schau rail den 10 Januarijhet navolgende niel onbelang rijke berigtOp keizerlijk bevel, is het Koningrijk Polen tot den 13 kreits van het verkeer te water en te lande des Keizcrrijks verklaard geworden." BINNENLAND. HELDER en NIEUWEDIEP 23 Januarij. Eindelijk is de befaamde Marquis de Thouars te Zierik- zee aangekomen. Die waardige man heeft een levensloop zoo als zijn stijl is. Zfine jeugd was aan het hof van Willem 1. Uit de nabijheid des vorsten verwijderd, adem de hij in de verte de hoflucht in die hem ter vergelding van nederige lofzangen op het vorstelijk huis van tijd tol tijd in een doosje met goud werden toegezonden. De ge beurtenissen van 1830 schonken hem de epauletten en bij bij zijn overtogl over den Lek verdronken zijne solda ten werd hij gered. Te Utrecht in garnisoen ontmoette hij zijne vrouw in. al te vriendelijke handel met een te grooten vrienden zijne weedom stortte hij uit in het Letterlievend maandschrift. En gelijk rampen nooit alleen komenzoo ondervond dit de waardige Thouars. Een geregtsgeding tegen hem over laster gevoerd waaraan zoo als liij aan steller dezes schreef, een ander zou schuldig zijn maar die zich uit voorzigtigheid schuil hield gaf aanleiding dat de officiers glans hem ontnomen wierd. Weder boog de onafhankelijke ridder zich diep voor zij nen vorst en bezong op verheven toon het huwelijk van den tegenwoordigen Prins van Oranje maar de gouden re gen had uitgebloeid. Nu wapende de edele dichter zich met al zijn moed, dichterlijk talent en verheven tot in de wolken klinkende krachlspraak om als rozenridder voor het volk te zijn wat hij zoo graag voor zijn Torst had willen worden. Thans is hij martelaar. Wij brengen hem ons diep mededoogenen wenschen hem een gelukkigen uitslag op zijne gedenkschriften. MAASTRICHT, 1G Jan. Men heeft hier een treffend voorbeeld gehad van het gevaarlijke van eenen te plotselin- gen overgang uit felle koude in groole hitte een onderwij zer die lessen in de stad geeftgisteren half verkleumd in een huis waar hij les zoude geven gekomen zijnde heeft de onvoorzigtigbeid gehadonmiddelijk voor den gloeijend heeten kagchel te gaan slaan en is op het eigen oogenblik dood ter neder geslagen. AMSTERDAM, 21 Jan. Volgens de deswege bij het de partement van binnenlausche zaken ingekomen beriglen is in de geldleening vau een millioen guldensuitmakende de vierde serie der negotialie van acht millioen guldenslot goedmaking der kosten van Droogmaking van het Haarlem mermeer waarin de deelneming bij het daarvan publiek gemaakte berigt was opgesteld ingeschreven als volgtTe Amsterdam voor 5,159,000, Rotterdam ƒ3,600,000, 's Gra- venhage ƒ295,000, Middelburg 15,000, Utrecht 104,000 Zwolle ƒ21,000, Leeuwarden 12,000 Groningen ƒ22,000 Assen ƒ1000. Totaal 9,229,000. In de Vergadering van de Prov. Stalen van hiden waarin 63 van de 72 leden tegenwoordig waren is men overgegaan tot do benoeming van een lid vau de Tweede Kamer der Staten-Generaal ter vervanging van wijlen Jhr. II. Backcren hebben alsloen de volgende personen stemmen op zich vercenigd. EERSTE STEMMIXG. Jhr. Mr. C. Backer 27. II. van Beeck Vollenhoven 23. Mr. J. W. van Romunde 1 Jhr. Deulz van Assondeifi 1. Mr. W. J. C. van Hasselt 10. Joun Hodshon 1. TWEEDE STEMMIKG. Joan Ilodshon 1. Mr. W. J. C. van Hasselt 7. Jhr. Mr. C. Backer 27. Van Beeck Vollenhoven 28. DERDE STEMMING. Jhr. Mr. C. Backcr 30. Van Beeck Vollenhoven 33. Zoodat do heer Hendrik van Beeck Vollenhoven lot voor melde betrekking benoemd is. Ziet daar de Staten van Noord-Holland wakker gewor den. Wij wenschen ze geluk de hoop is in het leven getreden. De gekozene staat bekend voor een vrijzinnig man en hij zal zijne beginselen niet verzaken in !s lands vergaderzaal. Wij wenschen ten minstedat de heer Van Beeck Vollenhoven zijne roeping zal verstaan. Mogt het oogenblik geboren worden dat Regering en Vertegen woordigers de handen in een sloegen om wat goed is te bestendigen, wat kwaad en verkeerd is, niet te bepleiste ren maar met wortel en tak uit te roeijen. Uil eenen particulieren brief ontleenen wij het volgende Zr. Ms. fregat Ceres en Zr. Ms. schoeners Argo en Wind hond liggen in station ter reede van Bolding op de noord kust van het eiland Bali. De Balinezen hebben het con tract geschondendat zij met ons Nederl. gouvernement hadden gemaakt verklaren zich er niet aan te willen hou- i den laten ons ons fort en het strand en versterken zich in het binnenlandterwijl zij zeggen dat zoo Nederland iets van hen wil hebbenhetzelve hen slechts in hunne sterkten moet aantastenen dat zij zich tot hel uiterste zullen verdedigen om te beletten het Nederl. gouvernement één vierkante voet gronds op Bali bezitte. Ik geloofdat deze affaire van Bali nog op lange na niet uil is, en dat het nog wel weder eens op een treffen zal komen want voor de eer onzer vlag, kunnen wij het moeijelijk zoo laten als het is. Doch hiermede zul nog wel wat tijd verloopen want hes kost hier veel moeite kosten en tijd om eene expeditie te organiseren. B.) BURGERLIJKEN STAND. Gehuwd A. C. Abbenes en T. D. Otzen.K. de Haan en T. Vos.— Bevallen J. Groeneveld geb. van Dalen D. L. de Groot geb. Gal D. C. P. Schuszler geb. Romer Z. J. Grande geb. Rensnjaag D. SI. R. S. Ko,ter geb. de Vries D. II. Thie geb. Morra Z. SI. C. Deepke geb. CorinoD. J. C. Sonstral geb. UblenbroekZ. J. II. van der Pol geb. Everts D. L. Rikertsen Z. Overleden B. J. Liphuijsen 2 j II. Wilner, lj. S. TV. Sto ker 74 j. P. V. D. Meuten 3 j. S. de Beer 5 w. II. Met 53 j. G. Postema onbek. M. P. Mooij 66 jA. Fijnheer 5G j. D. TVenuer, 38 j. A. Dekker, 63 j. P. V. Driel10 m. J. Hooglant 77 j. G. G. Ilaze 57 j. ©emengbe Scvtgtcn, Onder de verschillende genootschappen die in Duilsehland bestaan telt men ook een Dievengcnootschap. In Rome

Weekblad van Den Helder en het Nieuwediep | 1847 | | pagina 2