monie aldaar.Faillissementen en huwelijks aanvragen zie Handelsblad. Koningin Christina is te Parijs aangekomen het afscheid van hare dochterde koningin van Spanje isnaar men zegtniet zeer aandoenlijk geweest. In Rusland mogen thans de Israëliten officier worden.De Tijd circuleert onder 50,000 lezers. Abd-el-kader is go- fcwest en kan in in langen tijd niet te paard stijgen. De Wurlenburgsche Abd-el-kader, de beruchte wolf, is inden omtrek van Kleebronn door drie dappere jagers geveld ge worden. Overleden te Brussel een ambtenaar bij het Mi nisterie van financienwelko gebleken is te zijn geweest eene vrouw. Te Haarlem te koop een Garen en band winkel genaamd de bonte-lint-ton. Het afscheid aan H. P. Scholle is voor 15 Cent verkrijgbaar. De uitvoer van granen uit Rusland zal van regerings wegen aldaar worden bevorderd, De bisschoppelijke zetel van Rottenburg zal weder vervuld worden. In Duitschland stijgen de graan prijzen. Wie 23 jaar oud is kan op genomen worden in de broederschap van Ripperda terwijl in April de schutters oefeningen zullen aanvangen. De keizer van Oostenrijk heeft eene som van 80,000 florijnen tot herstelling der schut ters gilden en lot den aankoop van geweren in Tijrol ge geven ten einde aldaar de schutters oefeningen te bevorde ren.In Berlijn zullen de nachtwachls niet alleen honden, maar ook groote Sabels ontvangen om op dieren te passen. In wit Rusland (Mohilef) hebben looneelen van moord en plundering plaats gehad.Een vos is lid van de Academie van Beeldende kunsten te Amsterdam geworden. De wet van 29 Nivoce XIII jaar is merkelijk gekortwiekt. F JE ei I Ij Ij F T O X. DE DOOR ERNST EN LIEFDE ONTWAPENDE MOORDENAAR. Terwijl Frederik Willem III in Erdmannsdorf zich op hield, eene plaats, welke hij om derzelver romantische ligging aan den voet van het Reusengebergte zeer beminde en waar hij verwijderd van do grooie onrustige wereld zich gelukkig gevoelde, ontving hij eens een naumioozeu brief, die volgens het postmerk uil Brcslau moest komen. Daarin werd de Ko ning hoezeer iri onbeschaafde maar toch trouwhartige en gemoedelijke taal gewaarschuwd om meer op zijne hoede te zijn, en gebeden, eene wacht voor zijn huis te laten plaatsen, verder niet meer met ongeslotene deuren te slapen en vooral des avonds, gelijk hij tot hiertoe gedaan had, niet meer alleen en zonder geleide in het naburig eiken- en beukenbosch te wandelen. De naainlooze schrijver smeekte zeer dringend, om de goedgemeende waarschuwing in acht te nemen; dewijl hij liet zeker wist dat er een booswicht die iets kwaads in den zin had om Erdmannsdoif rondsloop. De Koning grimlachte toen hij den brief gelezen had deelde zijnen inhoud eerst later mede en veranderde niets in zijne eenvoudige onge stoorde aartsvaderlijke leefwijze. Toeu hij volgens zijne lievelingsgewoonle op eenen zomeravond aan stille overden kingen zich overgevende in het prachtig eiken- en beuken woud weder geheet alleen op en neerging en juist genoegen schepte in den wonderbaren glans van de ondergaande zon trad plotseling ecu mensch met een donker gelaal opslaande haren en arm gekleed wieii de Koning daar hij achter een boom gestaan had tot hiertoe niet had opgemerkt vóór hem. Met barscho onhcnsche taal en in eene oneerbiedige houding zeide de man ».ik sta hier reeds lang Ie wachten. Het is mij aangenaam, dat ik Uwe Majesteit eindelijk eens mag aantref fen. Ik beu ceu onderdaan van u en het gaat mij slecht. Yroeger was ik een welgesteld man maar nu ben ik arm ge worden door een langdurig gevoerd proces hetwelk ik wan neer er nog regt op aarde bestond had moeten winnen en toch verloren heb. Ik beb hulp uoodig en verlang ze." De Koning den spreker