mer vergeten mijn waarde zoon want het is die van een opregt vriend. Kom mij te Rome bezoeken. Wij zullen andermaal duo's spelen en wanneer gij in dien tusschentrjd geene vorderingen gemaakt hebt, zal ik u thans even als vroeger corrigeren." DIII T S G H L A N D. FRANKFORT, 15 Febr. De cholera is dit jaar te Mekka onder dezelfde omstandigheden als in 1S32 maar zoo mo gelijk in nog heviger graad verschenen. Op den dag waarop de gausche massa der pelgrims omstreeks 60,000 inenschen den berg Arafat verbet, 0111 in het dal van Mina de offerdieren te slagten barste de ziekte uit. Reeds eenige dagen vroeger hadden zich enkele gevallen vertoond zij hadden echter onder de fanatieke en aan sterfgevallen ge wone menigte weinig opziens gebaardmaar nadat deze door vasten en bidden uitgeput en in de voorgeschrevene dunne kleedingeen dag m nacht biddende op den Arafat hadden doorgebragt vielen er plotseling honderden. De groote massa begaf zich naar het dal van Minawaar zij altijd d-ie dagen met het slagten van kameelen en schapen en onder een aanhoudend feestgelag doorbrengten in die omstandigheden is het niet te verwonderen dat de uitge putte en thans oververzadigde menschen een buit van de verwoestende ziekte werden. Op die drie dagen stierven er duizenden anderen vlugten naar Mekka bij hunne gastvrien den om daar te sterven en daarna stoven de nog overigen naar allo kanten uileenallerwegen dood en schrik ver spreidende. Men begroot het aantal der in vijf dagen ge storvenen op 20,000die grootendeels onbegraven in de omstreken der stad liggen. Waarschijnlijk zullen de Turken de karavaan van Damascus en de Egyptenaren die van Suez aan de grenzen tegenhouden in welk geval men onder die afgemaUo en de zaden der ziekte met zich voerende me nigte op nieuw eene vrcesselijke sterfte moet verwachten." AUGSBURG 9 Febr. Sedert eenige dagen is het schiet katoen het stilzwijgen opgelegd en is de operatie-manier met inademing van zwavel-ether aan de orde van den dag. Eergisteren werd hiermet het beste gevolgna inademing dier ethereene operatie met gloeijend-witijzer verrigt en heden werden er twee operatiënop dezelfde wijzede eene het afnemen van den beneden-schenkelde andere het wegnemen eener phimosismet den besten uitslag be werkstelligd. Het inademen tot dat er bewusteloosheid op volgde duurde bij al de drie lijderszelfs met tus- schenpoozcn niet langer dan vier minutenja eenmaal slechts twee minuten. Naar de de verklaringen der patiën ten hadden zij gedurende de operatiedo aangenaamste droomen. Do dienstmeid droomde op een groot bal te zijn de handwerksgezel verbeeldde zich in een groot leger ver plaatst en de derde lijder dat hij in het koffijhuis al zijn geld had verspeeld. Men begrijpthoe hij bij zijn ontwa ken zijne hersenschimmige schuldeischers uitlachte. C E L G I E. BRUSSEL. Over eenige dagen ontscheepte een engelsch- man sir S. te Oostendehij was met do Belgische maal van Dover gekomen en had ondanks de bijtende koudeslechts do derde plaats genomen terwijl hij zijn knecht in het rijtuig liet blijven om voor dezen ook geene plaats te moeten betalen. Het ontbijtdat hij met zijnen knecht aan boord nam kostte hem drie shellings en bij betaalde hetzelve slechts 11a veel tegenstribbelen. Daaren boven weigerde hij aan den stuurman den gewonen drink penning. De stuurman was onderlusschen een groot men- i schenkenneren kreeg vermoeden dat eenen gentleman die met koets en knecht reisde wel eenen Britschen schrok kon wezen. Hij begon het rijtuig eens van nabij to bekij ken en bespeurde dat de veren een zwaar gewigt schenen te dragen. De slimme stuurman sprak geen woord maar toen het rijtuig aan land was gebragtdeed hij hetzelve onderzoeken: het behelsde 16,000 pond. sterk in goud. Nu moet men weten dat het Engelsche gouvernement voor al het uitgevoerde geld 2 per cent doet betalen en sir S. door een Engelschen jood herkend zijnde werd ge dwongen zijnen schat met 320 pond. steil, te verminderen. Zie daar wat men wint met eenen drinkpenning te weigeren. BINNENLAND. HELDER en NIEÜWEDIEP 20 Februarij. In plaats van wijlen G. G. Hazeis door den Gemeen teraad tot Plaatselijke Vroedvrouw alhier benoemd T. J. Visser huisvrouw van C. O oer de Linden woonachtig aan liet Hcldersch Kanaal naast den Heer J. P. Duinker. BURGERLIJKEN STAND. Gehuwd J. van Heeren en G. Deelder. G. J. Renken en N. Berg. A. Nannings en A. J. Boogerwerf. Bevallen J. Schendelaar geb. Kraak D. M. J. Smits geb. Riom Z. B. de Graaf geb. Steenman D. K. Langhorst geb. de Graaf D. SI. Bruin geb. Kos Z. N. Hopman geb. SlostertD. D. Berg geb. Abbene* D. E. Goulswaault geb. van den Aardweg, D. B. Kuns: geb. KalfD. SI. SI. Harms geb. Rumer Z. C. Zureck Z. Overleden J. Bontes 7 w. J. Zaatmnn 30 j. M. G. Dros 80 j. A. Spigt 31 j. R. de Ring 3 j. C. Slutz 66 j. F. Bommel, 74 j. j. Stijn, 76 j. T. de Ring, 20 m. Dood geboren 1. (Bcmatgbc ijcrtgJca Het Duilscli- Brussclsch Nieuwsblad is in beslag geno men. Do inwoners van Meppen in Hanoverhebben geïllumineerd, omdat zij een kanaal krijgen op Koevorden. Te Deventer kan men in getal vau brand bij nacht zeer moeijelijk de spuitgasten en de schutterij wakker krijgen weshalve er voortaan door do tamboers der genoemde schut terij alarm zal worden geslagen. Het Journal de la Haije onze vertegenwoordiger buiten s'landskrijgt snuilje op snuifje. Men zegt dat Rachel zal trouwen met een zoon van Bel trand den getrouwen vriend van Napoleon op St. Helena. In de Oranjerie te Versailies is een oranjeboom die 436 jaar oud is; hij is nog frisch en gezond. De oudste gevangene in gansch Europa is overledenhij had 69 jaren gevangen gezeten. Drie woedende stieren zijn al vechtende in eene school gekomendoch hebben geen letsel gedaan noch aan meester noch aan kinderen. Ge heel Parijs heeft in den nacht van den 15 Februarij ge danst. Te Sloterdijk is een kalf met twee koppen ge boren. Ter voortzetting eener zaak wordt gevraagd een stille compagnon. In de zaal de duizend, kolommen zal

Weekblad van Den Helder en het Nieuwediep | 1847 | | pagina 2