WEEKBLAD van des <9SSs* bi a a ar a 1847. advertentien gelieve men ongeregeld aars den Uitgever in te zenden uiterlijk Zaturdagsdisï middags ten 12 urede prijs van 1 lot 4 regels is 60 centen voor eiken regel meer 15 centen behalve 35 centen zegelregt voor elke plaatsing. VIJFDE JAARGANG* Tf». 12. Bit "Weekblad wordt eiken Maandag-morgen uitgegeven bij C. BAKKER Bz te Nieuwe Diep. De 1'rijs is 80 Cts. in de drie maanden en voor de buitensteden franco per post 90 cents. Men abonneert zich bij de Boekhandelaren en Postkan toren zijner woonplaats. 23 MAAR. T. BUITENLANDSCHE BERIGTEN. D ITI T S C II L A N D. FRANKFORT 9 Maait. Een koopman die voor eenige dagen te Mundon gestorven isheeft bij uitersten wil be paald dat hij in eene kist zonder deksel zoude begraven worden enkel met een stuk zwart linnen bedekt. Het oogmeik dezer vreemde bepaling was, om de mogelijkheid van een ontwaken uit den schijndood geheel voor te komen, daar de aarde onmiddelijk op het lijk geworpen dit ver hinderen zoude. ITALIË. Naar luid van berigten uit Toscana in Zwilsersche bla den voorkomende waren in dat groot-hertogdom in den nacht van 22 op 23 Februarij ten gevolge van het ontdek ken eener zamenspanning lot omverwerping der bestaande orde van zakenomstreeks tachtig personen in hechtenis genomen. Alleen in de stad Florence had het getal der inhechtenisnemingen 34 bedragen. PORTUGAL. Volgens de Madridsche dagbladen zouden de laatste uit Portugal ontvangen tijdingen voor de zaak der Koningin gunstiger luiden. Onder de opstandelingen begon moedeloos heid en tweedragt te heerschen. Het dagblad el Heraldo meldt dat den 3den dezer 60 soldaten uit Oporto wegge- loopen war$n en zich bij den generaal Saldanha gevoegd hadden dat ook eenige officieren uit die stad ontsnapt wa ren dal de generaal das Antas ten gevolge van oneenig- heden met den juntaniet alleen het voorzitterschap van die junta en opperbevel over die troepen nedergelegd maar ook verlof gevraagd had om zich naar Engeland te begeven en dat hij in het opperbevel door den Miguellislischen gene raal Povoas zou vervangen zijn. Deze mededeelingen schij nen inlusschen nader bevestiging te vereischen. ENGELAND. LONDEN, 15 Maart. De stoomtrein op de ijzerbaan genaamd de Grcat-Westernvoorzien van breed spoor heeft dezer dagen eene snelheid bereiktwaarvan geen voorbeeld bestond. Do trein werd berekend op eene last. van 65 tonnen. Do snelheid is gaandeweg van 64 engel- sche mijlen in het uur, lot 75 dergelijke mijlen geklom men gelijkstaande met een afstand van 25 uren gaans in een uur tijds. De directeur bij de proef tegenwoordig twijfelde geenszins, of hij zoude de snelheid tot 80 a 85 mijlen kunnen brengen. BINNENLAND. HELDER en NIEüWEDIEP 18 Maart. Heden sloot zich de rei der wintervergaderingen van het Letterminnend gezelschap onder do zinspreuk N. F Kenmerkten zich al de vergaderingen zoo door viend- schappelijk verkeer als door nuttige en aangename verhan delingen en bijdragen ook in deze laatste die door een aantal dames werd opgeluisterdzat vriendschap voor en paarde zich nut aan genoegen. Wenschelijk is het dat deze vereenigingeerst in Scpt. 1846 tot stand gebragt en thans reeds een twintigtal jonge, lieden tellende die zich op do beoefening der letteren en op beschaving en veredeling van het gevoel voor hel schoone en goede toeleggen in bloei moge toenemen en lang blijve beslaan. Naar men verneemt is thans bij den Uitgever dezes de beschrijving dezer Gemeente ter perse en zal eerlang uitgegeven worden. Te Luxemburg had dezer dagen een voorval plaats dal diepen indruk op de goheele bevolking maakte. Een algemeen geacht burgerde heer Becker overleedt aan de gevolgen eener hersenontstekingdaar hij in zijno ziekte den troost der godsdienst niet kon vragen noch ontvangen weigerde de geestelijkheid de lijkdienst te vcrriglen. Do pastoor beval zelfs 't graf buiten 't kerkhof te delven maai de plaatselijke overheid verzette zich daartegen en liet het graf in gewijde aarde graven. Eene lallooze menigte uit allo standen vergezelde 'l lijk naar de rustplaatsen een proleslanlsche geestelijke hield op 't graf eene rede die in diepe stilte werd aangehoord. f\

Weekblad van Den Helder en het Nieuwediep | 1847 | | pagina 1