tente Muiden bij P. Amersfoortte Warder op het Raadhuis en bij Kerkvoogden. Zullende acht dagen voor de aanbesteding en alzoo Op Zalurdag den 24 Februarij aanslaandedoor de zorg van den Heer Hoofd-Iugenieur van den Waterstaat do noodige aanwijzing worden gedaan en inmiddels zoo bij ZWEG. als bij Kerkvoogden de verlangde inlichtingen te bekomen zijn. BUIÏENLANDSCHE BERIGTEN. P R I S S E N. BERLIJN, 19 Febr. Naar men verneemt, heeft thans eene kabinets-order den langen strijd beslistwelke de Ko ningsberger geëmancipeerde dame do weduwe des ritmees ters Le/unann met de autoriteiten over haar regt voerde om mannelijke kleeding' te drrgen. Bij het kabinels besluitmoetin het algemeen dit regt toegestaan maar overal verboden wordenwaar zich onzedelijke strekking daarbij tracht te doen gelden en nu moetzegt mendie dame Lehmann aanschrijving ontvangen hebbenvoorlaan geen broek meer te dragennoch ook een Jrac. (Men versla hier onder broek pantalon.) Niets nieuws onder de zon sedert Salomo maar vooral sedert de troonsbestijging van H. M. Zwavel-ether-autokra- tesse. Getuige hiervan het volgende berigt in de Mann- heimer Abend Ztg. Gisteren avond werd ik bij eene kraamvrouw geroepen welker nood hoog geslegen was en die mij bad en smeekte haar toch spoedig daarvan te verlossen. De patiente IS jareu oud, van ecno zeer krach tige constitutie, was voor de eerste maal in deze gezegende omstandigheden en daar het geval zich naar het mij voorkwam voor deze bewerking in de wieg gelegd scheen. O O O O besloot ik den zwavel-elher in praktijk Ie brengen. Reeds twee minuten na inademing van de ether, was de lijderesse in slaap gevallen en hield alle gesteen en geweeklaag op. In de beginne vreesde ik dal de pijnen weeën daar zij 6 lot 7 minuten absent bleven niet zouden terug komen maar ze keerden aldra met verdubbelde kracht weder zonder evenwel de minste pijn te veroorzaken alzoo pijnen zonder pijn en in p. m. 20 minuten was ajlcs gedaan en het fraaist van allesde kraamvrouw had er zoo min van gemerktals gij lezer. E N G E L A N I). LONDEN20 Febr. Te Leicester overleed onlangs een zeer rijk man en liet het volgende testament na Daar mijne neven en eenige erfgenamen echte luiaards zijn die van lang slapen houden en daar ik deze ondeugd doodehjk haat moeten zij aan de voltrekkers van mijnen ■Jaalslen wil voldoende bewijzen leveren dal zij voorlaan vroeg opslaan en zich óf met hunne zaken bezig be»jdefG\ óf ligehaamsoefeningen doen in de vrije lucht. Van i 'A^ril lot 10 Ooiobermoeten zij dit eiken morgen gedunvndè 2 uren doen te weten van 7 tot 9 ure. Deze wijze zullen zij gedurende 7 jaren na mijnen dood jjjfOOTlzcj/en en de voltrekkers van mijnen laatsten wil rnoe- ten^zlcii daarvan van ;jd tot tijd en onvoorziens overtuigen. Alleen in geval van eeneniet door onmatigheid veroor zaakte ziektezijn mijne neven hiervan vrijgesteldmait zoodra zij genezen zijn moeten zij weder dezelfde levens wijze vervolgen. Willen zij zulks niet doendan mogen zij ook geenen penning van mijn vermogen hebben. Naar allen schijn heeft de overledene Hufeland's kunst van lang lo leven bestudeerdwelke om zeer verstandige redenen tegen het lang slapen te velde trekt. FRANKRIJK. PARIJS 22 Febr. Voor eenigen lijd is er melding ge maakt van de in hechtenis neming van een Franschman genaamd Prudent Rosierdie zich te Havre aan boord van de pakelboot Jowa verborgen hebbende, een pak met horologien had opengemaakt en die had verborgen deels .n een hoek dat hij van biunen had uitgesneden deels in een leuningstoelwaarvan de armen en zitting hol waren. Prudent Rosier zich gevangen ziende nam de list van Brulus te baal; hij gat zich namelijk als krankzinnig uit, en de jury was zoo goedhartig zich te luien verschalken en Le bevelen dat de beschuldigde geplaatst wierd in de ge vangenis van Brooklijn in afwachting van zekere stukken, welke zijn advocaat uit Frankrijk moest doen komen ten einde zijn geeslverhijslering te constateren. Donderdag mor gen toen de cipier binnentrad om zijnen gevangene te be zoeken bemerkte deze dat hij wat men in het Engelsch een verlof a la Franfuise noemt french leaoe) genomen had. Hij bad sedert eenigen lijd verschillende aanvallen van epilepsie gehad of althans geveinsd die te hebben maar hij die gelegenheden bragl hij zich zulke wouden toe, dat niemand meer op hel denkbeeld komen kon dat het komedie-spel was. Daar hij iu die aanvallen ook al zijne kleederen lot flarden verscheurde, had men hein, vooralle kleeding slechts een hemd en een laken gelalen dat hij om zijne lendenen boud. Woensdag avond bewerkstelligde hij zijne vlugt door den grendel van zijne deur af le trek ken door middel van een krommen slok welke men digt bij cel vond. De deur eenmaal open zijnde klom hij naar den zolder, opende daar eene kist, waarin zich kleederen bevonden en kleedde zich daarmede. Voorts maakte hij een gal in het dak, zonder dal men tot nog toe weet hoe, want men heeft niet het kleinste werktuig kunnen vinden. Men onderstelt, dat hij aan (li! gal gedurende eenige vorige nachten zal hcldicn gewerkt. Van het dak klom hij op den muur, welke de gevangenis omringt, door middel van twee planken welke hij aan elkander hond en aan het dak vastmaakte. Het is zeer moeijclijk lo hegrijpen hoe deze behendige inbreker zijne vlugt met een goed gevolg bekroond kon zien daar hij in eene zeer zonderlinge klee- ding gedost was en een zeer langen baard moest hehlien O O r aangezien hij sedert zijne inkerkering niet geschoren was geworden. Deze vlugt evenaart bijna eene van die befaam de uitbrekingen van deu beruehten Engelscheu Jack S/tep- pard. Verscheidene tandmeesters hebben aangekondigd dat zij de landen uittrokken zonder pijn te doen, door de aan wending van de zwavel-elher. De regeling heelt bij deze gelegenheid hel gevoelen van de akudemic van geneeskunde o o o r? ingewonnen over do vraag of het gebruik van zwavel- elher geencrlei gevaar voor liet leven opleverde.

Weekblad van Den Helder en het Nieuwediep | 1847 | | pagina 2