T#n het Gouvernement to Haarlem, worden aanbesteed Het driejarig onderhoud van de Zeewerken gelegen voor de kusten van Willemsoord, den Helder en Huisduinen in gaande den eersten October 1847, en zullende eindigenden laalsten September 1853. Deze Aanbesteding zal geschieden bij inschrijving en opbod. Ho bestekken, op welke deze Aanbesteding zal plaats hebben sullen ter lezing liggen behalven aan het Gouvernement van iYoord-Holland, te Haarlem, in do voornaamste Logementenen Jtoilijhuizen ais: te Amsterdam, in het Logement het JVapen rafi Medemblikop den Ham, in het Koffijhuis het Vosjebij het plein van do afgebroken Beurs, in het Logement het Har- /inger Veerhuis, op de Texelsche Kade, in de Nieuwe Stads Herbergaan het ij, ia de Beerebijtbuiten de Uirechtsche 3'oort, in da Belop den hoek van het Haarlemmerplein; te Haarlem, in het Logement de Kroon, in het Noord-Holland- ehe Koffijhuis en iu hel Bossche Koffijhuisallen aan de (ïroole Markt, en iu het Logement de Halve Maan; te Alk maar, in de Logementen de Boode Leeuw, de Toelast en het IVapen van Haarlem; te Hoorn, iu de Logementen het On gemaakte Schip en de Boèlen; aan den Halder, in het Hee- en-Logementte Kieuwediep hij Lhnen en in het Logement den Burg; te Medemblik, in het Logement de Valk; te Enk- huizen, in het Logement de Valk; to Purmerende, iu de Ver gulde Roskam; te Mounickeudam iu hel Logement de Boelen; te Edam, in het Heeren-Logementte Weesp, in het Loge ment de Roskam; le Muiden, iu het Logement het Hof van Holland; te Haarden bij den Logementhouder Jurrissen; te t trechtin de Koffijhuizen de Nieuwe en Oude Bak; te Slie- drecht, iu het Reglhuis; te Ilardiuxvcldin de Dorps Herberg-, op het Eiland Texel, te Oudeschild, lil de Zeven Frovincien op het Eiland Wieringen, te Hippolitushoef; te Zaandam, in iiet Logement Be Otterto Buiksloot, in het Boode Hert. Zullende acht dagen vóór de bestoding zoo veel noodig aan wijzing in loco worden gedaan en inmiddels iuformatiëu te bekomen zijn bij den Hoofd-Ingcnieur E. de Kruijff, te Haar lem, en bij den Ingenieur J. Orttte Alkmaar. BUITENL ANDSCHE BERIGTEH. ENGELAND. I.ONDEN 5 Scpt. In een tier Icrscho bladen leest men dutvolgens geloofwaardige bcrigten de landlieden vastelijk besloten hebben om do renten en de pacht niet te betalen. Deze en do vorige week hebben groote troepen op onder scheidene punten den oogst ingehaald om het in beslag nemen van denzclven to voorkomen. Die verriglingen heb ben gedurende den nacht plualsgehad. Een blad van Bel lest spoort de grondbezitters aanom zoodanigo feiten to voorkomen door eene algomecne vermindering der renten. FRANKR IJ K. PAKIJS5 Scpt. Op den dag van den Heiligen Lodewijk (24 Augustus) heeft do paus zich in groote staatsie en ver gezeld door 28 kardinalen naar de kerk van dien Heilige begeven en is aldaar ontvangen door den Franschen gezant de verdere personen van dit gezantschapden bestuurder en do leerlingen der Fransche academio en door velo an dere Romeinen en vreemdelingen. D ITI T S C IIL A N D. FRANKFORT 1 Scpt. De werkzaamheden aan den dom le Keulen worden met ijver voortgezet. Inlusschen is van tlit reusachtige werk nog maar alleen hot koor geheel vol tooid en zullenvolgens vrij naauwkeurige berekeningen minstens nog 50 a 60 jaren en groolo geldelijke opofferin gen gevorderd wordenvoor deze Irolsche ealhedraal geheel zal zijn afgebouwd. Men zegt, echter, dat de bouwmeesters zich hebben willen verbinden om het gebouw in 20 jaren le voltooijen indien men hun voor eene som van 20 mil- lioen gedurende dit tijdvak instaat. Bij de beslaande om standigheden kan alzoo dit groote werk dat voor verscheiden eeuwen begonnen werdnog wel eene eeuw vereischen. De dochter van den pruissischen koningsmoorder Tschesch die voor twoo jaar ter dood veroordeeld iszal do gedenk schriften van haren vader in het licht geven. Men leest daarin dat de burgemeester Tschesch, veertien dagen voot zijnen aanslaghij den koning op audiëntie is geweest. Naauwelijks binnengetredenviel de in ongenade gevallen burgemeester op de knieën en vroeg regtO! zijt gij het? riep de koning. En onder het spreken van dio woorden gaf Friederich Wilhelm den ongelukkigen verzoeker eene» schop. Het was ten gevolgo van dit looncel dat Tschesch besloot den koning om het leven te brengen. YAN DEN BENEDEN-RIJN, 5 September. Den 3den dezerdes morgens le drie urenwerd do hollandscho post tusschen Rees en Wezel door drie personen aangevallen van welke do eerste do paarden bij den teugel greep ter wijl de heide anderen zich van het valies trachtten meester le maken. Hunne poging mislukte echterzij konden in de duisternis het gezochte niet spoedig genoeg vinden en het gelukte den postillon den rooverdie de paarden bij den leugel hield te overreden dat hij de dieren zou Ioï luien daar zij toch to vermoeid waren om te kunnen wsg- loopcn. Naauwelijks echter had de ander den teugel laten glippen toen do postillon do zweep over do paarden legde die in galop wegrenden. Do daders zijn nog niet ontdekt zij zouden echter in het ergste geval niets bekomen hebben daar zich gelukkig noch geld noch geldswaarde in het va lies bevond. KZ.) BINNENLAND. HELDER EN NIEUWEDIEP10 September. Heden morgen arriveerde alhier onder een Salut van elf scholen hetwelk beantwoord werd door de Batterij Kaap Hoofd het eskader onder bevel van Z. K. II. Prins Hendrik der Nederlanden beslaande uit de navolgende schepen De Prins van Oranje, dc Rijn, de Sambre do Juno en de Saparoea. Genoemd eskader heeft sedert den 28 Junij op do hooglo van Doggersbank Militaire Evolulien uitgevoerd, Vervolgens heeft het Schotland aangedaan, enden 6 dezer de reede van Edimburg verlaten zoodra het eskader op de reedo voor anker lag heeft zich de Schout hij nacht Directeur Kommandant der Marino zich aan boord begeven om Z. K, II. te verwelkomen. TIEL, 8 Sept. 1847. Een Deurwaarder to Vouziers,' dio belast was met het gijzelen van een kwaden betaler zag dezen in zijnen winkel staan. Daar hij hem in zijne woning niet mogt arresteren zonder den bijstand des vrede- regters en deze niet bij do band wasbedacht hij do vol gende list. Een Haai rozenboompje het voorwerp der aan- houdendo zorg van den schuldenaarstond in do venster bank. Dit nam de Deurwaarder weg en snelde er mede

Weekblad van Den Helder en het Nieuwediep | 1847 | | pagina 2