»*r Go WEEKBLAD van den HELDER en oet MEUVVEDIEP. iv». 50. 1846. VIERDE JAARCAKE. Dit Weekblad wordt eiken Maandag-morgen uitgegeven bij C. BAKKER Bz te Nieuwe Diep. De Prijs is 80 Gts. in de drie maanden en voor de buitensteden franco per post 90 cents. Men abouneert zich bij de Boekhandelaren en Postkan toren zijner woonplaats. HlANDifi AD\ ERTENTIEN gelieve men ongezegeld aan den Uitgever in te zenden uiterlijk Zaturdagsdes middags ten 12 urede prijs van 1 tot 4 regels is 60 centen voor eiken regel meer 15 centen behalve 35 centen zegelregt voor elke plaatsing. 14 DECEMBER. HELDER en NIEUWEDIEP 12 December. Het is ons aangenaam te kunnen meiledeelen dat de al hier gevestigde werkinrigting voor behoeftigen en armen onder de zinspreuk Loon voor IVerk op woensdag den 9 dezer, de eer mogt te beurt vallen een bezoek te ont vangen van den Hoog Edel Geslr, heer Schout-bij-nacht directeur der Marine alhierden WelEd. Achtb. heer Bur gemeester dezer plaats en den WelEd. Geslr. heer kapt. luit. ter zee, kornmandant van Z. M. stoomschip Cycloop slaande welk bezoek die heeren op aanwijzing van de aan wezige directeuren de arbeid tot in de minste bijzonderheden gadesloegen en onderzochten waarna den heer Schout-bij- nacht den heer Burgemeester geluk wensehte met de tot stand brenging eener zoo doelmatige als nullige inrigting in zijno Gemeentevervolgens eene toespraak rigtle tot den president der werkinrigting waarin zijn HoogEd. Geslr. de grootste lof aan de directie toezwaaide over hunne ijverige en volhardende pogingen tot verbetering van hel lot hunner verarmde medemenschen de meest mogelijke tevredenheid betuigde over de ordo welke in de lokalen en werkplaatsen heerschte over de doelmatigheid van den arbeid over de uitmuntendheid van het fabrikaaten eindelijk de verzeke ring gaf van zijn HoogEd. Gestr. wil tot hulp en medewer king zoo veel immer mogelijk en daarna met ernst en hartelijkheid de arbeidende armen en behoefligen ten getale van ongeveer 150 aanwezig, toesprak; hen wees op de zorg welke het bestuur en de directie aan hun welzijn ten koste legde met opoffering van rust en lijden hen aanbeval om deswegens hunne dankbaarheid te betoonen door ijverig werkzaam te wezen en zich ordenllijk te gedragen terwijl na eindiging dezer toespraak den heer Burgemeester mede het woord rigle tot den presidentzijn WelEd. Achtbs. te vredenheid betuigde aan de directie over hunne verriglingen tot dus verreen hen insgelijks van zijn WelEd. Achtbs. medewerking en ondersteuning waar die mogelijk was en nuttig of noodig konde wezen ook voor het vervolg de toezegging gaf, waarna de president mede namens de directie in korte en gepaste bewoordingen den heer Schoul-bij-nacht en den heer burgemeester dank betuigde voor de veelvuldige en daadwerkelijke bewijzen van hulp en medewerking reeds van Hun Edelen ondervonden waaraan grootelijks de goedo gang der inrigting te danken wasdezelve voortdurend in HEds. bescherming en welwillendheid aanbeval met verze kering dat alles wat in het vermogen der directie waszoude worden aangewend lot instandhouding en uitbreiding dezer zoo nullige en doelmatige verzorgings-maatregel voor armen en behoefligen. Mogt de mededeeling van het bovenstaande kunnen mede werken tot het meer en meer algemeen ondersteunen en schragen der werkinrigting Loon voor IVerk. In onderscheidene dagbladen is dezer dagen melding ge maakt van den stand der overwegingen nopens de zaak van den voorgenomen spoorweg in Noord-Holland van Am sterdam over Haarlem naar den Helder. Indien wij wel zijn onderrigl zijn die overwegingen nog niet zoo ver gevorderd dal het welslagen dier onderneming als zeker mag worden aangenomen daar zulks ten eenemale afhankelijk schijnt te zijn van de hoegrootheid der som die door het depar tement van oorlog ten laste der onderneming zal worden gevorderd om in het belang van 's rijks defensie te worden aangewendter voorkoming van de nadeelenwelke door het ontstaan van dien spoorweg, aan 'slands weerbaarheid zouden worden aangebragt. Naar men verneemt zijn de eischen der militaire genie hoog opgevoerd. De belangheb benden dio zich tot het verkrijgen der concessie hebben aangemeld en met wie onder goedkeuring der regering door den staatsraad gouverneur van Noord-Holland eeno voorloopige overeenkomst is geslotenhebben die bestreden en het moeten thans juist die eischen of do omvang der te maken defensie-werken zijn die een onderwerp van over weging bij het dep. van oorlog uilmaken. Van de zijde des gouverneurs van Noord-Holland moeten, naar wij vernemen, de pogingen van den heer rar. Taunay die voor de onder neming optreedttot het verkrijgen van minder drukkende voorwaarden, krachtdadig zijn ondcrsleuwT, aang&8(en hel

Weekblad van Den Helder en het Nieuwediep | 1846 | | pagina 1