t kozen worden. In Yonne is hij met bijna algcmcene slem- men gekozen; vele briefjes hadden slechts Keizer Napoleon. Men verzekert, dat hij ook in hel dep. de Moezel, van hel Noorden, enz., verkozen is, en dal de regering hiervan reeds per telegraal bcrigt heeft ontvangon. In drie arrondissemen ten van de Seine is de uilslag geweest dat de Heer Fould Prins Lodewijk Napoleon en de generaal Bugeaud de mees te stemmen verkregen hebben. In drie andere arrondisse menten verzekert men, dal de IIH. FouldLodewijk Na poleon en Cabet de meerderheid hebben erlangd. Ook de Heer Raspail heeft in vele wijken van Parijs eene zeer grooto meerderheid verkregen, zoo zelfs, dat men te Parijs de verkiezing van Raspaildie thans te Yincennes gevan gen zit, bijna even zeker acht als die van Lodewijk Na poleon. Volgens den Messager du Nord is de uitslag der verkiezingen in dat departement, dat de meeste stemmen verkregen hebben Lodewijk NapoleonNegrierde Ge- noude. Te Eibeuf is een oproer uitgebarstende werklieden hadden op aanstoken van de communisten zich verzet logen het decreet, waarbij de werkuren geregeld werden. Er zijn troepen van Rouaan vertrokken om dezen opstand te keer te gaan. 20 Sept. Men zegt, dat de Pransche regering, in overeenstemming met de Engelsche, bevel gegeven heeft aan de vloot in de Middelandsche Zee, om Venelie te gaan be schermen, welke stad bereids door de Ooslcnrijkschc vloot moet aangevallen zijn, en eindelijk dat hel eskaderhetwelk zich in de wateren van Messina bevindt, de Napelsehe magt moest beletten, de vijandelijkheden legen de Sicilianen voort te zetten. Reeds moet, volgens eene andere bron, Napels de bemiddeling van Frankrijk en Engeland ook in de zaak van Sicilië aangenomen hebben. Uit Napels wordt van den 8slen geschreven, dat hel ge vecht lusscben de liberalon en roijalislcn tol driemaal toe met verwoedheid hervat is geworden, cn dat de liberalen de bovenhand behouden hebben. Napels zelf was op dien dag in slaat van beleg verklaard; maar de lazzaronis sloor den zich daaraan niet en bleven steeds als leeuwen vechten. Het ministeriële blad il Tempo van den 9dcn zegt, dal op dien dag de rust in de slad hersteld was. De driekleurige en semi-montagnardsche vertegenwoor digers maken voor 22 «lezer een monster-banket gereed ter inwijding van de republiek van 1792. De Heer Germain Sarrut is president van dit banket, dal in den tuin Tan het Chalet zal plaats hebben. De Heer Ledru-Rollin zal er een toast op de democratische republiek uitbrengen. Hel banket zal uil 440 couverts bestaan, terwijl 1000 dames als toeschouwsters zullen uitgenoodigd worden. Na hol ban ket zal in hol Chalet eene tooneelvoorslelling plaats hebben, bestaande uit een opzettelijk daartoe vervaardigd stuk door. den president en den Heer Theodore Raynal. LONDEN, 20 Sept. Thans, nu men alhier ieder oogen- blik de aankomst verwacht van do oorlogsbrik Jumnamet de bekende verzameling van Assyrischc oudheden en met eene verzameling van versche planten, voor de koningin be stemd verneemt mendat zij op de Malabaarschc kust door een vreesselijkon orkaan is geteisterd geworden cn daar door al hare masten en booten heeft Terloren. Met groote mooile gelukte het haar eindelijk Trincomaly, op het eiland Ceylon te bereiken, waar zij waarschijnlijkwegens hare vele rcparaliën een geruimen lijd zal moeten doorbrengen. BURGERLIJKE STAND. Gehuwd II. Beinders en N. Smit. P. Koningstein en T. Vcrberne. Bevallen J. Vos geb. Abbenes Z. L. de Beer geb. Manheim D. M. Sraids geb. Krul, D. A. Langkemper geb. de Vrecde, Z. A. Tuinman, Z. Overleden A. C. Farjon 3 ra.J. G. Maijer, 43 j. C. Ilegeman 80 j.T. Dekker10 w. E de Beer23 j. (Beractïgbc iïcrtgiciB. Aangeboden een preek van Do. Hoest, getiteld: Mijne ziele sterve den dood der opreglen ende mijn uiterste zij gelijk hel zijne. Prijs 25 ets. Ilem IIoHoway-pillen voor een Jong Officier voor f 2.50. Om zieke aardappelen meer gezond en smakelijk te maken laat men ze tien mi nuten in ruim water koken daarna giet men ze af en doet er weer een weinig kokend water met wat zout op. Ra dicaal kan men ze genezen door do plekken, waar hel be derf zich vertoont, met de zalf van profossor Hollowav te bestrijken. De Koning van Sardinië sukkelt aan de long lering. Mcjufvrouw Toussaint is benoemd tol lid van het Arcbaeologisch Genootschap te Athene. Hard Zeil- en Roei partij te Amsterdam 30 Sepl. De keizer van Rusland heeft de Fransche Republiek erkend. Verwacht in Am sterdam professor Eulcr, om aldaar eene iniigling voor gym nastische oefeningen daar Ie stellen. Victoria heeft met haar man cn kinderen een landelijk feest in Schotland hij- gewoond. Lord Palmerslon is bezig om den slavenhandel met beter gevolg tegen te gaan. In Parijs zijn meer dan 100,000 stembiljetten met den naam van Lodewijk Napoleon Bonaparte uit de lucht gevallen cn wel door middel van luchtballons. Aldaar hebben de bakkersknechts gewei gerd te bakken, de regering heeft daarop de arbeiders van hel garnizoen ter beschikking van dc particuliere bazen ge steld. De Pyrcnesche zangers hebben in de residentie voortreffelijk gezongen cn een goeden oogst gehad. JF JE U I X, Ij H T O W. IDUVDDïïI V&U IBJBXÏEST Door hem zeiven beschreven. Ik ben een man in het lieste vin mijn leven. Wat wil dat zeggen zal men mij vragen. Toen ik twintig jaar oud was, hield ik eencn man van veertig jaar voor een oud man en thansdaar ik met God en met eere boven de zestig ben, ^;omt het mij Toornis ware ik een man in mijn besten leeftijd. Behalve dat het podagra mij kwelt, bevind ik mij zeer wel; ik eet, drink en slaap. Ook met den liefde-god leg ik niet geheel en al overhoop zoo als men straks zal hooren. Gisteren bad ik in weerwil van het verbod mijns geneesheers, een llesch goeden Iioch- heimcr gedronken, en deed daarna in mijnen VoLTiir.is-stoel een zacht middag-slaapje. Toen droomde ik, dat ik een jonge officier was, die juist inet lauweren bekroond, van het veld der eer terug keerde en die uithoofde de duisternis hem in zijn reiswagen overviel, een nachtverblijf wilde verzoeken in een kasteel, dat aan den grooten weg lag en zoo prach tig verlicht was, Hat hem de oogen daarvan schemerden. Waarschijnlijk, dacht ik, wordt hier de geboortedag van Napoleon gevierd, want op dien dag zijn er bezwaarlijk meer sterren aan den Ilemel, dan branden de lampen hier beneden en brandende harten bovendien namelijk ge schilderde.

Weekblad van Den Helder en het Nieuwediep | 1848 | | pagina 3