HELDER ek het N1EUWEDIEP. ifi N°. 4. 1847. WAARSCHUWING. BERLIJN8 Jan. Te Keulen zal binnen kort eene Gr. N.) Men vindt in het dagblad vajxBreslau uit War VIJFDE JAARGAXC. Dit Weekblad wordt eiken Maandag-morgen uitgegeven bij C. BAKKER Bz te Nieuwe Diep, De 1'rijs is 80 Cts. in de drie maanden en voor de buitensteden franco per post 90 cents. Men abonneert zich bij de Boekhandelaren en Postkan toren zijner woonplaats. ,1GE.KHZ? Go RAAIBAK ADVERTENTIEN gelieve men ongezegeld aan den Uitgever in te zenden, uiterlijk Zaturdagsdes middags ten 12 urede prijs van 1 tot 4 rtgel* is 60 centen voor eiken regel meer 15 centen behalve 35 centen zegelregt voor elke plaatsing. 25 JAM AR1.1 De BURGEMEESTER dezer Gemeente maakt bij deze ter voorkoming van ongelukkenaan de ingezetenen be kend dat door de gestadige doorijzingen van Schepen door de Commerciesluis in den Koopvaarders-binnenhavenge melde haven niet zonder gevaar kan worden gepasseerd en dat vooral in de nabijheid der Commerciesluis eene door zaging van het ijs, dwars over den binnenhaven, heeft plaats gehad alsmede dat bij het passeren van het Groot Noord- Hollandsche Kanaal tot zoo ver de Schepen liggen, mede de grootste voorzigtigheid behoort te worden in acht ge nomen. Helder 20 Januarij 1847. De Burgemeester voornoemd J. in 't V E L T. BUITENLANDSCHE BERIGTEN. RUSLAND. Frankfurter bladen geven het volgende berigt van de Poolsche grenzen van 10 JanuarijHet aantal der Rus sische troepen in het Koningrijk Polen neemt op eene in het oog vallende wijze toevooral sedert de groote wegen ten gevolge van de ingevallen vorst weder begaanbaar zijn geworden. Alleen over Brzesc-Litewski zijn sedert de helft van December vijf regementen infanterietwee regementen dragonders cn verscheidene afdeelingen ligle ruiterij en ar tillerie uit Rusland binnengeruktom in het Koningrijk kanlonnementen te betrekken. Vermits nu aldaar eene on gestoorde rust heerschtis het natuurlijk dat er allerlei gissingen omtrent het doel van die vermeerdering der Rus sische krijgsmagt gemaakt worden en dat men weder meer gewigt begint te hechten aan het vroeger wedersproken ge rucht van eene verandering van het koningrijk Polen in twee gouvernementen van het Russische rijk." boekverkooping plaats hebben ten gevolge van omstandig heden welke wezentlijk merkwaardig en voor bibliophilen belangrijk te noemen zijn. Een pachter in de omstreken van genoemde stad had voor omstreeks vijftien maanden een visioenwaarbij hij vernamdat de wereld in het jaar 1845 zou vergaan en dat hij als eene andere Noach al leen met zijne familie in leven zou blijven. Zijne eerst© gedachte was om den alouden patriarch na te volgen tn van elke dierensoort een paar te behouden maar vervuld met de verlichting van de nieuwere wgsbegeerle mcends hrj dat het nuttiger ware den gedurende eeuwen opgehoop- ten schat van kundigheden te redden en dien aan de na komelingschap na to laten. Hg verkocht derhalve al zijne goederen en trachtte al de boekenwelke tot leering van het toekomende geslacht konden strekkenbijeen te zamelen. Maar de som waar over hij beschikken kon en die ongeveer 100,000 francs beliepwas niet voldoende tot het aankoopen van al de bedoelde werken. Hij besloot dus dezelve te vermeerderen door eene kleine bedriegerijdie wij bijna niet durven la ken uithoofde van het loffelijke doel dat hij er mede had. Hij vervaardigde briefjesbetaalbaar in 1846, en welke hij dus volgens zijne innerlijke overtuiging zeker was niet ta zullen behoeven voldoen. Dit gedaan zijnde ging hij onbe zorgd voort met zijne verdienstelijke zaak en wachtte gerust het einde der wereld af. Maar het jaar 1845 liep ten eindegevolgd door het jaar 1846, zonder dat, God dank! de wereld verging, zoodat onze man zich klaarblijkelijk vergist had ten min ste voor een jaaren zich verpligt zag zijne wissels te be talen die hij meende op order van het Niet getrokken ta hebben. Hij erkent zijne dwalingbetuigt de opregtheid zijner bedoelingen en laat aan zijne hartvochtige schuld- eischers de door hem verzamelde bibliotheeek die hij in het belang der nakomelingschap had bijeengebragt, over.

Weekblad van Den Helder en het Nieuwediep | 1847 | | pagina 1