den polka-dans gedanst worden op veertig flesschen. De zwangerheid van de hertogin is nu eindelijk na veel over en weer dilibereren officieel aangekondigd. De Belgi sche en Engelsche gezanten te konstanlinopel zijn in onmin ter zake van het ceremonieel. De Paus heeft kennis ge maakt met eenen ouden schoolkameraadwaar mede hij wel eens op de piano en de vival gespeeld heeft. Rus land versterkt zijne vloot in de zwarte zee met 5000 ma trozen en twintig linieschepen behalve de stoombooten. LitolfF doet ook zyn best om een kruisje uil Holland mêe te kunnen dragen men zegt dat hij behalveal is ons prinsje nog zoo klein met variatienook eene ouverture zal componeren getiteld herziening der grondwet. Het Utrechtsche Arondpostje doet zijn best om Thieme achter het slot te helpen. Tusschen Birmingham en Bristol heeft eene zeer ongewone weglooperij plaats gehaden wel van eenen locomotief zonder bestuurderwachter of iemand an ders er ophij bleef ook van zelf slaan. Te Dusseldorp is een adres kantoor voor de arbeidende klasse opgerigt. In twee dagen zijn daar door 300 menschen aan het werk gekomen. Don Miguel is met de noorder zon naar de maan verhuisd niemand weet waar hij gestoven of gevlo gen is. De Sultan krijgt smaak voor de fransche blijspelen. FEUILLETON. STEVEN, op DE HOLLANDSCHE SCHOORSTEEN. Een karaktertrek uit het leven van Peter I Keizer van Rusland. (Vervolg eu Slot van liet vorige.) Maria bloosde stak hem zwijgend de liand toe en zag vriendelijk op den grond. Nu zeide de Keizer die taal verstaat een iederal spreekt hij ook geen Hollandschzoo als wij. En, ga nu met God! maar van de stokslagen hebt gij hem niet gered, Maria zag hem verwonderd aan) want die waren hem nooit toegedacht; maar mijn vertrouwen hebt gij wederom voor hem verworven mij eene groote dienst be wezen en de arme IJarscha eenen man bezorgd nu moogt gij tevreden huiswaarts keeren." Maria zuchtte. Gij denkt misschien was het mij ook al maar zoo ver zeide de Kei zer lagchende. Mariadroevig. Ach, neen! Dat dacht ik niet, want hel zal niet gebeuren. Vader heeft zijn woord gegeven dat ik keizerlijke hofmeesteres zoude worden en ik wil Steven's vrouw helen of' als vrijster sterven dus regl beschouwd is dit maar een ijdele hoop. Maar, de man, dien de arme Yar- seha door mij krijgt kost mij dien zucht. Re Keizer. Bekommer u daar maar niet om die wil gce- nen man hebben van uwe keus zij zal haren Kus spoedig ge noeg onder den pantoffel krijgen. Als zij maar eens vrouw is zal zij Wasilowitsch wel klaar krijgen zulke gedrochten worden eerst tam als ze in de kooi komen. Grimlagcheude verliet hen nu de Keizer en hij zag in den spiegel hoe de roetige Steven het schoone blozende meisje aan de borst drukte en huiswaarts geleidde. Den volgende dag 'smorgens zat Maria metrood gewcendeoogen op haar kamertje en nam zich voor zich zoo lang te willen laten uithongeren, tol dat haar jammerbeeld het hart van den meedoogenloozen vader mogt roeren. Hem was Ier ooreu ge komen dat zijne dochter eenen voetval voor den Keizer had gedaan om genade voor den Duitschcn gelukzoeker te smee- ken die door den Keizer eerst tot brandofficier was gemaakt, om hem daarna Ie laten afrossen. Ook had liij gehoord dat Wasilowitsch eensklaps getrouwd was en over al dit erger lijke was hij zoodanig in woede geraakt dat hij Maria na een vreesselijk tooneel gedreigd had haar te zullen onterven en opsluiten, zoo zij den gehaten naam diens verfoeijelijken landloopers nog eenmaal uitsprak. Al hare hoop, welke kleine plaats zij ook in haar hart besloeg, was vernietigd; liaro schoone uitzigten waren vervlogen en zij zocht te vergeefs naar troost in haar grievend lijden. Zoo