IIKLDKR en NIKUWKDIBP 16 Januari). Alhoewel velen zich hebben beijverd om bij den laalsten brand alhier dienst te presteren rijn onderscheidene dienst- pligtigeii nalatig gebleven om zich bij den brand te doen vinden en zullen naar incu verneemtdeswegens ter ver antwoording worden geroepen. BURGERLIJKEN STAND. Gehuwd geene. Bevalen G. B.ns geb. Oosterling, d. II. Disselkamp geb. Vermejr <4. M. Bcddeif geb. Kloostir, d. A. F. Ilareiri.-iker geb. Feets Z. E. Schilder geb. Lingedijk d. M. Rijkers geb. Slugt d. H. II. Gerritse geb Leutuig, d. G. Rustenieijer geb. ilusk d. J. Doornbos geb. Keker d. A. de Vioo.ne Z.E. Daalbergen Z. Overle len O. Diiessen, 3 j. G. G. K. Looineijer 9 j. G. Reg- ter, 43 j. C. Dam 21 j. C. A. Furnee, 2 j. C. J. A. SI. Fenijn 3 j. -tl. de Brui|ti 51) j. J. van Dijk 27 j. II. Ver- heij 33 j. O. G. van Entelioven 69 j. J. j. Gastricumlj. P. Schuijt 8 j A. Schilder, 2 d. Doodgeboren 1. (Scmengbc föcvigtcu, Louis Philippc schijnt het vertrouwen te bezitten dat de vi ede der wereld verzekerd is.In Oosl-Vlaanderen alleen zijn 150,000 armen, dien het aan voedsel, kleeditig en brandstol ontbreekt. 98 brood bakkers in Brussel hebben gepeliliouneerd legen de oprigting eenrr stedelijke brood- bakkerij. De Prins van Metternich is aan lafei plotseling ongesteld geworden maar echter spoedig daarna gebeterd. Een gezonde min drie maanden oud kruums biedt zich aan. Eenigc haringen hebben een vettoolschap ontbon den. De geziglen tier spaansche speculanten beginnen er hoe langer hoe meer betrokken uil te zien. Rusland en Oostenrijk trekken legerkorpsen bijeen zij vertrouwen el kander nietnaar hel schijnt. In Polen worden jongelie den van 15 jaar geligl voor de dienst van soldaat. Be daard en standvastig zij de leus van den kamer kommundanl (A. C.). Aan de huoge school le IWunchen in Beijeren zijn 1468 studenten waaronder 123 buitenlanders. Een Bel gische lekkerbek heeft te Parijs een gclruffelde kalkoen gekocht voor 400 franken dezelve had hel voorkomen van een vel lam. De Drukkeis-gezellcu in den Haag hebben in Ti voli comcdie gespeeld. De redacteur tier Utrcchtsche courant heelt voor de ongelukkige» te Rhenen ontvangen een outle daalder van iemand die vergelen had dien tc wisselen. Het beste middel om er af te komen. Mallan zet alle tanden vastdie losgeraaKl zijn. Onze spoorweg ligt weder in hel verschiet. 800,000 gulden is tegenwoor dig ook maar geen kattebelletje. Nu Keulenen Aken zijn ook niet op eenen dag gebouwd. t' üFflIEiTfliï. STEVEN, of DE HOLLANUSCHE SCHOORSTEEN. Een karaktertrek uit het leven van Pjeier I Keizer van Jtusland, (Vervolg van ket vorige.) Steven stond voor de eerste maal zijus levens met een luisle- 'Cnd oor aan de deur; Maria had hem daar post doen vatte% Met een kloppend hart hoorde hij daar de scherpe uitlatingen zijns ooms; maar dc liefde voor zijn meisje hield hem in loom. en belette dat hij niet naar bin ucii vloog om zij «en ooui daarop met zijne vuisten le antwoorden maar hierop stilzwijgen kon hij ook niet met fonkelende oogeti trad hij eindelijk binnen en zeide: Gij maakt mij voor eenen benelaar uil hieraan doet gij verkeerd, baas! elke hele broods in uw huis heb ik niiin ei: eerlijk verdiend eu nog niemand om eene aalmoes aangesproken. Ik ben jong en sterk en verbeeld mij overat den kost le kunnen verdienen betaal mij