan vooroordeel of tegenwerking deze laatste moge bij enkelen bestaan die in het duistere trachten nadeel toe te brengen aan de goede en heilzame zaakspoedig genoeg zullen zij kenbaar en daardoor onschadelijk wordende Di rectie vermeent eerder dit te moeten toeschrijven aan gebrek aan overtuiging en vertrouwen of vrees voor mislukking hierdoor zullen velen over het hoofd hebben gezien de ware- bedoeling en dc wezenlijke uitnoodigingnamelijk om al datgene wat men aan bedelcenlen weg gafLij te dragen aan de werkinrigting en niet meer aan de deuren legeven; doch daarentegen ook van die giften niet te willen terug houden of dezelve verminderen en alzoo daarop winnen; e» is nu deze veronderstelling juistdan noodigt do Direcliö hen die uit gebrek aan overtuiging of vertrouwen in het geheel niet of slechts gedeeltelijk gegeven hebben, uit, om zich die overtuiging te verschaffen door in persoon de lo kalen der werkinrigting te gaan bezoekendie len allen tijde en voor een ieder openstaan ter beoordeeling van do doelmatigheid van het werk en inlichtingen te vragen aan de ondergeteekenden die hen dezelve volgaarne en met alle bereidvaardigheid zullen verstrekken. Dat men zich echter niet store aan verkeerde inblazingen, oordeelvellingen zonder grond en vooral niet aan het voor geven alsof met het pluizen van touwwerk b. v. slechts 70 cents per week in de inrigling kan worden verdiend en het op grond daarvan rondzenden van bedelbrieven de Directie kan daartegen de verzekering geven dat twee kinderen van. 16 en 13 jaren in de afgeloopen week, zjnde de eerste van aanvang der werkzaamheden gezamenlijk ƒ3.20 aan pluiswerk hebben verdiend en alzoo deze aanzienlijke bj- drage in het gezin hunner behoeftige ouders hebben kunnen inbrengen; er meerdere zjn die J 1.20 en ƒ1.10 hebben verdiend, en het vooruilzigt beslaat, dat bij verkrijging van meerdere handigheid in het pluizen ook de verdiensten kunnen en zullen vermeerderen terwijl daarenboven de lo kalen van 's morgens tot 's avonds 8 uren behoorlijk ver warmd en verlicht worden gehouden. Welaan dan geachte Ingezetenen en allen die het wer kelijk wel meenen met de armen neemt ruimschoots deel aan de werkinrigting door gpene bedelcenten meerjwm_de

Weekblad van Den Helder en het Nieuwediep | 1846 | | pagina 1