(Bcmctigbc lacritjU'u. NICOLO. aanleiding geeftmogen dienendat op een der jongste marktdagen alhier aan een goedgeloovig buitenman een huurlot der Koninkl. Loterij voor een muntbillet van ƒ5 is in be taling gegeven. Het jongste nommer van hot dagblad Overijsel bevat een allerbelangrijkstzoo scherp als geestig hoofdartikel over de voorgedragene wet op ongeoorloofde vereenigingen en godsdienstoefeningen welke bepalingen nog veel strenger zijn dan die van Napoleon en deels lijnregt in strijd met Art 191 der Grondwet. Het slot van dit hoofdartikel luidt»Bij de geschiede nis hoe ons volk van dag tot dag in levenskracht afneemt, en eindelijk, na vele mislukte kuren, den laatslen snik geeft, ..zonder dat men er op het Staats-tooneel veel van merkt zal de late nakomeling als zij haar leestin slaap vallen maar misschien zal er nog een edele traan schitteren in het oog van den bewoner der oevers van de 3Iissouri of Mis- sis sip iwiens voorvader een land verliet, waar men hem in den kerker slootomdat hij in onschuldigheid des harten met meer dan 21 personen God met Psalmgezang vereerde, terwijl men een patent konde nemen om een bordeel op te rigten en in onbeperkten getale op de feestdagen der Kerk in drinkgelagen mogt tieren en zwelgen." Kal Wij lezen in de Delfsche Courant van 20 April hel volgende Onder Nootdorp een uur van Delft gelegen is op een weiland genaamd Plaspoeltoebehoorende aan J. van der JVel, woonachtig aan het Huis der Lucht alhier, op Vrij dag den lö April. Wonfttg O Ivpidum cuput gevangen, cene witte molwelke nog ruim drie dagen geleefd heeft dit dier is aan het Leidsche museum opgezonden, en zal als eene zeldzaamheid bewaard blijven dewijl men daarvan nog geen exemplaar voorhanden had. AMSTERDAM 19 April. Met genoegen verneemt men, dat het Zijner Majcsteits voornemen isom wanneer geene onvoorziene beletselen dit verhinderen in de eerste dagen van Mei herwaarts te komen. Wij vernemen met genoegen dat het hare Majesteit de Koningin goedgunstig behaagd heefteeno gratificatie van vijftig gulden te verleenen aan de dezer dagen door dames bestuurderessen der vereenigingTot ondersteuning van Hulpbehoevendenalhierdaargestelde Bewaar-Inrig- tingen voor kinderen beneden de drie jaren BURGERLIJKEN STAND. Gehuwd A. Roosloot eu A. Ewalt. C. Roodt en A. Evers. J. Groeneveld en R. Krul, Bevallen G. Droakers geb. Blokker D. J. Vennix geb. Spigt D. E. Sarlemiin geb. SmitD. N. Steeman geb. Bras Z. F. Schraa geb. Krijnen D. F. van Amesfoort geb. BakkerZ. G. Koomen geb. Johannes Z. J. Kemp geb. Dijkgraaf, D. M. Vermeulen geb. Sweeris D. M. Janssen geb. Makelaar, Z. C. V. D. Hulst geb. VoetZ. Overleden S. Witsenburg 1 j. H. Karseboom 1 j. C. Smit 8 m. Op het Amsterdamsche tooneel is de geschiedenis van Jozef vcrloondgevolgd door die van Jan Steen. Tc Stcenwijk heeft Jan de Vries een muntbillei nagemaakt en van de Koning daarvoor ontvangen eene gratificatie van vijftig gulden. Het zevende tractaalje van het Amster- damsch Matigheids-genootschap door kwinkelenberg is uit gekomen. De Koningin van Portugal zit reeds onder de plak van Engeland. Keizer Nicolaas wordt in Parijs ge wacht 30,000 man zullen voor den Keizer aller Russen hunne gaven toonen. De Mogendheden zijn het oneens over hel benoemen van eenen opvolger voor Koning Otto ieder van haar heeft een gunsteling. Een Berlijner heeft in den Haag voor het publiek in de open lucht gehard draafd hij was beladen met ketens aan handen en voeten. Egypte en en een Vorst van Abijssinie hebben het oorlogs- tooneel geopend. Men begint ook te spreken van wind- kanonnen. Op een uur afstands van Delft is een wille mol gevangen. In Petersburg heerscht de wintervorst met vernieuwde kracht. Te Etllingen is een buskruidmolen in de lucht gesprongen zonder iemand te kwetsen. Op de Nieuwe markt te Amsterdam zal een artesische put geboord worden men twijfelt niet aan den goeden uilslag. De eenden halen te Rouveen de poters uit den grond zij vallen met zwermen op den grond. De Leidsche Burger vaderen hebben niet geluisterd naar de stem van acht achtbare Collegien die de kermis afgeschaft wilden zien aangezien zij den burger en zoogenaamden gemeenen man weieens eens in hel jaar een pretje gunnen. Volgens Professor Wilkens is de mensch een wandelende disleleer- ketel. De vermaarde Bou- Maza is in Algerie gevangen genomenen zal om de Franschen te blinddoeken in tri omf naar Parijs gevoerd worden. Een anti- diluviaansch geraamte is ontdekt van 100 voet lang. De Archivarius van Groningen berigt dut aldaar een Museum voor oudhe den vooral Germaansche is opgerigt. De inpoldering van den Dollart zal geen voortgang hebben. jPEPflIETOJir, Iu een ellendig straatje van Genua leefde in 1810, arm en onbekend een man wiens naam later door geheel Europa ja door de geheele wereld beroemd moest worden. Een klein spaarzaam verlicht vertrekje gelijkvloers was zijne woning en hij moest al zijne krachten inspannen om door het maken vanmu- ziek-instrumenlen zoo veel te verdienen om met zijne oude moeder, welke toenmaals zijn eeuig gezelschap was, van den eenen dag lot den anderen te komen. Hun beider armoede werd nog smartelijker door de herinne ring aan betere tijdenwant moeder Brigida en haar zoon Nicolo hebben eens elegant gekleed en in tamelijkeu welstand, geleefd. In dien tijd zag men hem bijna altoos aan den drempel van zijne armoedige woning zi.tten terwijl hij zich ijverig met zij nen arbeid bezig hield en tevens het een of ander oud lied zijner vaderstad zong of floot. Eigenlijk opgeruimd of vrolijk was hij wel is waar, nooit; doch hij wist niettemin den korts wijl te beantwoorden welke de jonge meisjes die gewoonlijk haren sluijer opsloegen, wanneer zij zijn hnis voorbijgingenop hem rigtteu eu eenen nieuwsgierigen blik op dit mager ea alles bobalve schoon gelaat wierpen 't welk dan door een geestrijken glimlach verlevendigd werd. Dit veranderde toen hel ongeluk zich iu de woning van Nicolo vestigde de hoop die hij had gekoesterd had voor een diepe melancholie plaats gemaakt. Men kon hgm voor diepzinnig houden; want een

Weekblad van Den Helder en het Nieuwediep | 1847 | | pagina 2