Amsterdam vastgestelde bepalingen lo. Do zetting Tan het tarwebrood, zoo die nu is gesteld wordt weggelaten en vervangen door eene andere. 2°. De zetting van het tarwebrood zal zich voortaan al leen bepalen lot brood van gebuild en ongebuild meel, ieder afzonderlijk, met melk of water gemengd. 30. Gebuild, is zonder afscheiding of afdeeling van het betere of fijnere, van het mindere of grovere deel van het meel. 4°. Ongebpild, zoodanig als het van de molen komt. 50. De zetting zal dus zijn Tarwebrood van gebuild meel Met Melk Met Water. Tarwebrood van ongebuild meel Met Melk Met Water. Helder, 20 Oclober 1847. Burgemeester en Assessoren voornoemd J. in 'TVEL T. Ter ordonnantie van dezelve, J. SCHOON, Secr. BUITENLANDSCIIE BERIGT EN. DUITSCIILAND. FRANKFORT, 14 Oct. Onlangs heeft in Stokholm de openbare verkoop plaats gehad van de nalatenschap der Zweedsche tooneelspeelster Emilic Ilonquist, welke in April is gestorven. De theater-garderobe bevatte alleen 400 cos- tumes, alle van aanzienlijke waarde. Er waren 132 gouden tooisels, bijna allen met kostbare steenen bezet, een waaijer met gouden handgreep en robijnen, een helm van geslagen zilvereen geschenk van de koningin-weduwotoen de kuns tenares in do rol van de Maagd van Orleans optrad. De zuivere waarde van het zilver alleen bedroeg 40,000 th. FRANFORT, 18 Oct. De Sultan van Turkije heeft naar Jassy en Bucharest bevel gezonden, om dwangmaatregelen tegen Griekenland te bezigenook do doorvoer van brieven uit Griekenland door Thessalie en Epirus wordt door de turk - sche regering belet; dit laatsto veroorzaakt wel weinig na deel, daar de brieven uit Griekenland door de ooslenrijksche en lransche sloombooten worden medegenomenmaar kan almede ten bewijze strekken van den vijandigen geest der Porte tegen dien Staat. FRANKRIJK. PARIJS, 19 Oct. In Toulon beerscht thans in do havens en arsenalen eene meer dan gewone bedrijvigheid. Het be- rigtdat de schepenuitmakende het franscho eskader in de Middellandsche-zeeniet verecnigd zullen blijven, wordt be vestigd. Do prins van Joinville, die de admiraals-vlag heeft geheschen van de stoom-korvet Titan, zal onder zijne on- middelijke bevelen de sloom-fregalten CaciqueAsmodée en Panama behouden. Men wist laatstelijk iu Toulon nog niet, waarheen de Prins het eerst zou vertrekken. De gewone berigten uit Madrid van den 14den Oclo ber houden in, dat de verzoening tusschen de koninklijke echtgenoolen heeft plaats gehad en dat werkelijk de Koning D. Francesco dAssises in den laten namiddag van den 13den Oclober door Koningin lsahella op haar paleis is ont vangen. Het spaansche ministriële dagblad verkondigt aan de menigte, dat de rampen, waardoor Spanje in de laalsle dagen is geteisterd gewordengewisselijkten gevolge dezer heugchelijke gebeurtenis, zullen zijn opgehouden; dat alle getrouwe onderdanen van H. M. zonder twijfel reden hebben om zich opreglelijk to verheugenen niet minder allo vreem delingen, die in de welvaart van Spanje belang stellen. Het berigt van den terugkeer van den Koning D. Fran- cesko op het paleis van H. M. de Koningin Jsabella is al hier ter slede, gelijk men met grond konde verwachtenmet groote belangstelling vernomen. Men vreest echter, dat de goedo overeenstemming tusschen de koninklijke cchtgenooten bezwaarlijk op den duur zal kunnen bewaard blijven, daar de redenen van wederzijdsche ontevredenheid te menigvuldig en te overwegende zijn geweest, om op eens en mogelijk op den duur lo worden weggenomen. Het alhier ter ste de uitkomend dagblad, 't welk bekend staat als het orgaan van den heer Molé en die van zijnen radeen 't welk den naam heeft van gewoonlijk zeer goed onderrigt te zijnno pens al wat in Spanje voorvalt, volgt geheel het voorbeeld van het spaansche minislriëlo orgaan en geeft het verslag van het voorgevallene te Madridzonder zich daarbij eenige aan merking of uitwijding to veroorlooven. Algemeen houdt men dit voor een ongunstig teekeu. Betreffende do ontruiming van Ferraraschijnt nog niets beslist. Daar die stad nog altijd door de oostenrijksche troe pen bezet is, zoo houden velen het er voor, dat de onder handelingen die deswegens worden gevoerdzijn afgebroken. Naar luid van bijzondere brieven uit Rome, waren sommige lieden aldaar van gevoelendat de Paus zich niet meer met de ontruiming van Ferrara zou vergenoegenmaar bij de ooslenrijksche regering thans ook had aangedrongen op het ontruimen van de citadel der stad en van de stad Camacchio. Mogl het ooslenrijksche gouvernement aan dit verlangen der pausselijke regering toegeven, dan zou deze laatste, in plaats daarvanaan het lombardisch-veneliaansche koningrijk toe voegendat gedeelte van het grondgebied van Ferrara, 't welk sedert 1815 door Oostenrijk, niettegenstaande het pro test van den kardinaal Gonzaloi, is bezet gehouden. Dit berigt scheen alhier echter nog geenszins algemeen geloof te vinden. BINNENLAND. HELDER EN NIEUWEDIEP23 Oclober. Naar men verneemt is de zeildag bepaald op den 16 November aanslaandovoor Z. M. Fregat de Rijn en de Schoener Saparoea, beide bestemd voor de dienst in Oost- indien. Met cerslgemelden bodem zullen als passagiers ver trekken: de vice-admiraal J. P. Mac/iielsen, welke dezer dagen benoemd is lot knmmandant van Z. M. zeemagt in Oost-indien en de luitenant ter zee 2e klasse F. AA, Gre- qorljbenoemd adjudant van bovengemelden vice-admiraal. BURGERLIJKEN STAND. Gehuwd Geene. Bevallen II. van, den Broek geb, van DuurenZ, G. Keijzer geb*

Weekblad van Den Helder en het Nieuwediep | 1847 | | pagina 2