(ÜJcwctigbc Bevisten. Men geeft groolen lof aan don ijver en activiteit van de segterlijke ambtenaren to Almelodie voel hebben toege- bragtom het bedrog te ontmaskeren. Nu schijnt men to willen verspreiden dat J. ter Linde vlagen van krank- - zinnigheid heeftdoch, hoe dit zij, bij iedcren onbevoor deelde zal do door hem gedane verklaring nu wel geen het minste geloof meer verdienen; maar zal men hierin veel eer zien eene mislukte poging, om twij'fel te doen ontslaan, daar waar geen twijfel beslaatof reglens zelfs mogt worden verondersteld. (Utr. Avondpost.) 3 Maart. Sedert gisteren is hier hot gerucht vrij al gemeen dat do kapellaan Gepkens den heer procureur- generaal bij ons provinciaal geregtshof tot eene bijeenkomst zou hebben uitgenoodigddat die magistraats-persoon een gesprek van ruim een uur met hem zou gehad hebben en dal Gepkens in die bijeenkomst lot volledige bekentenis zij ner misdaad zou gekomen zijn. Welk een' hoogen graad van waarschijnlijkheid dat gerucht ook hebben moge doelen wij het toch slechts als gerucht mede. (A. C.) HULST26 Febr. In het naburige Hontenisseisin den nacht van jl. zaturdag op zondageene vreosselijko misdaad gepleegd. Ten huize van den Winkelier JV. Steevenswonende aan den landwegdoor den Mariapolder niet verre van Walzoorden werd de vrouw des huizes omstreeks half twaalf ure gewekt door het ontgrendelen van de buitendeur van het winkelverlrekwaarnaast de echlgenoolen in eene Bedstede to rusten lagen. Naauwelijks heeft zij haren man wakker gemaakt of ook de deur van hel slaapvertrek word geopend en drie in het aangezigt zwart gemaakte kerels sluiven het vertrek binnen en werpen zich op de weeriooze bewoner. Een derzelve grijpt de vrouw bij de keeldo man verweert zich zooveel hij kan en het naauwo bestek dit toelaat. Onder bedreiging van moord vangt eene hevige worsteling aanwaarbij de winkelier en zijne echtgenoot op de orimenschclijkste wijze worden gebeukt en geslagen dan de waarlijk moedige Steeoens geeft den ongelijken strijd niet op en het gelukte der vrouw tusschen de vechtenden heen te glippen met de ontstelde meid en kleine kinderen naar den kelder to vluglen aldaar door een raam naar buiten te komen en moordgeschrei aan te vangenwaardoor de buren gewekt worden. Inmiddels is het ook den nog steeds worstelenden winkelier geluktuit de bedstede te geraken een der boos- doenders heeft met den gevonden sleutel het kabinet geopend en neemt uit eene lade eene zak- met onderscheidene specie; terwijl de beide anderen steeds den bewoner zoeken te ver meesteren. Deze na de uiterste inspanning heeft eindelijk aan zijn aan de lage zoldering hangend geweer kunnen rei ken klemt het vasten wil met den kolf eenen slag toe brengen die ongelukkig in het naauwe bestek afstuit op de deur van het geopende kabinet. De roovers worden gewaar, dat de buren gewekt zijn en begeven zich met het geslo- lene op de vlugtjuist op het oogenblik dat een derzelve den bedoelden kolfslag moest ontvangen welke den strijd welligt nog ten voordeele van den dapperen bewoner had doen keeren. De marechaussées waren al spoedig op de been om doel matige nasporingen to doen cn eere den heer kantonregler, aan wiens overleg en ijver het welligt zal te danken zijn, dat de bediijvers van deze gruwelen niet onbekend blijven. Een hoogst verdacht persoon is reeds in handen der justitie gesteld. BURGERLIJKEN STAND. Gehuwd J. Ruiter en JI. Iloogschagen. Bevallen D. F. Veidhuijs geb. ReineijerZ. A. C. Tfsmeer geb. de Iïeld D. J. Breet geb. de Wijn, Z. A. van der Woude geb. de Wijn D. O. Vermeulen geb. Tilleman Z. Overleden O. Schuil 3 m. P. Iloedt 25 j. iï. van Tussen broek 58 j. B. J. Giltjes 12 w. G. van üsch 57 j. G. Mijts 45 j. K. Knip 4 j. F. Schellevis 70 j. Gedurende de maand Februarij zijn Gehuwd 5 Paren. Geboren 35 waarvan 15 van het mann. en 20 van het vrouwel. geslacht. Overleden 37, waarvan 18 van het mann. en 19 van het vrouwel. geslacht. Doodgeboren 3. Ds. Pauli te Amsterdam doet zijn uiterste best om de Joden te bekeeren maar steeds vruchteloos. Verwacht te Londen tegen Mei een Chineesch schipde lading be staat uit dansersdanseressen looneelspelers kunstenaars enz. In Londen zijn landen van Australische Wilden uitgeklaard. Een Professor uit Berlijn zal in de zaal de duizend kolommen goochelen buiksprekenen nog meer kunsten verriglen. Uit Huil wordt gemeld dat een geestelijke aldaar voorgesteld heeft het daarslcllcn van eene anti Corsel-Maalschappij. De Keizer van Japan was zeer opgetogen op het gezigt van 's Konings afbeeldselhchoo- rCude tot do gezondene geschenken. De doorsteking van de landengte van Suez zal nog in dit jaar plaats hebben. Zekere Modderman op Java is veroordeeld lot 4 uur te pronk slaan en 12 jaar zitten. In Nederlands Indie zal eene nieuwe wetgeving ingevoerd worden. Drie verdien stelijke kolonels van het Indische leger vertrekken uaar Nederlandhunne diensten zoude anders welligt mogelijk daar te pas komen. In Zuilichem is een nieuw leven begonnen. De tijd zal eenige duizenden naar Ierland overzenden. De Gouverneur van Tophana zwager van den Sultan heeft honderd stokslagen gesteld op het noemen van den schimpnaam Giaour. In en otn Zwol steken zij den draak met het geld. Op den verjaardag van den landing des konings van Griekenland zijn acht generaal - majoors benoemd. De Prins Mourad-Ali is te Kbai in Perzie overleden; hij was liet S5 ste kind van Felh-ali Schah die honderd en vier zoons bad. Een mineur te Arnhem heeft zich willen doorschieten doch bij ongeluk slechts een zijner wangen verbrijzeld. Een man van 70 en zijn vrouw van 60 jaar zijn met den grooten hoop uil Ulrum en Assen meegesjouwd naar Noord-Amcrika. Mr. C. Verwaijen uit Nijmegen zal aldaar eenen nieuwen staat slichten Disabdera genaamd en Ds. Schollen eene nieuwe stadgenaamd Nieuw Utrecht. Voor de eerste maal zal een gezant van den Sultan als zoodanig te Rome optreden. Een vriend van waarheid en een vriend van regt zijn nog aan het kib belen over het schenken van decoralien aan eenige officie ren van gezondheid to Utrecht.

Weekblad van Den Helder en het Nieuwediep | 1847 | | pagina 3