pen, tan welke bevoegdheid tot dus serre geen gebruik ss gemaakt. Vermits het thans noodzakelijk worut geacht, tot de be doelde oproeping over te gaan, heeft Z. Exe. do lijdelijke minister van oorlog, ter execulio van dat gedeelte van bo venbedoeld koninklijk besluitde yereisehte orders uitge vaardigdom al de lotelingcn en nommervervvisselaarsdie bij de ligting van 1847 in reserve zijn gesteld, daaronder begrepen die miliciens, welke in 1847 voor het buitengewoon contingent in vervanging van manschappen der ligtingen van 1845 en 1846 zijn ingedeeld, in aclive dienst te doen op roepen, ten einde gekleed en in den wapenhandel geoefend te worden, te dien effeclo, dat zij uiterlijk op den lOden Julij aanstaande in de hoofdplaats der provincie of wel voor zooverre zij zich reglslreeks naar hun korps kunnen bege ven, op de standplaats van hetzelve aankomen; terwijl, ten aanzien van do wijze van opkomst, do vroeger te dier za ke gegeven voorschriften zullen moeten worden nageleefd. De Koning der Belgen is weder met een goed voorbeeld voorgegaan. Het officiële Belgische dagblad, le Monileur Beige van den 24slen dezer, kondigt aan, dat bij konink lijk besluit van den 20slen junijde heer Firmin Rogier tot buitengewoon gezant en gevolmagtigd minister bij de Fransche republiek benoemd is, op eene jaarwedde van 25,000 francs, (ƒ12,000). Bij een ander besluit van den zelfden datum is do lieer Carolussecretaris van legatie der eerste klasse, benoemd lot raad van legatie en als zoo danig aan het gezantschap te Parijs toegevoegd hij zal een jaarlijkscli traktement van 8000 franken (ƒ4000) ge nieten. Tot nog toe waren voor het Belgisch gezantschap tc Parijs 60,000 franken uitgetrokken. Krachtens do laaUtge- melde besluiten, wordt die som op 33 000 franken vermin derd. Ziedaar derhalve eene besparing van 27 ,000 franken op een enkel gezantschap. Het Nederlandsch gezantschap, daarentegen, te Parijs, kost ons voortdurend ƒ33,000: ƒ30,000 voor den gezant en ƒ3000 voor den raad van legatie. Ons gezantschap te Parijs kost dus meer dan het dubbele van wat het Belgische kost. Wel is er beloofd dat er ook in onze diplomatie bezuini gingen zouden worden ingevoerd maar men weel wat bij ons beloften beleekenen Intusschen worden er, uit de dure opbrengsten des volks, tonnen gouds verkwist aan buitenmatige bezoldiging van mee- rendeels volstrekt onbekwame Diplomalen. Eere Koning Leopold, die werkelijk handelt, en niet blootelijk door allerlei ministers beloften geven laat. Arnh. Ct. De doffe geruchten en somtijds meer bepaalde opgaren over de uitrustingen en troepenbewegingen der Russen blij ven aanhouden. Volgens Koningsb. Ztg. kwamen den 10- den Junij 120 kanonnen in Kowno aan, waarvan er 70 naar Warschau werden gezonden. Bij Warschau en in het zui den van het koningrijk schijnen de troepen bijeen to trek ken. Aan de Breslauer Ztg. wordt, uit den mond der Russische soldaten, die over de brug der Drewenz bij Gol- lub met de Pruisen spraken, berigtdal aan gene zijde van de grenzen lot Naszawa ten minste 60,000 man Russen en Kozakken benevens 6 of 8 batterijen geschut stonden. Een Russische wachtmeester verzekerde dat hij cenen Rus- sischen generaal had hooren zeggendat er binnen weinige dagen nog aanzienlijke versterkingen verwacht werden, en er aan de grenzen ongeveer 200,000 lot 250,000 man met eene evenredige artillerie verdeeld warenwelke gezamenlij ke troepen bestemd zouden zijn, het oproerige Duilschland, voornamelijk Pruisen, in loom te houden. Nog meldt de berigtgever dat er dagelijks door de Russischo artillerie oefe ningen met het geschut worden gehouden. Een ander cor respondent schrijft aan helzellde blad: Thans, nu het toch weder mogelijk geworden is naar Polen te reizenkunnen wij uit den mond van ecnen aanzienlijken Russischen amb tenaar melden, dat voorloopig reeds de streek van Warschau lot Turck over Kolo guheel door Russische militairen bezet is, zoodat in do dorpen in ééne boerenhut niet zelden 25 tot 30 man in kwartier moeten liggen." Over het algemeen zegt men daar ook, dat deze troepenbewegingen Pruisen gel den en dat do Russen binnen weinige dagen de Pruisische grenzen als vijanden zullen overtrekken. Een ander aan zienlijk ambtenaar in Kalisch meent met zekerheid te weten »dat de Keizer binnen weinige dagen tot vaststelling van de Poolscho constitutie in Warschau zal aankomen, als ook dat de Russen reeds zeker den 27sten (15) dezer maand naar Pruisen zullen oprukken, waartoo reeds 140 groolo trans portwagens besteld zijn." Wij deelen dezo berigten eenvou dig mede, zonder voor de juistheid in te slaan. BERLIJN, 27 Junij. De burgerwacht is den 26 bij d Anhaltsche poort verontrust gewordendaar zj een oplooj van de aardwerkers bij gezegde poort te dempen had, i'. de belhamels gevangen moest nemen. De arbeiders moeten een van hunne bazen, die hen tot meerderen ijver aanmaande, gruwelijk mishandeld hebben. Men verneemt als zeer zeker, dat hel stoomschip Ca- millaoplSdczer uil Londen vertrokken, aldaar 300 kisten met geweren heeft geladen, welke tc Kopenhagen ontscheept moeten worden. Naar men weet, heeft de Engelschc rege ring, op aanvraag van den Deenschcn gezant, den wapen uitvoer naar Duilschland verboden, ten einde blijk van hai' onzijdigheid lo geven. Maar hoe komt deze wapen-uitvoe naar Denemarken dan met Engelands onpartijdigheid overeen i BURGERLIJKE STAND. Gehuwd G. Muileren II. AU. Egels. A. C. Verkeele en C. M. Beek. Bevallen A. Douriijn geb. Pot, Z. T. Former geb. Scbager, Z.— A. J. Rustemeijer geb. Bakker, Z. W. L. de Winter geb. Hoppe sleijn I). Overleden VvBuikema, G d.J. van Willigen, 53 j. J. tku- kes 2 j.i Ambtshalve. (öemeugbc Sacvt^tcti. Te Katwijk aan zee heeft eene dienstmaagd onlangs de- 50sten verjaardag van hare indiensttreding gevierd. O de kermis te Harlingen wordt eene groolc kolossale monstci olifant vertoond. Een commies te Rotterdam, die rei slagter moest geleiden, om een kalf uit tc voeren, is dooi dezen, bij den tuin uit liefde en voorzorg, in eene mod-

Weekblad van Den Helder en het Nieuwediep | 1848 | | pagina 3