EQUESTRE, Directie der Marine te Willemsoord. EDUA-RD WOLLSCMLïiGEli tA teggen, want ieder iei ali liet ook regt was: zij doen het tan hun eigen geld. Maar tegenwooidig begint men nllerlet wind te maken, als iemand eens wat lang verkouden is en er dan wat rood en opgezet begint uit te zien, net of dat er iets toe doen zou, en daaibij spreekt men dan van iemand als van ik weet niet wat. Ik stoor er mij weinig aan; want ik zeg: wat ligt er aan gelegen wat ik drinken wil, en ik loop ook overal in en uit, net ais te voren, zonder om te kijken, en als ik ze laat halen, dan zeg ik tegen de jongens: moffel de flescli maar niet in eer» broekzakmaar draag haar dat iedereen het zien kan want het is Goddank nog geen vei boden waar. Maar nu zou ik toch wel willen, dat er aan die windmakeiij van af schaffing en matigheid eens een einde kwam want ze maken er de men- schen kompleet gek meè en voor ons wordt het op den duur ook mooi lastig. Ik heb wel honderd maal gezegd: ik wou, dat ik er eens wat tegenschrijven kon maar ik zie daar geen kans toe. Gij weet immers wel, hoe ik 's morgens hen, Thomaseeist een vreeselijk hoesten, voor dat ik goed op streek hen, en als ik tlan wat begionen wil, dan beven mij de handen braaf, en 's middags is het mij bij buijen wel eens wat duister in het lioold. ik kan dus niet Thomas; maar gij moest het eens proberen. Gij hebt er die ongemakken niet van, die ik er van heb; ais gij ze 's morgens na 'l opslaan maar eens goed onder ïlen neus hebt gehad, dan zijt gij dadelijk op uw dieef en zoo frisch als een hoen, u beeft de pen ook niet in de vingers, en gij kunt er goed meè leregt. Als gij dat nu op 11 neemt, ea dat vertrouw ik, dan zal ik u zeggen, hoe gij het zoo wat moet aanleggen. tij een aantal malle praatjes zou ik maar niet eens stilstaan, onder an deren hij die gekheid, dat ze schrikkelijk ongezond is. Ik zou eenvoudig vragen: Wat is gezond? Is koud pompwater gezond? Is zure karne melk gezond? Daar kunt gij gerust op antwoorden: neeqwaarachtig siieten dan kan er gevoegelijk op volgen, dat gij niet begrijpt wat men er toch eigenlijk meè meentals men zegt dat ze schrikkelijk ongezond is. Daar zou ik het dan maar bij laten; want het is eigenlijk te gek 0111 jos te lcopen. Iloor eens, wij hebben ze al vlij wat jaren lang gebruikt en nog nooit ten mis maal gehad, gij ten minste niet, Thomasdie er altijd onder hebt kunnen eten als een wolf; mij is het orn de waar heid te zeggen wel eens -of ik om het eten zoo veel niet meer geef. Maar er is een ander punten daar moet gij vooral niet los over heen eeno Knappe DIENSTMEID, die goed mei de waseli kan omgaan, adres bij den i'oekli. C. BAKKER Bz. oopen. Die ze te veel gebruikt,- zeggen <1 ie wijze hef ren maakt zijn huisgezin ongelukkig. Ik gaf er wat om als gij er kans toe zaagt, 0111 dien bluf maar eens ongenadig den kop in te drukken; want daar maken ze veel opgang inee.IN'u ik vertrouw het u wel toe; maar het kan toch nooit geen kwaad, als gij weet hoe ik er over denk. Luister dan. Moeten wij huisvaders ons huisgezin dan gelukkig maken?Dat zcu waarachtig wat moois wezen. Ik zeg: als wij liet huisgezin gelukkig moeten maken, dan moet het huisgezin ons ook gelukkig maken. Maar maakt uw huisgezin u gelukkig, Thomas? Ik wed van neen. Maakt mijn huisgezin mij gelukkig? Ook niet.En waarom maken onze huis gezinnen 0*1$ niet gelukkig?Dat is klaar en duidelijk: omdat ze te veel opnemen aan dingen daar men niets aan heeft, aan kleeren en huis huur