voldingende wijze geloond heeft, dat hij voor geen scheeps bouwmeester behoeft onder te doen. Eere den Heer Edward Ta ij lor.' Nieuwedtcp Julij 1847. -—Gisterenmorgen werd alhier de nieuwsgierigheid opgewekt door het aanspoelen van een zeegedrogthetwelk naar veler gissing een Wil of Zwaardvisch was. Hetzelve had een lengte van ongeveer 40 voelen en eene dikte van 8 voeten over diamelre. Door de walgelijke stank, is het op last, door een groen- landsche sloep, wederom in zee gesleept. De directeur der koninklijke bibliotheek te Berlijn heeft dezer dagen een fragment ontdekt van cenige boeken van den ouden romeinschen geschiedschrijver Titus Livius welke men tot dus ver verloren achtte. Die fragmenten zijn ge vonden onder eenige oude op perkament geschrevene stukken, welke voor eenigen tijd door den heer Heyne in Spanje zijn gekocht en aan de bibliotheek ten geschenke gegeven. Het genoemde fragment is ingezonden bij de pruissische Aca demie van Wetenschappen welke na naauwkeurig onder zoek hetzelve voor echt heeft verklaard. Men meent, dat het handschrift van de eerste eeuw der christelijke jaartelling dagteekent. Uithoofde van de belangrijkheid van het stuk is last gegeven om naar hetzelve eene naauwkeurige gra vure in koper te vervaardigen. Yolgens een Antwerpsch bladheeft de Keizer van Rus land het volgend bevel uitgevaardigd, dat den 1 Januarij aanslaande in werking zal worden gebragl: «Overwegende dat het grootste gedeelte der misdaden en overtredingender beleedigingen en onzedelijkhedenver oorzaakt worden door de hoop, welke de boosdoeners be zield, om aan de geregligheid te ontsnappen; en nu aan de slachtoffers een middel willende bezorgen, om de plegers dier bedrijven aan do regering te kunnen aangevenbeveel ik het volgende: Art. 1. Ieder Russisch onderdaan, hetzij man of vrouw, is verpligt, van den ouderdom van zes jaren af tot aan zij nen dood toe, op een der armen, van den schouder tot aan den onderarmeen band of galonop zijn kleed genaaid te dragen, waarop zijnen naam- zijne woning en zijn be roep in letters van een duim lang is uitgedrukt. Art. 2. Die eenmaal in handen van het geregt zijn ge weest, of onder de waakzaamheid der politie slaan, en de lichtekooijen, zijn van deze verpligling uitgezonderd. Art. 3. Een kleêrmaker die een kleed zal afgeleverd heb ben, zonder zoodanigen band daarop gehecht, zal even zoo Wie knoetslagen ontvangen, als er letters in den naam van zijnen kalant zijn. Art. 4. De namen van de keizerlijke familie zullen met paarlen geborduurd zijndie van do edellieden in gouddie van burgerlijke beambten in zilver, en de overige zullen dit zoo rijk of eenvoudig, als zij verkiezen, kunnen doen. Art. 5. Ieder, welke zonder naam op zijn arm ontmoet wordt, zal door de politie kunnen aangehouden en naar de hoofdwacht gebragt worden; wanneer hij niet dadelijkdoor het verloonen van eene kaart, kan bewijzen dal hij een vreemdeling, een gevonnisde of eene hoer is.", Alvorens do Keizer deze ukase deed uitvaardigen," heeft hij zijn gansche hof, en alle personen welke hem sedert verscheiden jaren ontmoet waren, gevraagd, of zij zich hun nen naam schaamden en of zij bevreesd waren voor iedereen en ten allen tijde te bekennen wie zij waren Al de antwoorden waren ontkennenden hij besloot daaruitdat zijn bevel alleen de gaauwdieven en diegenen welke een slecht leven leiden zou hinderen 's GRAVENHAGE29 Julij. Z. M. de Koning heeft heden morgen een bezoek afgelegd bij Z. M. den Koning van Wurlemberg. HH. KK. HH. de Prins en Prinses van Oranjealsmede hoogslderzelver kinderenzijn gisteren avond in deze resi dentie teruggekomen, en zullen, naar men verzekert, thans niet meer naar het Loo lerugkeeren. Ook HH. KK. HH. hebben heden morgen bezoeken gegeven aan hunnen ko ninklijken vader en grootvader, Z. M. den Koning van Wur- temberg. Ten gevolge van de verwerping van het ontwerp van wet nopens de accijns op de roggeverwacht mendat morgen ochtend, vóór den aanvang der beraadslagingen over de ontwerpen van weluitmakende de staatsbegrooting voor de jaren 18481849, aan de Tweede-Kamer zal worden aangeboden eene nota van wijzingen in de voordragt betrek kelijk de middelendie waarschijnlijk thans zal hersteld worden op den voetwaarop zij oorspronkelijk werd aan geboden dat iszonder verhooging van opcenten op eenige belasting of accijns. Do Eerste-Kamer zal den 4den Augustus bijeenkomen.' AMSTERDAM, 26 Julij. Men meldt ons uit Batavia, dat de werken van den heer L. van Vliet aldaar niet geper mitteerd, maar, als contrebande geweerd worden. Eene kist, genoemde werken inhoudende, zoude aan den groolen boom of het tolkantoor door den controleur in beslag zijn genomen. Ook heeft de boekverkooper, welke genoemde werken vroeger had geannonceerdthans in de Javasche Courant bekend gemaakt, dat ze thans volstrekt niet bij hem verkrijgbaar zijn. [De Tijd.) Eene zonderlinge gebeurtenis beeft er in den Kerke- lijken Staal plaats gehad. Terwijl de bevolking van Rome gelukkiglijk eene helsche tegen haar gerigle zamerizwering ontdekte zijn er twee Oostenrijksche bataljonszonder eeni- go reden hoegenaamd te Ferrara gekomen en verlangde bij de inwoners gehuisvest te worden alleen op do weigering van den kardinaal-legaat hebben zij de kazernen betrokken. Krachlens de traktaten hadden zij slechts het regt de cita del te bezetten. Deze handelwijze der Oostenrijkers loopt zoo blijkbaar geheel te zamen met de gebeurtenissen te Romedat men hieruit niet anders dan het bewijs kan trekken voor de overeenstemming met en deelneming aan de plannen van de partij der reactie. Voorzeker zullen de nadere beriglen uit Italië allezins belangrijk zijn. BURGERLIJKEN STAND. Gehuwd F. J. Jeltel en T. de Ruiter. "W. Leen en T. Annes. Bevallen E. Vrieslander geb. de Beer, D. K. van Gelder geb. Mon- nicliendam D. J. S. Logger Z. 0verledtia S. W. Swart 1 d. J. Poetsma 2 d. J. Hameling 28 j. K. Klein 35 j,

Weekblad van Den Helder en het Nieuwediep | 1847 | | pagina 3