met een vasten blik rustig van hoofd tot roeten metende, hernam gij kunt u schriftelijk aanmelden! wij zullen de zaak onderzoeken u zal regt wedervaren." sja aanmelden!" antwoordde de man, dat heb ik sedert drio jaren bij herhaling gedaan, maar dit heeft niet geholpen. Jlijne herhaalde ter hoogste instantie ingeleverde klagt is al tijd weder om daarop te berigien aan dezelfde reglbank te rug gezonden welke mij veroordeeld heeft cu daar beu ik altijd weder afgewezen. Ik ken het slad- en landgeregt; do eene kraait prikt de andere de oogen niet uit. Tot vertwijfe ling gekomen is mijn geduld ten einde, ik vorder mijn regt." Gij begrijpt toch.'' hernam de Koning, dat ik terstond op deze plaats aan uwe begeerte niet voldoen kan. Wees kalm niet zoo heftig en onstuimig laat mij eens de geheele zaak en hare toedragt hooreu maar eerlijk en opregt." Dit deed do man op den terugweg maar steotenderwijs eu steeds vloekan- de; hij werd echter rustiger, naarmate de Koning er altijd altijd verzachtende woorden lusschen voegde. Zoo was hij aan het landhuis des Konings terug gekomen cn aanstonds liet deze in. zijne tegenwoordigheid het protokol van den aanklager opmaken en voegde daar zelf altijd bij wat gunstig voor hem koude zijn. Nadat deze werkzaamheid geëindigd was zeido hij tot hem: gij zult wel hongerig, dorstig cn moede zijn? verkwik u en rust uit." Terwijl hij het bevel gaf, den man goed te bedienen en hem een slaapvertrek voor den nacht aan te wijzen. Den volgenden dag liet hij hem nogmaals tot zich komen, terwijl hij hem do verzekering gaf, dat zijne aanklagt groudig onderzocht worden en hem regt wedervaren zou en liet hem daarop met een aanzienlijk geschenk henen gaan. Do uaauwkenrige en naauwgezette herziening van hel proces viel voor den aanklager ongunstig uit eu het vroeger door alle instantiën uitgebragte oordeel moest bevestigd worden maar de Koning hielp hem nu langs andere wegen zoodat hij te vreden gesteld werd eu weder lot welstand geraakte. Later heeft hij zijnen biechtvader voor het gebruik van het Heilige Avondmaai bij het afleggen van zijne zonde-belijdenis bekend: ik loerde op den Koning iu het bosch bij Èrdraauiisdorf dewijl ik wist, dat hij dikwijls des avonds, en wel alleen zonder geleide daarheen plag te gaan. In den toestand van vertwijfeling daar ik geen regt kon vinden, was ik persoonlijk legen hem verbitterd dewijl hij mij helpen kon en toch niet hielp, en had gewapend met een iu mijn vest verborgen dolk, kwaad in den zin. Maar God weet, hoe het kwam; toen ik den Koning in oogenschouw nam, en hij mij aanzag, werd ik op eenmaal geheel anders to moede en ik gevoelde neen dat gaat niet! het was mij als of de duivel van mij geweken was cn een Eugel met zijne hulp mij op zijde getreden was mijn verbitterd hart werd week eu beefde iu mijen ik knoopte mijn wambuis digter toe opdat ik de hand niet aan den dolk mogt slaan. Ik was moede maar kon door inweudigen angst echter des nachts niet slapen. Toen ik den volgenden morgen voor liem stond kwamen mij de tranen in de oogen en toeu hij mij geschenken gaf, wilde ik knielen en zijne voeten kris sen. Dit liet hij echter niet toe en nog zie cu hoor ik hem zeggen: rustig zijn en hopen! Het gaat wel eens slim maar het wordt dan ook weder beter." Hoe dank ik God dat ik het niet gedaan heb en als sluipmoordenaar niet in den af grond aan welks rand ik stond gestort ben o hoe lief heb ik na den Koning PROBATE RECEPTEN. Middel tegen het uitvullen der haren. Men koope ziek alle middelen die openlijk aangekondigd worden wrijro zich daarmede het hoofd in en late zich vervolgens al de hoofd-

Weekblad van Den Helder en het Nieuwediep | 1847 | | pagina 3