deuren te geven maar het bedrag daarvan in de kas der- zelve over te brengen en draagteven als gij in vroegere jaren gewoon waart, aan de Commissie tot spijsuitdeeling bij daartoe zult gij medewerken tot bereiking van het ware doel »voorziening in de behoeften der armen op doelmatige wijze." Helder, 28 November 1846. De Commissie van De Directie der Spijsuitdeeling voornoemdJVerkinrigting voornoemd J. F. Manikus. J. L. Grap Hellingman, Pres. C. Wubbe. J. Zussen Secr. De BURGEMEESTER der Gemeente Heldernoodigt bij deze de ingezetenen uit bunnen bijzonderen aandacht !e vestigen op bovenstaande advertentie en te willen opmerken dat door hetlot een en hetzelfde doel te zamen werken van de Commissien der werkinrigling »Loon voor Werk" en van spijsuitdeeling aan armen en behoeftigen er thans gegrond uitzigt bestaatdat gedurende den naderenden winter den armen genoegzame hulp verschaftden lediggang zooveel mogelijk voorgekomen en de bedelarij geweerd zal kunnen worden maar onmogelijk is het dit doel te bereiken zoo van de zijde der ingezetenen geene algemeene medewerking on dervonden wordteerstelijk door bij de giflen welke men reeds gewoon is aftezonderennog de bedelcenten te voe gen welke aan de huizen worden opgehaald en ten anderen door alle bedelaars naar de bestaande instellingen van wel- dadigheid te verwijzen alwaar op de eene ol andere wijze J voor hen zal worden gezorgd. Dat toch ieder besefle dal het bedelwerk van de ouders op de kinderen overgaatdat daardoor de armoede uitgebreid de luiheid gevoed en het misdrijf geboren wordt. Geeft dan niet meer aan de deuren uwer hnizen maar werkt mede met zoo vele mannen uit uw midden die tijd en rust ten offer brengen om het lot hunner arme medemcnschcn te verbeterenopdat gij de zelfvoldoening moogt smaken van naar uw vermogen het pauperisme, die overal toenemende kanker der maatschappij, welke ook uw vaderland met ongeluk bedreigtdoelmatig Ie hebben helpen bestrijden. Helder, 28 November 1846. De Burgemeester voornoemd J. in 't V E L T. BUITENLANDSCHE BERIGTEN. F R A N K R IJ K. PARIJS 22 Nov. Het hof van assises van Haute Vien- ue zal in de aanstaande zitting over eene afgrijsselijke misdaad te oordeelen hebben welke gedurende nagenoeg 10 jaren in de duisternis was gehuld gebleven en welke drie maan den later verjaard zou zijn geweest. Zij bestaat in vergif- liging van eene vader door zijne drie zonen en de meid hunne rnedepligligc. Deze laatste vrouwwier stilzwijgen door een jaargeld werd gekochtschijnttoen men ophield met de betaling daarvan eenige woorden van klagte geuit te hebbenwelke de just'tie dadelijk op bet spoor der mis daad bragt. De opgraving van de overblijfselen des onge- lukkigen vaders werd gelast en het geneeskundig onderzoek hoéft de aanwezigheid vau a 1 licum aangetoond. BELGIË. ANTWERPEN23 Nov. In onderscheiden streken van België beginnen de wolven veel overlast te doen. Zoo wordt, onder anderen uit Savigny geschreven dat er zich daar een van buitengewone grootte van den kant van Baumo komende heeft veitoond. Een arbeiderdie ten zes ure 's morgens naar zijn werk ging was door hem ontmoet en aan gevallen gewordenhet dier had hem het halve aan- gezigt opgereten. Gedurende de vrij langdurige worsteling was bij geluk een tweede arbeider aangekomen waarop de wolf de vlugt had genomen zijn slagtoffer in den deerlijk sten toestand achterlatendeom zijne verwoestingen verder te gaan voorzetten zoo als hij dan ook werkelijk een weinig verder begonnen is met een' jagthond te verscheuren en voorts ook meester van dien hond is aangevallen hem op den grond geworpen en het vel van het hoofd afgeslioopt heeftzoodat de hersenpan geheel bloot lag nog drie an dere menschen zijn ligter door het ondier verwond geworden. Op het gegil der aangevallene is er weldra van alle zijden hulp toegeschooten de trom is geroerd geworden en do boeren met bijlen en knuppels gewapend zijn eene jagl op den wolf begonnen die dan ook weldra zijnen dood ten gevolge heeft gehad. Een onderzoek van het rif heeft ge lukkig de verzekering opgeleverd dat het dier niet dol was. Ie Gei-bevillier heelt een dergelijk ongeluk plaats gehad. Een wolf is toegesprongen op een voor een rijtuig gespan nen paard op een hond en eindelijk ook op eene vrouw die hij in de borst gebeten heeftdaarna heeft hij ook nog onderscheiden personen en dieren verwond. Een kloeke knaap heeft zich niet ontzien moedig op hem in te i loopeu hem ten aanzien van een aantal van schrik versla gen menschen in zijne armen te knellen en alzoo te ver slikken. BINNENLAND. HELDER en NIEIJWEDIEP 2S November. Een matroos Julabert en een ambachtsman Pè- lissier genaamd zaten voor eenige dagen in een wijnhuis te Toulon kaart te spelen. De inleg was een flesch wijn waarvan elk de helft opdronk en betaalde. Daarna stelde j Pèlissier voor om te gaan kolven zijn hoofd zou de prijs I zijn voor de winner. Jalahert nam dit voorstel aan. On- gelukkig verloor hij de partij maar hij scheen zijn woord toch te willen houden. Hij gaat het wijnhuis weer binnen, en zegtterwijl hij zijn hoofd op de tafel legt»wij heb ben om mijn hoofd gespeeld het mijne heb ik verloren hier is hetEn op hetzelfde oogenblik neemt Jalahert een mes en steekt het Pèlissier in zijn hals. Dadelijk daar na neemt hij de vlugt. De gewonde werd naaf het gasthuis gebragt in eene slaatdiezoo al niet gevaarlijk toch zorgelijk mag genoemd worden. ARNHEM, den 19 Nov. Uit Zutphen verneemt men, datten gevolge van verregaande ongeregeldheden te Groen- lo gepleegdvan eerstgenoemde plaats een detachement kavallerie lot herstel der orde naar de laatste is vertrokken. De aanleiding tot deze ongeregeldheden gaf de zaak van den Kapeliaan Gepkens in welke het provinciaal geregts^

Weekblad van Den Helder en het Nieuwediep | 1846 | | pagina 2