OPENBARE VERPACHTING. den Koning, toen deze hem bij zich had laten roe pen, dadelijk vernam, dat de voorzitter van den raad reeds uit Londen ontboden was en binnen korte dagen werd terug gewacht. Het eerste denk beeld alzoo, voegde hij er bij, is dus niet van mij of mijnen ambtgenoot uitgegaan; doch was reeds vóór onze komst ten uitvoer gelegd. Geen woord er bij, dat hij die keuze boven alle anderen toejuichte, dat hij zelf die aanbevolen zou hebben. ]Niets wat aan Schimmelpennmckhel gezag kan geven, dat hij zou verwerven, indien men wist dat htj de man van de keuze van Lusac was. Indien <le Koning Lusac alleen ware vóórgekomen, Lusac zou niet verzwegen hebben, dat hij toch hem zou hebben aanbevolen. Bij zulke gelegenheden zegt het zwijgen ook zeer veel, en wij kunnen er geen ander besluit uit trekken, dan dat Lusac zich voor tijdgenoot en nakomelingschap verschoont van do eer en de verantwoordehjkheiddat door zijn raad Schimmelpcnninck aan het hoofd is gekomen. Wij hebben nu nog slechts een provisioneel Ministe rie; er is kans bij de benoeming van een definitief Ministerie een ander man, op wien aller oogen ge vestigd zijn, aan het hoofd te krijgen, maar daartoe behoort men te spreken, niet te zwijgen. Op Dingsdag den 25 April 1848, (les voormiduags ten; 10 ure, zal de ontvanger der Domeinen te Alkmaar, ten overstaan van den heer Burgemeester der gemeente Helder, in het Heeren Logement aan den Helder, in het open baar voor den tijd van een en vier jaren verpachten Eenige Domaniale goederen in do gemeente Helder ge legen, benevens het gkasgewas der Commumicalie-linie tusschen de forten Erfprins en Dirkse Admiraal. De voorwaarden van de verpachting, waarbij de goederen in het breede omschreven zijn zullen acht dagen voor de verpachting Ier lezing liggen ten Raadhuize der gemeente Helder, in het Hoeren Logement aldaar, in het Logement den Burg aan hel Nieuwediepalsmede ten kantore van den voornoemden ontvanger. De ontvanger der Domeinen BE N T E IJ N. BUITENLANDSCHE B E R I G T E N. .ENGELAND. LONDEN, 11 April. Het mislukken der demonstratie van gisteren, heeft in alle zaken het vertrouwen eenigzins doen herleven: vermits daaruit is gebleken, dat de middelklassen, die de wezentlijke kracht des lands uitmaken, zich steeds zullen verzetten legen elke gopeupei-wetalhoewel ook zij verlangen, dat in onze instellingen die veranderingen mogen worden gobragl, welko overeenkomstig zijn met den geest des tijds. Men moet dus niet onderstellen, dat hunne hou ding op gisteren was len voordeele cener rugvVaarlscbe of reactionaire staatkunde, hel tegendeel is waar, maar de ge- wenschlo liberalo vooruitgang, door dit invloedrijke gedeelte der natie begeerd, is een trapsgewijze vooruitgang, doch geen geweldige (dat is algemeene verkiezing en jaarlijksch parlement), zoo a!s door de Ghurtislen wordt gevorderd. Uit Dublin wordt van den 9den gemeld, dat ten go- volge van den vijandigen geest daar Ier slede cn andere plaatsen, alle handelsoperaliën in stilstand verkeeren: geen winkel of werkplaats vertoont levendigheid, uitgenomen die der geweermakers en smederijen; niettemin houdt men het er voor, dat bij cenigo poging tol oproer de regering de orde zal welen te herstellen. F R A N K. R IJ K. PARIJS, 11 April. Den 23 en 24 Fehr. werden binnen Parijs 1512 barrikades opgeworpen. Men heeft berekend, dat voor elke barrikado 845 straalsleenen zijn gebezigd; zoodat het volk binnen weinige uren 1,277,840 straalsleenen heeft opgegraven. Bovendien zijn 4013 hoornen omgewor pen; 3704 verlichlingsloestellen vernield of beschadigd; ein delijk werden 53 wachthuizen; 71 bureaux van opzigters van huurrijtuigen; 41 kommiesenhuisjes41 schilderhuizen; 104 aanplakkolommen en 292 zitbanken verbrand of ver nield. In deze berekening zijn niet begrepen de ijzeren hekken, die afgebroken zijn om wapens van te maken, of de barrikades te versterken. Te Troijes zijn gisteren ernstige onlusten voorgevallen. De nationale garde moest bijeengeroepen worden, om de orde te herstellen. Men zegtdal onderscheidene nationale gardes cn werklieden gewond zouden zijn. De beruchte Bou-Maza is gisteren morgen Ie Rouaan aangekomen. Na den ganschen dag in die stad te hebben doorgebragtis hij 's avonds wederom vertrokken, zich naar bel fort Ham begevende. Uit Toulon wordt geschreven, dal de stoomboot Al batros, dio dezer dagen den generaal Changarnier uit Al giers terug hragt, 70 gevangene Arabieren aan boord bad, waaronder do beruchte Muley-Mohametde opruijer van Kabylie, cn zijn gevolg, een broeder en onderscheidene ver wanten of bondgenoolen van Ahd-el-Rader opgemerkt wer den. Deze persoucn zijn van Toulon dadelijk naar hel ei land Sl. Marguerite ovcrgebragl. B I N N E N L A N D. HELDER en NIEUWEDIEP, 15 April. Hel gerucht heeft zicii verspreid, dat men in het Her togdom Nassau op het punt stond de Republiek uilteroepen. Zendelingen uit Parijs zouden hel volk lot het doen van repuhlikeinsche dcmonslratiën hebben opgehitst. Men be klaagt zich over dc aanmatigingen cn buitensporigheden der Franscho Republiek jegens geheel Zuid-Duitschland. De magt der vorsten is vernietigd, die der regeringen beslaat slechts in schijn. Naauwelijks is de de volkswensch bevre digd ol nieuwo eischen worden gedaan. Dc hertog van Nassau heeft aan de Militairen eene verhoo- ging van soldij toegestaan, daarna heelt hij op hunne vor-

Weekblad van Den Helder en het Nieuwediep | 1848 | | pagina 2