mijn achterstallig arbeidsloon voor die vijf maanden dat ik uw meesterknecht was, en Iaat ons dan vergeten, dat wij ooit oom en neefTegen elkander zeiden." ff timer die gehoopt had, dat Steven hem voor niets zoude gediend hebben ging me', een lang gezigt de kamer uit om geld te halen omdat hij wel wist dat hij dit vorderen kon eu Maria zonk wceueud iu de vensterbank neder. Steven trad naar haar toe eu wilde haar hij de hand nemen Blijf van mij af," riep het. meisje snikkende, gij hebt, mij he- diogcu toen gij zeidet dal gij mij hemiudet anders koudot gij met zoo bedaard dil huis verlaten." Eu zotidl gij mij kunnen beminnen vraagde Steven ge troffen hare hand loslatende, s kondel gij voortaan nog ach ting voor mij hebben zoo ik nog eenen nacht ouder liet dak bleef, waar uieu op zulk eenen verachtelijkcn toon vau mijnen waarden vader spreekt, waar men mij eenen bedelaar noemt? Neen, Mariadit kan ik van u niet deuken." Steven keerde haar den rug loe eu zeide gevoelig: «Vaar wel MariaToen sprong het arme meisje op viel aan zijne borst eu riep: »J.t ja Steven gij hebt gelijK zoo gij vertrekt eu nooit terug komt; maar uiij sloot gij een dolk iu het hart." Ik zal it wederzien riep Ihaus de jongeling haar aan zich knellende, wees mij getrouw; God hielp uwen vader, die niets had waarom zoude Hu ook ui ij niet bijslaan? Keer ik ooit naar mijn vaderland terug, geen ander meisje zal daar mijne zijde veisiereu dan gij!" Eu ik wil als «lijster ten grave dalen zoo ik de uwe niet wordt snikle Maria. Nu trad de vader uiet hel geld binnen wierp het op de la iel en zeide: Pak u nu uil uiijii huis eu laai u nooit weer over mijnen drempel zien!" Wees daar maar niet bang voor," zeide Steven koelljes streek hel geld op, wierp eenen blik op Muria eu ijlde liet huis uil naar de werkplaats. »Wat zal hij nu aanvangen?" vraag le Milmer nieuwsgierig cu sloop hem iia. Steven stond tusseheii de ai me Russische lijfeigenen, die daar op 's Keizeis bevel, zonder loon leeicu eu ai beiden moesten, deelde zijn geld onder hu, Zondereen© penning voor zich le behouden t-n verwijderde zich toen onder hun luid vieiigdegejuicii. «Dwaas!" bromde fEi luier hem achterna. «Edele jongeling!" riep Muria, en verbuig liare voclilige oogeu iu ii.neit zakdoek: zij liail geene hoop, want zij kende haren vader. Steven slenterde peizeud dc straten door, zonder eigenlijk zelf le welen wal hij wilde: de scheiding van Maria had hem meer gekost dan hij had durven tonnen eu nij gevoelde zich voor het eerst iu zijn leven legt ongelukkig. Aan zijne verdere verzorging dacht hij iu liet geheel nog niet lnj wist wel dal hij iu Pclershuig werk genoeg zoude vinden. Aldus, vol droe vige gedachten ging hij maar ongemerkt voort tol dal hij zich eindelijk iu liet jonge eikenboschje bevond dat Peter de Groola met eigene hand voor zijn nieuw paleis liet zomer buis huil geplant. Op liet geïigt van dit schoonc gebouw ge raakte bij uit zijn diep gepeins; hier woonde immers iu de benedenste verdieping de alscnuwelijke /Eauilotvilsch die de oorzaak was van zijn leed: «want," zoo dacht Steven«had deze den vader niet gevleid eu wal wijs gcmaaki, en daardoor den hoogiuoedsduivei iu zijn bloed gejaagd dan had alles eenen geheel anderen loop genomen." Juist ging hij met opgeheven

Weekblad van Den Helder en het Nieuwediep | 1847 | | pagina 3