J. H. SÖNSTRAL. beloofd en verkregen. Men hoopt de jeugd te vormen den mensch door gezuiverdeu smaak te veredelen en voor edele ont spanning na arbeid en zorg vatbaar te maken, in één woord, wij stellen ons ten taak ook door deze tweeledige inrigting ■volksvermaak te leiden tot bevordering van liuisselijk en volks geluk. Het zal niet ondienstig zijn eenige artikelen uit het reglement in genoemde vergadering vastgesteld, hier neder te leggen. Art. 3. Het onderwijs op de zangschool en de leiding van het zangkoor worden in den geheelen omvang opgedragen aan den Plaatselijken Muziekmeester, onder den titel van Directeur. Art. 8. Als leerlingen op de zangschool zullen worden aan genomen jongens en meisjes van 1216 jaren, die behoorlijk knnnen lezen en schrijveu, en eenigen aanleg voor de zang kunst bezitten. Art. 9. De leerlingen worden verdeeld in twee klassen en de leertijd voor iedereklasse is bepaald op twee jaren; zoodat een volledig zangonderrigt in den tijd van vier jaren zal worden medegedeeld. Art. 10. Tot grondslag der Methode voor het zangonderrigt wordt gelegd: de handleiding voor het zangonderwijs, door TFSmits enz. Art. 11. Het zangonderrigt in de eerste klasse zal zich bepa len tot Melodieuss en Rhijtmische oefeningenen zal alzoo omvatten: de kennis der notenderzelver ivaardede maat de rustteekens, de verhoogingt- en de verlagingsteckens. In de tweede klasse zal het zich bepalen tol harmonische cu dynamische oefeningenalsmede tot de leer der transpositiën. Art. 12. Iedere klasse krijgt wekelijks, de maand Julij en de kersweek uitgezonderd, op eenen door het Bestuur bepaal den dag twee uren onderrigt. Art. 16. De aanneming van leerlingen geschiedt door hel Bestuur. nadat zij door ouders of voogden daartoe bij den Directeur, of eenen der Bestuurderen zijn aangegeven. Art. 17, De ouders of voogden verbinden zich voor eene ge- heele klasse en betalen daarvoor ƒ10 in halfjarige termijnen van ƒ2-50, op Quitantie door hel Bestuur over het loopemle half jaar aangeboden, te voldoen. Op deze quitaiiliën zuilen te vens de schooibelioeften, doch zouder eenige winst in reke ning worden gebragt. Art. 25. Om als lid van het zangkoor te worden aangeno men hebben de leden des Departements of derzelver echtgenoo- teu zich slechts bij het Bestuur aan te geven; die de twee klassen der zangschool hebben doorgeloopen zijn regtens lid; alle anderen zullen, na door den Directeur bekwaam te zijn geoordeeld, aan de goed- of afkeuring van hel Bestuur ouder worpen zijn en den ouderdom van löjaren moeten bereikt hebben. Art. 26. Het zangkoor houdt om de 14 dagen, de maand Julij en de kersweek uitgezonderd eenezangoefening op eenen door het Bestuur te bepalen dag van des avonds 710 uren. Art. 29, bepaalt de contributie der leden op ƒ3 jaarlijks Art. 32. Op uitnoodiging van het Bestuur des Departements ver- pligt zich het zangkeor, om drie malen gedurende den winter de buitengewone vergaderingen door de uitvoering van zang stukken te veraangenamen. Zietdaar den geest, aard en de strekking dezer dubbele in stelling: Wij houden het er voor, dat elk ouder, wien de opvoeding van zijn kroost ter harte gaal, gretig dit middel zal «augrijpen, en daardoor loonen, dat de zedelijke schoonheids- ontwikkeling in het jeugdig gemoed geene onverschillige zaak zij. Het Bestuur noodigt dan ook bij deze ouders en voogden uit, om gedurende de maand November aanstaande, of zoo veel vroeger ieder zulks verkieze, hunne kinderen of pupillen, die in de termen daartoe vallen, hij den Directeur, den Heer e l)ah- men, of des verkiezende, bij een der bovengenoemde Bestuur ders aan te geven. Ingezetenen van deze plaats, Taders en Moeders! wij roepen u toe: laat de vorming uwer kiuderen u ter harte gaan. Let er op, wal in de toekomst hun verstand en hart zal bezighou denals zij zich van den last des arbeids uit het juk der zorgen oulslaan: Yerinaak zoeken zij reeds als knapen en jonge doch ters; Vermaak zullen zij vinden; Vermaak kunt gij ze niet onthouden. Do ongevormde, de in zijne opvoeding ver waarloosde baadt zich in verdierlijkte genietingen gezegend de toekomst uwer kinderen, indien ze gevormd en opgeleid worden, om alleen in het tvares choone en goede vermaak te scheppen Helder - October 1847. Namens het Bestuur der Burgerzangschool en van het zangkoor President. dboertenticu. OPKOEPINÉ De schuldeischers in het Faillissement van Jan Breel JacobszoonLeerkooper en meester Schoen- en Laarzen maker, wonende aan den Helder; worden bij deze in per soon of bij behoorlijk gevolmagligden opgeroepen, tot de bijwoning van de tweede vergadering ter verificatie van de schuldvorderingen, welke zal worden gehouden op Woens dag den 27sten October 1847, des namiddags ten een ure. in de audiëntie-zaal der arrondissements-reglbtink te Alkmaar. Helder De Curator in het faillissement, 10 Oclober 1847. P. Liotart. De ondergeteekenden Kommissarissen zullen onder nadere goedkeuring van den MajooiKom- mandant van het detachement 3e regement Artillerie in garnisoen le Helder, op donderdag den 21 October 1847 des middags ten 12 uren precies, publiek aan te bestel den, de levering der navolgende artikelen, ten behoeve der menages van genoemd detachement, als; AARDAPPELEN, TÜRFGORT, PAARDENBOONEN, PEPER, AZIJN, ZOUT, KAARSEN, en GROENE ERWTEN. Zullende de voorwaarden van af den 18den dezer, voor een ieder ter lezing leggen, ten huize van defi Adjudant Onder-Officier betaalmeester aan de kazerne in de LaDge- slraat alhier. Helder 16 Oclober 1847. O. JF. GobiusKapitein. JF. C. Ilouck, 2o Luitenant. REGENTEN en REGENTESSEN van het al- gemeen Weeshuis aan den Heldervoornemens zijndo voor den lijd van een Jaar, bij inschrijving aante- besledende Levernncie van de LEVENSMIDDELEN alsmede van de MANUFACTUREN voor Kleeding en Liggingwelke voor genoemd Geslicht van nooden zul1 len zijn verzoeken allo gepatenteerde Kooplieden en Winkelierswelke naar die leverancie wenschen medele- dingen hunne inschrijvings-billellen op behoorlijk zegd geschreven aan het Weeshuis le bezorgen voor of op Dingsdag den 26 Oclober aanslaande des morgens voor tien ure. De lijst der voorwerpen waarnaar de inschrijving zal geschieden de voorwaarden der aanbesteding en de mon sters der goederen, liggen van heden af, aan het Wees huis voormeld ter lezing en ter bezigliging. Uitgegeven bij C. BAKKER Bz. te Nieuivedicp. Gedrukt bij S UILTJES G. K00TER, te Helder.

Weekblad van Den Helder en het Nieuwediep | 1847 | | pagina 4