wel, flat eenmaal Tan die helling glijdende het "bestuur oVer u-ielven u ontnomen wordten gij weldra in het net Tan godsdienstige partijschap gewikkeld, u Truchteloos zult Terweren en geene andere keuze meer zult hebben, dan om of geheel niets te doen, of gedwee het steinbillet in- tevullen zoo als het u door den predikant of den pastoor zal worden Toor- gezegd. Maar neen zelfs die keuze zult gij niet meer hebbengij zult mede moeten stemmen, als gij u niet als een Terzakcr Tan uw geloof, als een ketter als een geTaarlijk mensch door uwe eigene geloofsgenooten wilt afgestooten zien. B E S I D M A E I1T G. De BURGEMEESTER der Gemeente Heldermaakt bij dezeten gevolge eener daartoe bekomene kennisgeving van den Heere Schout-bij-NachtDirecteur en Kommandant der Marine alhier, aan de daarbij belanghebbenden bekend, dat even als in vorige jaren, van af den 16 dezer tot en met den 15 April 1848, de Quarantaine zal worden gehouden, achter in hel Nieuicediep bij het Nieuwe Werkonder toezigt van een' van Z. M. Kanonneerbootenen dat alle vroegere bepalingenopziglelijk het stoppen of ankeren en Quarantaine liggen in den mond van de haven, van Qua rantaine Schepen van volle kracht blijven, en gemelde Sche pen aldaar do eerste visitatie zullen moeten ondergaan, na welke visitatie de Visiteur der Quarantaine (indien er geene .bedenkingen beslaan) aan genoemde Schepen de vrijheid zal verleenenom naar het Nieuwe Werk te verhalen of te verzeilendoch ingeval cr onverhoopt ziekte of besmetting aanwezig of te vermoeden is, zoodanige Schepen zal gelas ten om in den mond der haven aan den Steenendam te mecrenalwaar zij gestreng zullen bewaakt wordenlol dat daaromtrent de orders van Hoogerhand zullen vernomen zijn. Het zal eehter aan Schepenwelke slechts aan visitatie zonder Quarantaine onderworpen zijn, vrijstaan, om do vi sitatie op de Reede af to wachten, indien het met hun be lang in strijd is, om in het Nieuioediep te komen. De Eurgemeoster voornoemdherinnert bij deze alle Schippers, Sloeplieden en anderen, dal het aan geene Sloe pen of Vaartuigen, onder welk voorwendsel ook, geoorloofd is, zich naar boord van Quarantaine Schepen ter adsistentie als anderzints te begeven, alvorens daartoe de noodige per missie van den Heere Schout-bij-Nacht voornoemd, of wel zoo noodig een Quarantaine-wachter van bet Wachtschip ter surveillering te hebben bekomen, en waarschuwt dien ten gevolge elk en een iegelijk, om zich bij voorkomende ge degenheden, dien overeenkomstig te gedragen, ten einde zichvoor de nadeelige en onaangename gevolgen te vrij waren welke uit eene tegenstrijdige handelwijze noodzake lijk zouden voortvloeijen. Helder, 2 October 1847. De BURGEMEESTER voornoemd in 't F E L T. BINNENLAND. HELDER EN NIEUWEDIEP, 2 October. Door vriendelijke bewilliging van den Heer E. Taijlor is de zilveren vaas, welke aan ZEd. als hoogste prijs hij den laalsten wedstrijd der Koninklijke Nederlandsehe Yacht-Glub te Rotterdamvoorloopig is ten deel gevallen aan het Raad huis der gemeente ten toon gesteld, en zal dit keurig be werkt kunststuk, aldaargedurende de eerstkomende veertien dagen op maandagwoensdag en vrijdag van des morgens elf lot des namiddags tweo uren, door elk kunnen worden bezigligd. Bij de vaas is een bus geplaatst tor inzameling van ^liefdegiften voor de werkinrigting ten behoeve der ar men alhier. Gisteren morgen kwam alhier van Alkmaar binnen, een Detachement onder bevel van den le luit. der Infanterie Voltelen ter aflossing van het alhier garnizoen houdend Detachement het welk op heden morgen van hier naar Alkmaar is vertrokken. Aan het Zant in de Gemeente Zijpe, is in den nacht tusschen den 29 en 30 September jl.een verschrikkelijke gruweldaad gepleegd op in de weide grazend vee van den Heer J. van Beusekom aldaar; 12 stuks koebeesten zijn moorddadig om het leven gebragt4 stuks dito zwaar ge blesseerd 4 zijner beste paarden op dezelfde wijze van het leven beroofd8 anderen belangrijke verwondingen loege- bragthoofdzakelijk aan de halzen en nog 4 a 5 stuks die den boosdoener niet in handen heeft kunnen krijgen zijn na eenige steken door middel van een hooivork te hebben ont vangen het moordtooneel ontsnapt. De dader met name Klaas Hengstman woonachtig al daar op hel feit betrapt en oogenblikkelijk gearresteerd heeft zoo men zegt op de vraag: hoe het mogelijk was hij alleen in eenen nacht zoo een groote slagting kon to weeg brengen met de meeste bedaardheid verhaald op hoedanig een wijze hij het vee met lijnen aan elkander heeft weten te binden de achterpeezen heeft afgesneden en ten einde de paarden op te vangen hen eenig voeder hadt toegestoken. Zoude men zoodanig een handelwijze ook aan een vlaag van krankzinnigheid kunnen toeschrijven Volgens het al gemeen gevoelen zoude zulks niet het geval zijn maar en kel uit eene verregaande nijd tegen den algemeen geachten J. van Beusekom zijn voortgevloeid. Hetzij den Regter overgelaten die zaak verder te ontslnijeren. Van de 12 eerstgemelde koeijen waren er drie loebebooren- do aan twee inwoners dezer Gemeente welke aldaar in de weide waren besteed zeer waarschijnlijk heeft de moorder zulks niet geweien. BURGERLIJKEN STAND. Gehuwd C. J. Osieubrug eu J. Harkenro. J. H. Schröder en S. Steen. V. Schwagli en N. Spigt. Bevallen M. Mens geb. Oosterling, Z.~- J.de Haan geb. Schaaf, 1). R. J. Glaser geb. Kannewasser D. J. van der Yecke geb. de Wijs, D.'C. Melker geb. Verlioeve, 1). Overleden J. Beek, 16 m. B. Strikker 48 j.J. E. Kor te 19 j. O. Geerling 42 j. C. Keeren 56 j. M. Kooter, 73 j. M. de Bruin, 51 j. C. Nonnekes 8 j. C. Broek- hu ij zen 18 m.J. C. Arndls 6 ni. M. T. Zegel, 2 j.— M. C. de Ruiter, 5 m. R. van der Wonde, 41 j. D. J Kooger 67 j Gedurende de Maand September ziju Gehuwd 8 Paren. Gebor. 23 waarv. 8 van het mann. en 15 van het vrouwl. geslacht. Ovcrl.53 waarv. 31 van het mann. cn 27 van het vrouwl. geslacht. 2 Onbekende drenkelingen. 1 Ambtshalve ingeschreven. (öcmcmjbc i5cvv0tcu. Een stuurman te jRollerdam heeft 1300 sigaren binnei»-

Weekblad van Den Helder en het Nieuwediep | 1847 | | pagina 2