b. v., en aan andere dingen, die ik voor mijne oogen niet meer zien mag, zoo als: brood aardappelen en al wat maar eten is. Als men met die huisgezinnen aan 't been, een stuivertje bij malkaar heeft, en eens goed ondi r water door denkt te gaan, dan moet er telkens zoo veel «f, dat er niets van komen kan. Dat is een bittere last van die huisge zinnen en ik heb ook plan om er mee uit te scheiden; want met mij is het 100 gesteld: waar ik vioeger mee toe kon, daar kan ik nu niet meer mee toe; ik n.oet ze tegenwoordig in de ruimte hebben; en dat schrijf ik enkel daar aan Ioö dat het in onze winkel hoe langer hoe togtiger wordt. Maar nu kan ik ze niet meer in de uiiinte hekomen, want ik heb er nog ren ongeluk bij, en dat is die schrikkelijke eetlust van de vrouw en van »le jongens, d.e in dezelfde rnate schijnt toe te nemen, als de mijne neerslaat.Om kort te gaan, Thomashet huisgezin is een ding, daar we al heel weinig aan hebben; en nu zouden wij dien hallast nog ge lukkig toe moeten maken; dal is te gek om van te praten. Zoo en in «lier voege moet gij het aanpakken, Thomasen dan zullen 7.r wel wat lot bedaren komen met hunne Afschaffing en Matigheid en niet meer zoo laag op ons neer zien omdat onze neuzen hij ongeluk wat mofJer zijn dan hunne neuzen. En nu moet gij mij schrijven of gij hel *p 1» neemt, en wanneer gij soms nog n eer inlichtingen verlangt spreek dan maar, want ik stel belang in do zaak, en heb er mijne bel lier e buijen wel voor over. geb. Heijning. Heden beviel van eene DOCHTER Adklaïde Schooit Her,der, 5 Ju 1 ij 1819. K en ige li etui isge u i ng. Op Zaturdcig den 14 Ju lij 1849, des voormiddags ten 11 ure, zal, onder nadere approbatie van Zijne Excellenliu den Alinistcr van Marine, door den Directeur en Koinman- dant der Marine te Willemsoordbij inschrijving en opbod publiek worden aanbesteed: Het verleggen van een gedeuüo BESTRATING, het doen van voorzieningen aan het Groot MAGA ZIJN en aan de NOORDER-POORT van 's Rijk. Werf te Willemsoord. liet bestek, waarnaar deze aanbesteding zal plaals hebben ligt Ier lezing van het secretarie van den voornoemden Di recteur en Kommandanl; zullende Ivvee dagen vóór de be steding, de noodige aanwijzing in loco, door of van wega den Hoofd-Ingenicur der Marine geschieden. Do billellcn ter inschrijving behooren op gezegeld papier geschreven, en inhoudende de namen der inschrijvers en derzelver borgen, uiterlijk des morgens ten 11 ure van den dag der aanbesteding franco op liet secretarie van den Di recteur en Kommanduut bezorgd te wezen. Be Directeur en Komrnandant der Marine, YATf DER PLAAT. VAN DEN HEER Clbucricutiëu. Lr word! gevraagdom dadelijk in diens! te lieden, j In het grooto Gebouw, op het land van MESKER. De Ondcrgeteckende berigt het geëerde publiekdat hij met toestemming van het Edel Achtbaar Bestuur dezer plaals, nog voorstellingen zal geven op Zondag den Ssten, Maan dag den 9den, Dingsdag den 1 Oden en Woensdag den llden Ju/ij, des avonds precies ten half negen ure. Dezelvo zullen worden afgewisseld door Exercitiën in de Rjdkunst gedresseerde Paarden, Gymnaslique Oefeningen, Quadril les, en tot Slot eeno P A N T O M 1 M E, alles nader door do dagelijks uiltegeven billelten bekend gemaakt. De prijzen der plaatsen zijn: le Rang ƒ1.49. 2o Rang 1.00 3e Rang GO cents. EÜUARÜ WOLLSCHLaGER. Directeur. Uitgegeven bij C. BAKKER li'. Ie Nieuwediep. Ctdrul.i bij S. GiLTJÊS 0. KOOTEIt w Ucldtr.

Weekblad van Den Helder en het Nieuwediep | 1849 | | pagina 4