VERKOOPING van MANUFACTUREN. f R 0 E PING. Gihvcvtcntisn. F. C. A. MEIJER in den ouderdom van ruim 74 Jaar. Nieuwediej? den 21 September 1847. Helder, 29 September, 1847. beantwoordde niet aan zijne liefde. Breughel merkte het tot zijn leedwezen opzijn gevoelig hart leed er onder en toch was de koelheid zijner Mag- ilalena oorzaak dat zijne huwelijksliefde verilaauwde. Bij zijne terugkomst to Antwerpen had hij venetiaansche bals bestuurd en geregelddie aan het ernstig Antwerpen een omgekeerd aanzien gaven. Eens op eenen avondwetende dat er een vastenavondfeest was hij een zijner vrienden, kon hij niet nalaten er voor een oogenblik te verschijnen. Hij was gekleed in het kostuum van eenen franschen ridder uit den tijd der kruistogten. Mevrouw Breughel vormde duizend plannen: zij wilde zich vermommen, naar het bal gaan, dansen, den armen Breughel plag gen en zich wreken over zijne jaloerschheid en geheimzinnigheden. Hoe zou zij zich verkleeden Zij bezat een prachtig napolitaansch kostuum maar zij had het geleend aan eene jonge weduwe uit de nabuurschap omdat zij het niet meer gebruikte. Er was echter geen tijd te verliezen, en zij zond drie knechten uit om een kostuum harer waardig te kie- en; eindelijk gelukte het haar een fraai kostuum te bekomen. Toen zij op het bal kwam zocht zij Breughel te vergeefs; de glans der lichten en der verschillende kostumen de drukke gesprekken en de mu ziek maakten haar het hoofd op hol, en deden haar weldra vergeten, waarom zij daar gekomen was. Toen zij binnen kwamwerd zij door de schoonste dansers gezocht; in weerwil van haar masker, kon men nog Viare schoonheid ontdekken. Al dansende vergat zij eene vrouw te zijn; de gedachte aan Breughel echter hield haar nu en dan bezig zoodat ïij zich niet geheel vergat; maar weldra maakte het feest haar geheel en 1 bedwelmd en vergat zij alles. (lid Vervolg hierna.) Heden veelgeliefde Echtgenoot overleed mijn J. F. MEIJER geb. MAAS. Eenige kennisgeving. Op Woensdag den 13 Oclober, zullen ten mijnen huize aan den Helderpubliek worden verkocht alle deWin- kelgoederen van MANUFACTUREN etc., welke als dan nog zullen voorbanden zijn. Van beden af zal worden voortgegaan uitteverkoopen alle die goederenweder voor nog veel meer vermin derde prijzen. Het HUIS waarin deze affaire is uitgeoefend, wordt gepresenteerd om uit de hand te verkoopen. L. den BERGER. Krachtens bevelschrift van den Heer Regter-Comraissa- ris, in het faillissement van Jan Breet Jacohszoon Leerkooper en Mr. Schoenmaker, wonende aan den Hel der; worden bij dezo, alle bekende en onbekende schuld- eischers, de bevoorregte cn de Pand of Hypolheekheb- benden, daaronder begrepen, opgeroepen, om, in per soon of bij gemagligdenvan behoorlijk geregistreerde volmagt voorziente verschijnenop Donderdag den 7 October 1S47, des namiddags ten één uur, in do au diëntiezaal der arrondissement rogtbank te Alkmaar; ten einde over te gaan tot de verificatie der schuldvorderin gen, ten laste van gezegden boedel. De Curator in het faillissement, II, P. Liotart, Ter exploitatie van een Courant-artikelver langt men aan den Helder of Nieuwediep een aldaar gevestigd persoon, om tegen provisie commissiëo op te nemen; geene dan geleekende brieven zullen in aanmerking komen. Adres franco Lr. A. bij den Boekhandelaar M. A. Tri- hels op de Botermarkt bij do Halvemaansteeg, No. 21. De ondergeteekenden hebben voor de weduwen en wezen der verongelukte sloeperlieden weder ontvangen van N. N. alhiereen hankbillel van 25 guldens. Zij betuigen den edelmoedige gever openlijk den harlelijksten dank en beve len de ongelukkigen opnieuw aan de Christelijke liefde. Den HELDER den 1 October 1847, B. G. Clement1 Pred. der L. V. Ledehoerj Ilerv. Gem. J. van BuchenR. C. Pastoor Bij den Uitgever dezer is a 20 cents verkrijgbaar eene Nieuwe Catalogus zijner Lees-Bibliolheek. Bezitters van do Oude kunnen dezelve gratis voor eene nieuwe verwisselen En met belangrijke Prijsvermindering van het alreeds goed koopste Boek- en Plaatwerkten titel voerendeNederlandsch Magazijn ter verspreiding van algemeene en nuttige kun digheden. Behelzende da wetenswaardigste bijzonderheden betreffende verschillende godsdienst-gebruikenoudheden zeden en gewoonten van alle landen en volken der aarde merkwaardige geschiedkundige herinneringen en regtsplegin- gen van vroegeren en lateren tijd levensschetsen van neder- landsche en andere beroemde en beruchte mannen en vrou wen het opmerkenswaardigste uit hot gebied der natuurkunde en der naluurlijke|hislorie mededeelingen uitvindingen en vorderingen in onderscheidene vakken van wetenschap kunst, bedrijf en hantering voorts eenige geschied- volks en ro mantische verhalen snedige gezegden anecdoten enz. te zamen uitmakende een' schat van noodwendige kundig heden ten nutte van den inensch in alle tijdvakken des levensuitgegeven in twaalf declen(18341845.) eu bedragende te zamen ruim vijf duizend pagina's van twee kolommenin roijaal 8°. met ongeveer drie duizend houl- sneê-plalen. voor zestienin plaats van zestig gulden. Voor hen die mogten verkiezenelke maand drie deeleu lo ontvangen cn zich daardoor de betaling gemakkelijk te makenstaat de inteekening open. Het Werk wordt voor den hierboven genoemden prijs in~ genaaid afgeleverd. In nette kartonnen banden is de prijs op ƒ18.gesteld. Aparte deelen ter kompletering wordenzoolang ze voorhanden zijn, voor den prijs van 1,80 afgeleverd. Bij bovengemelde kan een knappe loopjongen geplaatst worden die eene goede hand schrijft. Uil gegeven bij C. BAKKER Bz. te Nieuwediep. Gedrukt bij S, GILTJES G. K00TER, te Helder,

Weekblad van Den Helder en het Nieuwediep | 1847 | | pagina 4