ijo reddings-machine (Life-Buooij) en de sloep, de beide personen Ie redden. De dame, welke in Wurlemberg te huis behoort, verkleedde zich zeer bedaard en gedroeg zich als ware er niets voorgevallen. Het wetsontwerp, betreffende de verbanning van den prins Lodewijk Napoleondoor den Heer Lamartine oor- gesteld, luidt als volgt: De commissie van het Uitvoerend Bewind gezien Art. 4 der wel van 12 Januarg 1816 en Art. 1,2 en 6 der wet van 16 April 1832; Overwegende dal Karei Lodewijk Napoleon Buonaparte begrepen is in de wet van 1832, die de leden der familie Buonaparte van het Frausche grondgebied verbant Overwegende dat, zoo al de fado van deze wet is afge gaan door het besluit der nationale vergadering, dat drie dier familie toegelaten heeft een deel der vergadering uit te makendeze geheel persoonlijke derogatie zich noeh de fadonoch de jure lot de andere leden dier familie uit strekt; Overwegende dat Frankrijk in rust en orde de republi- keinsche volks-regering wil vestigenzonder in dit werk door dynastieke pretensiën of staatszucht, die partijen of factiën in den slaat verwekken zouden, en als gevolg daarvan zelfs onvrijwillig burgeroorlogen konden doen ontstaangestoord te worden Overwegende dat KareiLodewijkNapoleon Buona parte reeds tweemaal als pretendent is opgetredeneene re publiek met eencn keizer aan het hoofd verlangende; dat is te zeggen het spotbeeld eener republiek in naam van het senatus-consult van het jaar XIII; Overwegende dat onlusten inbreuk makende op de volks republiek, welke wij grondvesten willen, en gevaarlijk beide voor do veiligheid der staatsinstellingen en voor de openbare rust, reeds op den naam van KareiLodewijk, Napoleon Buonaparte hebben plaats gehad; Overwegende dat die onlusten, de blijken van misdadige woelingen, van een gevaarlijk gewigt voor de vestiging der republiek zouden kunnen worden, bijaldien zij door de oogluiking, nalatigheid of zwakheid der regering als gewet tigd wierden; Overwegende, dat de regering de verantwoordelijkheid der gevaren niet op zich kan ladenwelke de republikein- sche vorm onzer staatsinstellingen en de algemeene rust zouden sloopenwanneer zij de'eerste harer pligten schond, door eene beslaande wet die thans meer dan immer gedu rende onbepaalden tijd door het belang van den staal en hel algemeene welzijn gewettigd wordt, onuitgevoerd te laten Verklaart Dat zijin hetgeen Karei Lodewijk Napoleon Buona parte betreft, de wet van 1832 zal doen uitvoeren lot op den dag, dat de nationale vergadering daaromtrent anders zal beslist hebben. Beriglen van de Kuit van Guinea in dato St. Geor- ge dElmina 20 Maart II. zijn zeer geruststellend om trent den gezondheidstoestand van alle Nedcrlandschc amb tenaren, Hollanders van geboorte, zoowel van de jongst aangekomenen als van die, welke reeds langen lijd aldaar gewoond hebben. Van do Duilschc mijnwerkers hadden echter sommige aan de verandering van klimaat geen weer stand kunnen bicden en waren enkelen overleden. Men bereidde zich met ijver voor op werkzaamheden voor de goudgraverij. LONDEN, 10 Junij. Het nieuws van Laliore is door de Mom. Herald en ook Mom. Cronicle gegeven, door de eerste in de volgende bewoordingen (Particuliere correspondentie der Mom. Herald.) Marteille6 Junyvier uur namiddag. Ik ontvang zoo even van den bevelhebber der Cairo, eene stoomboot, die Alexandria den 20slcn Mei verliet, het volgende belangrijke nieuws: «Een buitengewone couricr kwam te Alexandria aan vari Suez, in den avond van 28 Meidoch te laat voor de brieven, die met den post vertrokken, met de gewigtige lijding, »dat de Sikhs to Lahore opgestaan waren, twee Engelsche commissarissen gedood hadden en al de Britsche troepen vermoord." LONDEN, 13 Junij. To Birmingham Manchester, Glas- gow, Edinburg, NotlinghamLiverpool enz. zijn op den tweeden pinksterdag meer of minder talrijke volks vergaderingen gehouden, doch, dank hebbe de krachtige maatregelen der autoriteiten en eenige zware regenbiiijen meercndeels zonder ergerlijke tooneelen afgeloopen; alleen te Edinburg, waar 12 a 14,000 personen waren opgeko men, heeft eene opschudding plaats gegrepen. BURGERLIJKE STAIN'D. Gehuwd: K. R. Melzlar en P. Fluilaart.A. SchagerenC.de Bruin' Bevatten: A. 51. C. Riessetman geh. Meijer. Z.J. C. VV Jansen geb. Schuijt. D. M. Kraak geh. Knijpers. D. A. Uitholt' Overleden: F. Filmer, 44 j. H. Scheijns23 j. H. G. Ihnen 52 j J. A. Bionkharsl. 27j. (öcmcugbc $3cvtglcn. De beroemde Franscbe volksdichter Béranger is met zij ne dienstmaagd Judith in den echt getreden, en heeft zich alzoo vrijwillig onder het vaandel begeven, waarmede hij zoo langen lijd spotte. To Leeuwarden is eene Spaar kar opgerigl, om bedachtzame huisvaders en huismoeders in hun welmeenend pogen te ondersteunen, ten einde gedurende don zomer van hunne verdiensten iels voor den volgenden winter te vergaderen, opdat zij hun huisgezin met God en met eere kunnen onderhouden; ook zal die Spaarkas moe ten strekken lot aankweeking van menige oud Vaderlandsche O o en Christelijke deugd?! In Groningen rcquestrcert men voor en legen do regtslreekscho verkiezingende vrijheid van onderwijs enz. Te Sleenwijk bevinden zich drie Is- raeliltn vader, zoon en kleinzoon, die met drie volle zus ters gehuwd zijn. De Blanken en Indianen van Jucalan zijn verzoend. De Sultan en de Paus leven thans op ee- nen amicalen voet: do eerste heeft I. H. 6 schoone Ara bische paarden, een met diamanten bezet zadel (ter waarde van 60,000 piasters), 200 ellen Turksche tapijten, 200 ellen tapijtwerk in goud geborduurd, eene snuifdoos met brillanten oruzet en nog andere kostbare presentje» vereerd.

Weekblad van Den Helder en het Nieuwediep | 1848 | | pagina 3