dc straat-jeugd zich maar al lo dikwijls veroorlooft, om krankzinnigen te kwellen, hebben kan, is hier dezer dagen gezien. Eea paar jaar geleden had iemand hier eenen kleinen diefstal van eetwaren begaan op de daad betrapt had hij zich de verwijten en do verachting, dio hem daar over troffen, zoo zeer ter harte genomen, dat hel hem in het hoofd geslagen was. Telkens, wanneer hem iets aan zijnen misstap herinnerde, verviel hij bijna in razernij, en dit gaf aan de straatjongens reden om hem met den scheld naam die hem als dief van het ontvreemde bestempelde waar hij zich immer zien liet, to vervolgen. Reeds had dit menigmaal tot de treurigste tooneelcn aanleiding gegeven toen eindelijk heden de arme en berouwhebbende man we der zoo onmenschelijk gekweld werd dat hij in de gewel digste gemoedsontroering naar zijne woning vluglteeene beroerte kreeg en stierf. (Bewcetgbc 33cvtgtcu# Het begint meer en meer te blijken dal het een hoofd denkbeeld is van Pius IX om de geestelijkheid tot haar ei gen kerkelijk gebied te beperken. la Petersburg is eene groote hoeveelheid sneeuw gevallen. Een gerstekorrel te Julpbans heeft 2636 gerslekorrelseen kip 33 kuikens en een sironk 451 aardappels voorlgcbragt. Rij de Engcl- scho bank is eene machine uitgevonden om Souoereinen te wegen; die te ligt bevonden worden worden uitgeschoten. Een heer te Yriezenveen heeft zich met een scheermes den hals afgesneden. Twee sioomhooI.cn hebben elkander op do kust van Corsika in den grond gestoomd. In Overijs sel zal nog een dankdag gevierd worden. Dc Amslerdam- sehc raad zal nog een geheel jaar oncompleet zijn. Een aartshertog is wederom zwaar vei konden. Bij Kemink te Utrecht zal de JVecrgaltn verschijnen, ter verspreiding van licht in de dikke duisternis. Eene nieuwe stoomboot- dienst verwacht van Kampen naar Londen. In den Haag is een slem uit Rome gehoord, zeker uit een oude romein- scbo keel. Do koninklijke sanctie voor den Noord-Holl. spoorweg wordt te gemoet gezien; de ministeriën zijn hel daaromlrenL eens. Ook verwacht een postweg lusschcn Indien en Engeland over Aicxandrie, Triest en Duilsch- land. ('s Gr. IN.) Genoemd blad konigl meL genoegen een nieuw blad aan genaamd de Fakkel [der tweedragl Be halve Laboan hebben de Engelsciieu thans wederom van ons afgenomen door de behendigheid van den IIr. Drooke, de tegenover hetzelve gelegene kust van Borneo, mei de hoofd plaats Sarawak. Engeland slaat aan onze koloniale gren zen, en aan den Eiiropisclien Job worden de Chinesche schim men vertoond. In do stad Mexiko zijn in drie dagen iijds vijfduizend soldalen gesneuveld, en twee generaals; zij wer den uil de huizen met sleencn en meubels begroet. In Maastricht is een man door een agent mishandeld dat er de dood op volgde, f 25 boete. Dokter Donders te Utrecht is proffesscr geworden aan do academie. In Ierland ne men (Ie aanrandingen van personen en goederen vvederom hand over hand toe. Een generaal in Madrid is geval op het oogenblik dat hij de hooge eer zou hebben om lsabel do hand te kussen. Men vreest daar voor een nieuwe verwijdering der koninklijko echlgenooten. De zeildag van de Prins van Oranjo is bepaald in de eersle dagen van November. Uitgevonden een toestel om beste kamers te filtreren. Gevraagd een Schoget te Alkmaar. VARIA. Gravenhage, October. Volgens Le Journal de Francfortvan 14 October, No. 2S4, zou do Nieuwe Rotterdamsche Courantinbaar nomraer van den 5den der genoemde maand geschreven hebben: slrijdendo voor de legitimiteit, had Engeland ver klaard dat het de Hollandsche koloniën slechts in bezit nam om derzelver bezit aan den Prins van Oranje te ver zekeren. Met welk regt zou Engeland andermans goed hebben kunnen behoudenals aan hetzelve loebehoorende na te hebben verklaard, dat zij dezelve slechts bezette, om ze aan haren regimatigen eigenaar terug te geven." Ik kan niet geloovendal de Nieuwe Rotterdamsche Courant laatstgcmelde ongerijmdheid zou hebben geschre ven. Geen Prins van Oranje was ooit de regtmatige eige naar der Hollandsche Koloniënde uit Nederland gevlug- lo Prins van Oranje bezat volslrckt geen eigendoms-regt op onze koloniën. Ook begaf Z. D.toen hij voor de Franschen. uit Nederland vlugtlezich niet naar Java om le pogen het to verdedigen. Eindelijk; badde Engeland den vaceren- den Prins als den regtmatigen eigenaar onzer koloniën beschouwd zoo hadde het zijno doorluchtigheid of deszelfs erfgenamen derwaarts kunnen ombrengen toen het Java genomen had. Daarvan echter is nooit kwestie geweest. Noch Willem V, noch zijn zoon, wijlen Willem I, schijnen ook hun verblijf in Engeland zich te nutte te hebben ge maakt om de Nedcrlandsche koloniën als hun reglmatig eigendom" le reclameren. De Nieuwe Rotterdamsche Courant kon dan zoodanige phanlaslische ongerijmdheid niet hebben geschreven. Maar hoe komt dan, vraagt men, het Journal de Francfort aan dezelve? Vcrmoedehjk is zij aan hel blad geïnspireerd door bet Nederlandscb gezantschap le Frankfort't welk zijn hof zal hebben willen maken aan den erfgenaam van den regimatigen eigenaar." Welk eene heerlijke vondst voor onze koloniale autocratie TE VROEG BEGRAVEN MENSCHEN. De Franschman le Guern maakt in een geschrift op nieuw op het gevaar opmerkzaam dat in hel vroegtijdig begraven gelegen is. Hij zegt datsedert 1S33 in Frankrijk niet minder dan 94 te vroege begrafenissendoor toevallige omslandigheden zijn verhinderd 35 der voor dood gebou- dene personen ontwaakten uit bunnen doodslaap op het oo«cnblik dat hunne kisten zouden loegespijkerd worden 13 kwamen door eene zorgvuldige behandeling weder bij; 7 daardoordat de kislen waarin zij gelegd waren om vielen 9 door naaldsleken en kleine kwetsurenterwijl zij in hel sterfkleed gebuid werden; 19 door toevallige ver hinderingen in do plegligheid der begrafenis6 door het

Weekblad van Den Helder en het Nieuwediep | 1847 | | pagina 3