<0>cmett0bc ïjcvtgfcti. aan ile Noordzee gelegen, deelt in dien zegen daar de erw ten en aardappelen in de valleijen der duinen zeer schoon staan en veel beloven de luinboonen blocijen reedsen er zijn landen in de polder welke reeds gemaaid kunnen worden. 's GRAVENHAGE 27 Mei. Heden heeft de Arrond. Regt- bank te dezer stede uitspraak gedaan in de beide zaken van den Heer C. A. C. fV. markies de Thouarsvervolgd als schrijver van eenige artikelen, in hel weekblad de Burger geplaatst. De Regtbank heeft den markies schuldig ver klaard aan: lo. hoon of beleediging door woordenhouden de aantijging van bepaalde ondeugdenin-gedrukte en ver spreide geschriften begaan jegens den kanlouregler J. Bruins; en 2o. aan laster in gedrukte en verspreide geschriftenge pleegd jegens den Heer J. E. Bruins, te Rotterdamen hem deswege bij verstek veroordeeld: lo. Wat het eerste betreft, tot eene boete van ƒ50 en in do kosten; 2o. wat het tweede feit aangaat, lót eene gevangenisstraf van drie maanden, lot betaling eener boete" vam f 100 alsmede inde kosten en eindelijk ontzetting der burgerregtenomschreven in art. 42 van het wetboek van strafregt, gedurende den tijd van vijf jaren. De eerste veroordeeling is naar aanlei ding van art. 375 van het strafwetboek, terwijl bij de twee de zijn toegepast art. 367, 368, aanhef, 371 en 374 van meergemeld wetboek. NIJMEGEN 26 Mei. Heden stonden voor do arrond. regt bank alhier teregt twee liedjeszangers, alsmede den boek drukker Petrus van de Valck, te dezer stede, ter zake van het verspreiden van een geschrift ten titel voerendeGeloof waardige herig ten tot staving der onschuld van den JVel-Eerwaarderi Heer C. Gepkenskapellaan te Groen- lodoor het hof van Gelderlandter dood veroordeeld, bij welk geschrift de schrijver en drukker van hetzelve, bij hunnen naam en woonplaats, noch ook de plaats en lijd der uitgave waren aangeduid. Na afloop van het geluigen-ver- hoor en de ondervraging van den bekl. v. d. Valck, (zijn de legen de beide overige bekl. verstek verleend) heeft hot openbaar ministerieop grond dat genoemde liedjeszangers zich dit geschrift bij den bekl. v. d. Valck hadden aange schaft en denzelven hadden aangewezenen dat deze laatst— gemelde zich ook had doen kennen als de drukker en stel ler van het gemelde geschrift, geconcludeerd tot veroordee ling der beide eerstbedoelde bekl. defailanten in eene geld boete ieder van 3 en den derden bekl. v. d. Valck in eene gevangenisstraf van zes maanden. De uitspraak is be paald óp heden over acht dagen. BURGERLIJKEN STAND. Gehuwd geene. Bevallen E. Gorter geb. Pels, Z. J. de Ruiter geb. Laflertu D. A. Griek geb. Kok D. M. Spigt geb. Rijkers Z. A. J. Visser geb. Huijsman D. A. Kuntz geb. Florisse D. Overleden M. Telsinger 2 j. II. Doornbos 18 vr. SI. Klok 33 j. F. Hoek, 8 w. A. Duijts3 m. C. Slorsch 5 j. Doodgeboren 1. In 1846 zijn in Batavia geboren, onder de Europische bevolking, 178 kinderen, huwelijken 139, en overleden 338 personen. De beroemdo O' Connell zal opgevolgd wor den door den Graaf George van Clarendon. Spaansche troepen slaan gereed om Portugal binnen te rukken. Z. M. komst naar Amsteidam is op nieuw 14 dagen uitge steld. Mademoiselle Rachel zal do laatste voorstolling ge ven op den 7 Junij in den Stads-Schouwburg te Amsterdam. In de gemeente Goedereede zal geen kermis gehouden wor den. Gedurende de Pinksterdagen is het vervoer over den Hollandschen IJzeren Spoorweg zeer druk geweest. Voor de Dragonder-stallen te Utrecht zal in het openbaar verkocht wordeneen op reform gesteld paard. Koning Leopold gebruikt met veel vrucht de badkuur te Wiesba- den. Dc strijd op Olahcile is geëindigd, terwijl in Tur kije en Griekenland dezelve schijnt te zullen beginnen. Het dorpje Zand voort krijgt meer en meer een welvarend aanzien. Eenige Haarlemmers hebben een adres neerge legd bij Kaakebeen ter aanvulling om zoo mogelijk bij de Regering gedaan to krijgende kermis geheel afteschaffen. In Groningen is een inlandsche Tom Pouce aangekomen oud 8 jaren, en sedert de 23o week van zijn leven niet grooter geworden. Green is met zijn ballon te Keulen ter hoogte van 5600 voet opgestegenen na twee uren zwevens weder nedergedaald. 48 schepen met graan ge laden zijn op reis naar Hollandeen gedeelte is reeds aan gekomen. De Robbenvangst is dit jaar zeer gunstigtwee Harlinger Groenlandsvaarders hebben 14000 stuks geslagen. In het Groothertogdom Baden is het verkoopen van nieuw bakken brood verboden. De Leden van de tweede Ka mer zijn tegen den 4 Junij opgeroepen. De Fransche Oorlogskorvet de Berceau is vergaan250 man en verschei dene passagiers bevonden zich aan boord. Te Hellevoet is een vos van buitengewone grootte gevangen. Buiten Groningen is een knaap van 15 jaar reeds het slagtofler ge worden van het zwemmen. In Haarlem zal eene zwem school geopend worden. In Kleef beginnen reeds de ei genlijke badgasten te komen. CONCERTEN A LA MUSARD. Onder deze naam werden reeds voorjaren, en worden ook thans nog te Parijs concerten gegeven die den grootsleri opgang hebben gemaakt, en ook later te Amsterdam en el ders navolging hebben gevonden. De verscheidenheid dier Concerten was daar waarschijnlijk de oorzaak van; dans en muzijk, orchest zoowel als obli gaatstukken wisselen elkander af, en brengen daardoor ee ne algemeene vrolijkheid te weeg. Met genoegen vernemen wij daarom dat bij den Heer DARMENMuzijkmeesler alhier, het plan zou bestaan om gedurende dit zomersaisocn in Tivoli de elders zoo druk bezochte Concerten d la Musard daar te stellen. Wij juichen deze poging om het Ileldersch publiek eeni ge aangename uitspanningen te verschaffen, van harte toe, en hoopen dal beminnaren van Apollo en Terpsichore zich zullen beijveren onder hunne deelneming de onderneming van den Heer DARMEN te doen slagen.

Weekblad van Den Helder en het Nieuwediep | 1847 | | pagina 3