tn Parijs is het gerucht verspreid dat de kroonprins der ]\ederlandeu eene reis naar Parijs zal doen. Men zegt, dat er reeds toebereidselen voor de reis gemaakt worden om Z. K. H. lo ontvangen. Do Dichter van het Nationale lied Wij leven vrij is in Bohemen overleden. Hij heette Mr. J. Brandt van Willige Langerack en Cabauwenz. Ten blijke van de vruchtbaarheid van dezen zomer wordt uit Nijmegen gemeld dat dezer dagen in do om streken dier stad een bijna rijpe roggehalm is gevonden ter lengte van 2 el 2 palm en 5 duim van welke de aar lang was 17 ned. duimen en meer dan 100 zware korrels bevatte. De leden van de tweede kamer zullen den 12 dezer hunne werkzaamheden hervatten en alsdan zal do beraad slaging over het wetboek van strafregt geopend worden. Z. M. heeft erkend den Hr. W. J. Hidde Bok als vice- consul der Vrije en Hanze-stad Hamburgvoor Texel en Vlieland. Te Rotterdam had een jongeling het ongeluk, van een ligler in do Maas te vallenen daar er op het oogen- blik geene booten ree lagenzou hij zeker verdronken zijn, toen een matroos van de Prins Frcderik het manmoedig be sluit nam, hem na te springen, met het gelukkig gevolg den drenkelijk na veel krachtinspanning te reddenterwijl het ten aanzien vaneen groot aantal toeschouwers, een aandoen lijk schouwspel opleverdedozen edelen man eenen gerui- men tijd met zijnen geredden aan een tros te zien hangen, totdat er een boot kwam om beiden op te nemen. LEEUWARDEN 2 Julij- Gisteren nacht kwamen twee nachtbidders bij eene weduwe tusschen Goulum enHempens, volgens zeggen genoemd Scheele Bomke vader en zoonen eischten vijfentwintig gulden, waarbij zij de bedreiging voeg dendat, bijaldien de som niet dadelijk werd gegeven, zij dan de boerenplaats in brand zouden stekendaarbij te ken nen gevendedat er op ecnigen afstand zich nog 20 man bevonden, welke den uitslag hunner zending zouden afwach ten. Gelukkig had de boerin eenige maaijers in de schuur; toen do gaauwdieven al meer en meer aandrongen om de gevraagde som werden zij plotseling door alle huisgenooten omsingeld, gevat en gebonden, en daarna zoo spoedig mo gelijk aan de politie alhier daarvan kennis gegeven. De mis dadigers zijn dadelijk van Goutum afgehaald en gisteren mor gen in verzekerde bewaring gebragt. LEEUWARDEN 6 Julij. Heeren Burgemeester en Wet- houderen dezer stad hebben heden morgen doen afkondigen dat, ten gevolge van het ophouden dor bewegingen de publicatien omtrent do zamenscholingen boven de vijf per sonen en tegen het op straat verschijnen na 10 ure des avondsthans wordt ingetrokken en vervangen door de be palingen dat alle zamenscholingendio een onrustbarend aanzien hebben door de politie en militaire magt zullen worden uiteengedrevenen dat alle tapperijen ten elf ure des nachts moeten worden gesloten. HAARLEM 8 Julij. Uit Breda wordt van den 7den Ju lij gemelddat Z. M. de Koning gedurende acht dagen te Tilburg zal verblijven, zich alsdan voor drie of vier dagen naar 's Gravenhage zal begeven, om daarna weder naar Til burg teruglekeerenalwaar hoogstdezelve alsdan eenigen tijd zal doorbrengen. Voorts wordt berigt dat Z. M. de goe- lesche heidedio zich langs het belgische grondgebied uit strekt en eene oppervlakte van ruim driehonderd bunders be slaat, hoeft aangekocht. 's HERTOGENBOSCH 7 Julij. De dag van gisteren, hij waarop zich misschien 30,000 mensclicn tor deelneming in het feest door de stad bewogen en tot laat in den verloopen nacht in en rondom de Unie bevondenis vol vreugde en zonder de minste toornis afgeloopen. De oplogt der aan het nationale concours voor den edelen handboog deel genomen hebbende schutterijen waren 24 in getal onder welke zoo om derzelver nette coslumering als rijke en prachtige standaards en vaandels bijzonder werden opgemerkt die van Arnhem, Utrecht en Dongen. Gezegdo optogt was even schoon en indrukwekkend als in het afgeloopen jaarwaartoe wederom niet weinig toe- bragl;dat reusachtige praalgovaarte getrokken door zes gecoslumeerde en gepanacheerde paarden door een even groot getal jockeijs geleid en met sierlijk gekleede adelbor sten en pages omgeven van binnen bevolkt met een aan tal in het wit gekleede en met bloemkransen versierde meisjesalsmede met eenige jongelingen door de verschillen de schutlerlijke attributen omgeven en de te verschieten medailles en eereleekenen bewarende. Ook de schutters-vereeniging het doel Harmonie (de zoo voordeolig bekende zwartmikkers) zette meer dan ooit luister De muzijk van het lsle reg. lanciersdat ter gelegen heid van Zr. Ms. aanwezigheid te Tilburg zich aldaar be vond geen deel van dezen feestlogt kunnende uitmaken werd voordeelig vervangen door de schoone en veel geoefen de Harmonie Concordia van Nijmegen. Onmiddelijk na aankomst in de sociëteit de Uniebegon de wedstrijd en na ernstigen kamp behaalde de eerste prijs of gouden medaille de schutterij van Slralum do bronzen of zilveren medaille do schutterij van Moergestelde derdo of bronzen de schulterij van Tilburg, do bronzen medaille voor de verslkomcnde werd aan de schutterij van Arnhem toegewezencn die van het schoonste costuum aan de schutters van Dongen terwijl het eeretceken werd behaald door een schutter van do Vriendschap uit Slralum. Gedu- rendo den wedstrijd werd door de Harmonie de Unie en St. Cecilia muzijk in den tuin gegeven na de uitreiking van de prijzen werd het bal wederom geopend dat tot in den morgen van dezen dag voortduurde. GRONINGEN6 Julij. Gisteren is de tweede en heden de derde der gekweslen overleden deze waren vrouwen, Wij tellen nu reeds 7 dooden. Ten blijke dal do gewapende magt alhier veel ge duld heeft uitgeoefend vóór zg van de vuurwapenen gebruik maakte mogo dienen de omstandigheid dat ernaar wij

Weekblad van Den Helder en het Nieuwediep | 1847 | | pagina 3