En worden bij deze alle Winkeliers, neringdoende Lie den en andere belanghebbendenovereenkomstig do onder scheidene Publicaliën van H. E. G. A. de Gedeputeerde Sta ten dezer Provincieherinnerddat allo de bij hen in ge bruik zijnde .Maten en Gevrigten, jaarlijks bchooren Herijkt te worden, en dal na gehoudeno vacatie tot de Herijk, ee- ne visitatie in de Winkels en Werkplaatsen zal worden ge daaningevolge het besluit van gemelde Heeren Gedepu teerde Staten, van den 6 April 1826. De belanghebbenden worden uitgenoodigd om de Olie, Kalk en Teermatenbekoorlijk schoongemaakt aan te bieden HELDER den 15 Junij 1848. De Burgemeester der Gemeente J. IN 'T V E L T. WAARSCHUWING. De BURGEMEESTER der Gemeente Helderbrengt bij deze naar aanleiding eener ontvangene aanschrijving van Zijne Excellentie den Ilecre Staatsraad Gouverneur der Provincie Noord-Holland d.d. 14 Junij j.I. No. ter kennisse van J J 4450 de belanghebbende landlieden en veehouders: Dal hel grasgewas der boorden en slortgronden van het >- Groot Noord-Hollandsch Kanaal verpacht is aan de onder- houds-aanncmers van die boorden, dat deze derhalve regt hebbenop schadevergoeding van hen, die zich dit gras- gewas door beweiding als anderzins ten koste der eigena- ren moglen toeëigenen en dat bovendien het weiden van »vee, op gronden aan een ander toebehoorendc is ongeoor- loofd en strafbaar volgens de wet." De BURGEMEESTER voornoemd waarschuwt mitsdien alle landlieden en veehouders ten ernstigste, zorg te dragen dat hun vee niet loopt of wordt geweid, op gemelde boorden of slortgronden zullende de overtreders ingevolge de bestaan de strafbepaling zonder eenige oogluiking worden vervolgd, onverminderd do schadevergoeding, welke zij aan de bena deelde eigenaren, zullen bchooren te voldoen. HELDER 17 Junij 1848. De Burgemeester voornoemd J. in 'T VELT jgaisqrwggttfliDit a i HELDER en NIEUWED1EP, 10 Junij- De verdienstelijke medailleur J. P. Schouburgte 'sHa- go, eerste stempelsnijder hij 'sRijks munt te Utrecht, heeft bij gelegenheid der oprigling van het standbeeld van Prins Willem den Eersten, cenen fraaijen gedenkpenning vervaar digd, die met de schoonste builenlandscho kunstvoortbreng selen van die soort kan wedijveren. De voorzijde stelt het standbeeld voor, zoo als liet door den vermaarden beeldhouwer Roger vervaardigd is, met hel omschrift: Opgerigt te 's Graoenhags. Op de keerzijde Jeesl men binnen eenen sierlijken rand de woordendie op het voetstuk van het standbeeld gebeiteld slaan: Aan Wil lem den Eerste, Prins van Oranje, Vader des Vader lands, het dankbare Volk, MVCCCXLVIII, Do Staats-Courant van den lOden dezer meldt: Op den 6den en 7den Junij j.I.heeft de. Raad van Stateon der voorzitting van Z. M. den Koning, langdurige vergade ringen gehouden, die door den Raad van Ministers zijn bij gewoond, cn waarin behandeld zijn de voordragten betrek kelijk de herziening der grondwet, welke laatstelijk bij den Raad van State waren aanhangig gemaakt. Ten gevolge van de aldaar gehouden beraadslagingen, is de Raad van Ministers op gisteren en eergisteren herhaaldelijk vergaderd geweestten einde de voorgedragen ontwerpen in verdere overweging te nemen. In eene op 12 dezer gehouden bijeenkomst der" Minister* is de laatste hand gelegd aan die ontwerpen, welke alsnu aan de Tweede Kamer der Slalen-Generaal zullen worden aangeboden, die legen den 20sten dezer maand zal worden bijeengeroepen. Te Northamplon hebben onlangs 60 personen een open baren maaltijd gehouden. 20 hunner werden kort daarop ziek en één overleed den volgenden morgen. De spijzen waren geleverd door een restaurateur, wiens keukengereed schap door de overheid in beslag is genomen. Eene lijk schouwing moet, naar men zegt, een zweem van raltenkruid hebben doen blijken. De kok van den restaurateur is in hechtenis genomen. Thans liggen nog 6 der gasten gevaar lijk ziek. Een brief van Stafford maakt melding van een onge luk, dat daar in do menagerie van den Heer Wombwell is voorgevallen. Een neef van dien eigenaar begaf zich in het hok van eenen leeuw en eene leeuwin, die eerst onlangs waren aangekocht en was voornemens den aanschouwers te doen zien welk een vermogen hij over deze dieren uitoe fende. Des morgens was hij nog in het hok geweest en toen vertoonden zij geen enkel blijk van woestheid. Thans echter sprong de leeuwin plotseling opgreep hem bij den nek scheurde do huid van zijn achterhoofd cn vcrmorselde zijnen hals vracsselijk met hare klaauwen. Onderlusschen had do leeuw zich dwars over het ligchaam van den onge lukkige!) man heen gelegd. Het gegil der aanschouwers was hartverscheurend en de mceslen snelden onmiddelijk naar de deur. Een der oppassers greep eene zware ijzeren staaf en sloeg er de beide dieren zoodanig mede op den kop, dat zij zich van den gewonde verwijderdendie toen opgenomen en verpleegd werd. Zijn overlijden ziel men ieder oogen- blik tegemoet. De schrik heeft zeer nadeelige gevolgen ge had voor velen van het gezelschap. In de nabijheid der stad Mainz deed zich den lOden dezer een schoon voorbeeld van moed en zelfopoffering voor. Toen namelijk de stoomboot van de Mainz-Dusseldorler-Maat- schappij, MathildeWeisenau voorbij stoomde, had eene dame het ongeluk over dc verschansing in do rivier te val len. De kapitein trok onmiddelijk zijn rok uit en sprong vau de raderkasl in het water, ten einde de verongelukte te helpen. Daar echter de booi in volle kracht stroom af waarts voer, moest de kapitein tegen den stroom opzwemmen ten einde do reeds meer dan half gezonkpne te bereiken; dit gelukte hem evenwel slechts met levensgevaar. Door den ijver der matrozen slaagde men evenwel, door middel van

Weekblad van Den Helder en het Nieuwediep | 1848 | | pagina 2