brak nn bel volk (ie gevangenissen' openden gebeden rjng luidde de stormklok; (luizende hoeren, alle gewapend, wa ren reeds des morgens de stad binnengetrokken; de gcheele bevolking was in do wapenen, barricaden werden opgewor pen en een troep ruiters, die zulks wilde belettenwerd bij na geheel verstrooid; de Engelsche consul eu de Engelsche kooplieden begaven zich aan boord van de Engelsche oor logschepen; des avonds was de bezetting deels in de citadel opgesloten, deels builen de stad gerukt. Dal deze beriglen hoewel vermoedelijk eenigzins overdreven, evenwel waarheid bevallen, blijkt uil bet afzenden van troepen, bij wier in scheping de Koning zeil tegenwoordig was, en welke troe pen niet alleen naar Palermo bestemd zijn maar ook naar Jlessina en andere punten van Sicilië en naar de Kalabrische kusten. Te Milaan beeft de veldmaarschalk Radetzhy eene dag order uitgevaardigd aan de troepen, waarin hij te kennen £eeftdat do Keizer besloten beeft, hel Lombunlisch-Veiie- tiaanscbe koningrijk met alle kraehts-inspanning tegen eiken wijandolijken aanval, hetzij van builen of van binnen komen dete verdedigen, enz. Uit Rome wordt de dood der kardinalen Tosti en Massi- no en de grootc sterfte aldaar aan de griep toegeschreven. SPANJE. MADRID, 19 Jan. De griep blijft steeds in ons midden heerseiun Heden zijn vier ministers ziek, namelijk de Her togen van Valencia en van Soto Matjor, en de Heeren Rertramde. Lys en Sarlorius. Intusschen geven deze Riekten geene aanleiding tot vreesalhoewel sedert èenige slagen de sterfte groot is in de hoofdstad. Men heeft bere kend, dat op één dag 122 personen begraven werden. Se dert do hevige verwoestingen, door de cholera aangerigl O o beeft men nimmer eene dergelijke sterfte bijgewoond. Voor al oudere personen worden door de ziekte aangetast. FR A N K R IJ K. PARIJS, 25 Jan. Men verhaalt de volgende anecdole van den jeugdigen troonopvolger en kleinzoon des Koning*. Toen de vermaarde beeldhouwer Pradier zich op hel kasteel der Tuileriën bezig hield met de buste van den jongen Prins to maken, liet hij bij ongeluk een zijner werktuigen vallen, hetwelk de Prins opraapte en hem ter hand stelde. De kun stenaar verontschuldigde zich bij den toekomsligen Koning der Franschen, over de moeite, die hij genomen liailmaar 'ontving het volgende antwoord: O! (lil is slechts eene hulde aan uw talent, ik hen slechts een kind en Karei d* F ijjde die een groot Keizer was. heeft wel de penseelen van Leu- •nard da Vinei opgeraapt. Een jong kind zoon van ccn der gevangene Arabie rendie zich op het fort Lamalguo bevindsmis ten gevol ge van eene ziekte, aan welke hel reeds voor zijne aankomst in Frankrijk leed, bezweken. Na de vervulling van alle hunne godsdienstige plegligheden hebben de Arabieren het kind op de gewone begraafplaats Ier aarde laten hestellen. B 1 N N E N L A N 1). HELDER EN NIEÜWEDIEP29 Janunrij. Tc Parijs is een geval gebeurd van zoodunigen aard, dal men bijna in verzoeking zon komen het voor een vmficiiV sel uil een der hedendaagsche romans te houden. Omtrent 14 dagen geleden kwam de politie hij eene der Parijsehe vroed vrouwen huiszoeking doen. Onder de juffers, die zich bij deze vrouw hadden ingekwartierd, was zekere eerst on langs bevallen vrouw L die door den commissaris van politie afzonderlijk ondervraagd werd. De voorname haar gedane vraag was: waar haar kind gebleven was? zonder aarzelen antwoordde zij, (lal zij liet te minne gegeven had. Tevens was echter ook de vroedvrouw afzonderlijk ondervraagd, en deze verklaarde, (lal liet k>nd door zijne moeder vei laten en naar hel voudeliiigshuis gchragl was. Om in deze legen- strijdigheid licht te bekomen, neemt de commissaris de hei de vrouwen gezamciillijlc in hel verhoor, en alsuu verviel vrouw L. zoodra zij vernam dat haar kind verloren was, in de uiterste wanhoop en barstte los in biltere ver wijlen legen de vroedvrouw. Voor die verwijlen was Ie meer grond, daar deze werkelijk aan de kraamvrouw eene min had voorgesteld, waaraan de arme moeder gaarne haar kind had toevertrouwd en haar levens betaald had. Nu weid van de vroedvrouw met nadruk gccischl, dat zij verklaieu zou, wal zij met het kind gedaan had. Na lang aarzelen zeide zij eindelijk, dal eene onbekende dame, die, naar zij dacht lol den aanzienlijken stand behoorde, haar was komen voor slaan, oin haar, legen zekere som geldscenig pas geboren kind der mannelijke sexewaarvan men zich zou willen ont slaan eu waaromtrent men beloven moest dut nooit navraag gedaan zou worden, af te slaan. Onder de onderhandelin gen daaromtrent was vrouw van een knaapje in de kraam gekomen; de vroedvrouw, door de zucht naar winst verlokt, had dit kind geleverd en (le moeder misleid, dooi eene valsche min voor haar le doen verschijnen. Gelijk men ziet werd de zaak van zeer criisljgen aard. Ook het gebruik dal men van dit kind wilde maken. Wil de men hel hedriegelijkervvijs in ecnige familie brengen het voor een ander in de plaats stellen? Hier was een veld voor duizenderlei gissingen. Ook nam het parket, toen het vaa deze bijzonderheden verwittigd werd, de zaak bijzonder ter harte en beval de ijverigste nasporing. Maar de onbekende dame had zich niets laten ontvallen, dat op baar spoor kon brengen: haar komen eu gaan was steeds met bel diepste geheim omgeven, en moeijehjk zou zij wedergevomlen kun nen worden, zoo het toeval, of wat men gewoon is zoo te noemen, hierin niet medewerkte. Dit is onderlusscben ge beurd. Weinige dagen geleden verscheen zij, welke men zoo gaarne wilde opsporen, zelve aan bet huis der vroed vrouw, welker gevangenneming haar onbekend was. Zij kwam om de geboot te-akte van het kind, welke zij vroeger niet verlangd had, te halen. Zij was iu eene poslchais ge komen en voornemens Parijs weder te verlaten, zoodra z§ liet stuk bekomen zou hebben. Maar er was eene wacht in hel huis geplaatst (de Franschen noemden zulks urn souricièreeen muizenval), en de dame werd gearresteerd. Die persoon, welke inderdaad eene zeer aanzienlijke dam© is, van zeer ver gekomen, om zoo zonderling een' koop k» doen, is naar,hel depot der prefectuur gebragl, daarbij met al de achting behandeld wordende, welke haar rang en da nog beslaande onzekerheid omtrent liarc bedoelingen vereischt*.

Weekblad van Den Helder en het Nieuwediep | 1848 | | pagina 2