diep ter lieer gehukt en gefolterd, zag zij de schaduw van eenen grooten man voor bij haar vensters in het huis gaan dien zij aan zijne reuzen gestalte en zware voetstappen voor den Keizer hield. Met een kloppend hart stond zij op keek angstig naar de deur en bemerkte, dat de Monarch, door het huis, naar de werk plaats ging- Spoedig lagen de werklieden in het slof, doch op Peter's wenk sloeg elk de hand weer aan het werk. Hij bezag nu dit, dan dat. Maria koude door de openstaande deur al wat er voorviel waarnemen en ofschoon zij wel niet verstond wat er gesproken werd zag zij toch spoedig hoe haar vader met een' krommen rug de muts in de hand eerbiedig naast den Keizer stond naar het huis keek en een glans van genoegen zich over zijn gelaat verspreidde. Nu keerde de Keizer zich om en Maria sloop spoedig weer in haar kamertje greep bevende den spinstok in de handen dacht nieuwsgierig: «Wat mag dit toch te beduiden hebben?" MariaMaria hoorde zij haren vader doch niet onvriendelijk roepen en pas was zij opgestaan of zij zag reeds den magtigen beheer- scher aller Russen gebukt door hare lage kamerdeur komen Ei ei! daar ziet het regt lief en zindelijk uit," sprak de groote man met een vriendelijk gelaal worde en netheid heer- schen hier, dat is een groot sieraad in de vrouw; ik kan het mijuen hofmeester niet kwalijk nemen, dat hij gaarne zulk eene huishoudster onder zijn dak had. Gij zoudt dien stoet van meiden en knechten in mijn paleis wel nuttig werk ver schaffen niet waar?" Maria, keek den Keizer met groote vragende oogen aan maar deze ging voort, zonder zich te laten storen: «Weet gij wel, dat ik als hijlikmaker hier beu, flinke meid? Mijn hof meester wil u in zijne prachtige woning binnenvoeren; gij zult daar over alles, wat er zich in beviudt, bevel voeren, behalve over mij en heden nog zuil gij uwen intrek nemen. Uw va der heeft ziju woord gegeven; gij zult u toch ook niet lang laten bidden, het is uw Keizer, die er u oui verzoekt!" Maria stond als versteend nu zag zij den Keizer en dan weer haren vader aan maar sprak geen woordde laatste ging naar haar toe en zeide haar grimmig op zijde aanziende: «Tegen dezen hijlikmaker zal het juffertje toch wel niets in te brengen hebben, en dus geef ik Uwer Keizerlijke Majesteit haar eu mijn woord, dat de allergenadigsl bepaalde bruidegom de hoogwelgeboren heer hofmeester eene gewilligebeschcideue bruid zal viuden." De Keizer lachte voldaan en zeide in het weggaan tot Ma ria: «Kleed u nu eens deftig en netjes aan jonge bruid! om vier ure komt de kofinecslcr inet al mijne lijfknechten om u tc halen op uwe bruiloft zal liet nog eens lustig toegaan de Keizer laat ze aanrigten en wil eenen vrolijken dag hebben: hond u nu maar goed!" Hiermede vertrok de Keizer. Maria bleef als een beeld, slaan, eu kon hier geene hoogte krijgen. Wilmerdie de Keizer liad uitgeleid kwam terug sprong als ecu bezetene in het rond eu was builen zich van vreugde uitroepende «Dat nog geen' sterveling zulk een geluk, zulk een heil, zulk eene eer zoo lang de wereld gestaan had was te beurt ge vallen of ten minste zoo lang er touwslagers en vorsten wa ren." Nu liep hij als een dolle naar zijne geldkist, haaldeer eenen zwaren zak uit. hield hem Maria voor oogeu en riep «Zie gekkin, gij verdiendet wel is waar, eer stokslagen voor uwe halslarrigheid maar voor al dit geld koop ik u thans oorringen kettingen enz. gij zult Wasilowitsch en mij eer aandoen. Een rijkere burgerbruid zal hier nog niet toot het altaar hebben gestaan nu ga ik heen en prijkt gij als ik terug kou» niet in feestgewaad en lacht gij den hofmeester

Weekblad van Den Helder en het Nieuwediep | 1847 | | pagina 3