(Bcutcugbc föevigtcn. geland hier achter het net zal visschenen dat de heer Hoffmann zijne begaafdheden aan zijn aangenamen vader land dat thans getoond heeft hem op prijs te stellen zal blijven toewijden. En al mogt ZijnEd. tot een tegenoverge steld besluit overhellen dan nog is het van onze regering te verwachten dat zij geene pogingen verzuimen zalom den eenigen man in Europa, die het Japansch meester is, te bewaren voor het eenige land in Europa, dat met Japan in betrek king staal. Men doe als Engeland en biede hem een'leerstoel aan. DEVENTER, 19 Dec. Wij vernemen, dat in den avond van den 17 dezer alhier is gearriveerd onder een escorte van geregtsdienaarsen aan het huis van arrest afgestapt, de Hoog Welgeboren heer markies de Thouarsom na een nachtverblijf aldaarden volgenden morgen verder naar Zierikzee getransporteerd te wordenten einde te worden verhoord wegens een gemengd berigt (1) voorkomende in den Zierikzeesclie Nieuwsbode van 1 October jl.dat zich de kanlonregter van Ommen wonende te Heemseheeft aangetrokken cn die daarover eene regterlijke vervolging heeft in hel werk gesteld. Als reden van het ongewone dezer reismanicr wordt op gegeven dat Zijn Hoog Welgeboren zich nalatig zou heb ben betoond om te voldoen aan herhaalde citatiën om voor de reglbank te Zierikzee wegens bovenstaande zaak te verschijnen. [Kal.) De IJsselbode geeft een artikel over het heter ge bruik van Nieuwjaars-gif ten. Hij wil dat er een lijst worde rondgezonden waarop ieder de som schrijftdie hij op Nieuwjaar gewoonlijk weggeeft of liever wegwerpt. Voor die ingezamelde som worden door het stedelijk bestuur, 'of ecnc Comissie levensmiddelen, kleine verkwik kingen enz. gekochten die als buitengewone gave aan de waardigste huisgezinnen der behoeftigen aan ouden van dagen aan zieken en dergelijken gegeven. Die geleekend heeftworden door de policie gevrijwaard legen alle bedelruinoer op den Nieuwjaarsdag. Volgens den Bode zou te Kampen op den eersten dag des jaars /4a/ 500 worden weggeworpen. Hoeveel armen oude zieken waren hiervoor te voeden hoeveel kwaad zou door de doelmatige besteding dier som worden vóórkomen De Duitsche dichter en novellist, Hofmanmaakt eene vergelijking lusschen de Duitsche dichters en compo nisten. Volgens hem bezit de Muzijk in Mozart haren Schiller, in Haydn haren Klopstock in Beethoven haren Jean Paulen in C. M. von ff citer haren Ludwuj Tieck. GRONINGEN, 2f Dec. De heeren G. Reinderslid der provinciale Staten, de Haan, lid der gedeputeerde Sta ten en Piccardtnotarishebben Z. Exc. den minister vrn financien eene memorie aangebodentot beloog dat de graanwet van 1835 onveranderd in stand moet worden ge houden dat, zoo onveihoopt hel alwisselend regt door een vast regt mogt worden vervangen dit laatsto hoog ge (1) »De ondeugende kanlonregter Jan B. door de Burger nog leer onlangs schrikkelijk in de maling genomen begint nu valsche guldens 1 te debiteren nu hij heeft ook lang genoeg ln bet geniep valsche munt j geslagen." noeg behoort lo worden gesteld, om den landbouwbij lage prijzen tegen buitenlandsche mededinging te beschermen en datindien ook dergelijke bescherming als in strijd met het beginsel van vrijen handelniet mogt worden varleend alle andere beschermende regten en privilegiën, ten behoeve van landbouw, handel, fabrieken, reederijen scheepvaart, en wat des meer zij zonder eenig onderscheidmogen worden ingetrokken. 's GRAVENHAGE '23 Dec. Men verneemt dat de Twee de-Kamer der Staten-generaal tegen dingsdag den 29 dezer des namiddags ten 2 ure bijeengeroepen is. Men verzekert dat alsdan ingevolge art. 123 der Grondwet, aan de Kamer zullen worden aangeboden de ontwerpen van wetuitma kende de slaatsbegrooting voor de jaren 1848 en 49. Men voegt er bijdat de Kamer eerst in Februarij aanstaande hare werkzaamheden bepaaldelijk zal hervatten. BURGERLIJKEN STAND. Gehuwd geene. Bevallen F. M. Bakker geb. Timner D. L. Giltjes geb. van Berk, Overleden F. Driessen 2 j. E. Schotvanger 2 j. E. Botten berg 34 j. Professor Stieffel heeft voorspeld dat men in de maand December meest sombernat en zacht weer moest verwach ten alleen in de eerste helft der maand wat koude waar schijnlijk. (Zw. B.) Rondom Groenlo zijn veel wildslroopers. Zeven bierbrouwers te Munchen de zeven doodzonden genaamdzijn door de regering gelast hun bier legen den wettigen prijs te schenken of hunne bierhuizen te sluiten. Zij hebben het eerste gekozen. (Kal.) De violist Sprechei tja is dood. Pastoor Horn te Koevorden heeft wel voor de zaligheid van den koning gebeden op H. D. verjaardag, In de R. C. aldaar heeft een inbraak plaats gehad. Do Grool-Mufti Mekki Sadi Assem Effendi is te Konstantinopel overleden, nalatende 15 millioen piasters. (K. C.) De oud beden van Nmevé zijn te Parijs gearriveerd. De Urkers hebben te vergeefs op de overwintering van een schip met vette varkens gevlast. Het aantal rijtuigen dat door do straten van Parijs rijdt beloopt thans dagelijks door elkander 80,000. Rotschild is door koningin Victoria in den adel stand verheven. Engeland heeft zijne landmagt op 100,000 man gesteld.De herlog van Wellington is thans 77 jaar oud O'Connell 72. Een blindeman heeft de halve wereld rondgercist zonder geleider. De bekende markies de Thouars doet een reisje van Hardenberg naar Zierikzee ten pleisiere van J. B.Op aannemelijke voorwaarden vaaagt een jong vreemdeling een wederhelft. Verwacht in Amsterdam John of de klokkeluider van de St. Paulus kerk. FEUILLETON. MO LIER E EN ZIJNE GASTEN. De bekende Blijspeldichter Moltere (16201673) leefde iu den kring der geestige mannen van Parijs, die hij dikwijls en gaarne bij zich zag. Men pleegde zeer vrij bij hein te leven. Uit ecue dergelijke tezamen komst verwijderde hij zich wegens

Weekblad van Den Helder en het Nieuwediep | 1846 | | pagina 3