(Bemetigbc Befigtcu* en vond bij zijno tehuiskomst zijno echtgenoote dood bedaard in zijn kantoor gezeten. Op do verwondering volgdo do woede, hij vloog in zijn magazijn, greep zijno vrouw bij den arm en smeet haar op straat. Op het getier van den echtgenoot cn het gekerm der vrouw, kwam iedereen toeloopen; met moeite werd de rust herstelddoordien een buurman de jonge vrouw had opgenomen en de noodige hulp toege diend. Dien eigen avond leverden do beide echlgenooten eeno klagt indo jonge vrouw zegt dat zij des avonds te Amiens gekomen zijnde, geen rijtuig had kunnen krijgen om haar naar de ouderlijke woning te brengen, daar het zoo erg ge sneeuwd hadcn zij builen de stad woonden. Zij had dus in een logement moeten blijven, waar haar een zenuw-loo- val overkomen was; toen zij ontwaakte, hoorde zij tot ha re verwondering en schrik, dat zij 17 dagen geslapen had. Zij verzekert dat deze daadzaken bevestigd zijn door ee- nen geneesheerdie haar gedurende dien tijd niet verlaten heeft cn de plaats aanwijst waar zulks gebeurd is. De echtge noot blijft ongeloovig en vraagt echtscheiding; dit zal aan leiding geven tot een proces, waarin de wetenschap cene gewiglige rol zal spelen. De policie in Belgie heeft in de afgeloopen week een aardige vangst gedaan. Een lakenkooper te Saint-Josso ten Noodeeen man van ongeveer 50 jarenlecfdo gelukkig cn weltevreden met zijne jeudige wederhelft, dio ruim twintig jaren jonger was dan hij. Eenigen tijd geleden vertrok on ze lakenkooper naar Gent, waar zijne famifie woont; hij bleef daar drie a vier dagen en vond bij zijne terugkomst zijn winkel ledig en zijne jeudige echtgenoot met haar drie jarig kind verdwenen. Na eenig onderzoek kwam men tot de wetenschap, dal de winkelgoederen in de bank van lee ning stonden en dat mejufvrouw, in gezelschap van een jongen Franschman naar Parijs vertrokken was. Deze jonge mandie kort daarop in Belgie terugkwam om een en ander te regelenis gearresteerd en bevindt zich nu in verzekerde bewaring. Do winkelgoederen, be staande in lakens cn gemaakte kleederenzijn uit de bank van leening naar de griffie gebragt zij maakten eene geheo- le wagenvracht uit. Een Amerikaansch geleerde, de Heer Ilenrie Paine, heeft, zoo verhaalt een dagblad van Boston, een zeer een voudig en zuinig middel uitgevondenom het water te ont leden en het tot den staat van gas te brengen. Door mid del van een toestel, zonder Galvanische batterij, zonder ge bruikmaking van metaal of zurendoch alleen door aanwen ding van 1300ste gedeelte van ééno paardenkrachtverkrijgt de Heer Paine in het uur 200 kubiek voeten hydrogecn en 100 kubiek voeten oxygeen gas. Deze hoeveelheid gas, welker verkrijging minder dan een stuiver kostgeeft zooveel hitte bij verbranding, als 200 voet gewoon koolstof-gas, en licht genoeg om 300 pillen gedurende zes uren te voeden; zij kan gedurende 12 uren cene genoegzame hitte geven in een vertrek, de keuken daaronder begrepen, of eeno hitte, gelijkstaande aan die, welke ééne paardenkracht zoude voort brengen. Men verzekert, dat de uitvinding reeds eene proef van zes maanden tot verlichting van huizen heeft ondergaanen ha re toepassing tot verwarming, heeft insgelijks bevredigende uitkomsten geleverd. De uitvinder heeft octrooi verkregen, zoowel voor zijne stoomovenals voor zijne kagchel. Om door middel van dezen toestel do vertrekken te verwarmen behoeft men dien slechts als een horologio op te winden, terwijl de hitte verminderd of vermeerderd kan wordeneven als de vlam van een gewone gaspit. Hij veroorzaakt geen rook, slechts weinige vlam, welke toereikend is, om eene al te grooto droogte van den atmospheer te beletten. Burgerlijke üiaml van 8© Januarij 2 Fcbruarlj 1850. Gehuwd: S. Salomons en B. van Gelder. H. Tos en J. Bakker. C. W. Neuman en A. M. T. Puinbroek. Bevallen A. van Dalen geb. Kooger Offee. Z. E. Liglenberg geb. Sjoukes. Z. II. L. Sonneville geb. van der Meer. Z. M. van der üord geb. van der Hoeven. D. J. Molenaar geb. Stolte. D. A. Kik- keit geb. Boll. Z. A. Wigman geb. van der Veen. Z. E. Dekker. Z. J. Gal. D. Doodgeboren 1. Overleden J. van der Well2 m. II. van Brero 18 j. J. Svvinkel 96 j. N. Koopman 14 j. Ambtshalve ingeschreven 1. Do ex-minister van oorlog is gepensioneerd met 4059, voor zijne belangrijke diensten. Te Utrecht heeft een dol hondjo een meisje van 17 jaren gebeten, zoodat zij aan de gevolgen is bezweken. In Frankrijk zal eene belas ting van 1 lot 10 fr. op die dieren gelegd worden. Op den Simplon zijn 4 personen in een sneeuwval omgekomen. De grootvorstin Maria Alexandrownagemalin van den groot vorst troonopvolger van Rusland, is van een zoontje verlost; alles wel. De Decnsche poëet Oehlenschlager is naar deEly- sesche velden verhuisd. Het Handelsblad berigt, dat te Wadenoijen in Gelderland 2 Vrijsters zijndo eeno van 84, do andere van 80 jaren finaal drankvrij. Z. M. heeft permissie gegeven tot het huwelijk van prinses Louisa met den kroonprins van Zweden en Noorwegen cn op het wel zijn van het aanstaande paar gedronken; de trouwpapie- ren zijn reeds in orde. Do zonen van den keizer van Marocco doen eene bedevaart naar Mecca. Te Sneek heeft een man van 83 jaren met vlugheid en zwier op schaatsen gereden. In de omstreken van Frankfort zijn dezer dagen twee handwerkslieden en een melkmeisje doodgevroren. 600 man Leeuwarders hebben Do. Blaauw per missive ver zocht, hel Evangelie aldaar te blijven verkondigen. In die zelfde stad is een IJs-club opgerigt en heeft eene vrouw van 73 jaar haar leven in een regenbak geëindigd. To Parijs hobben groole inilitairo promenades plaats gehad, on der directie van Changarnier. Aldaar is een slagzwaard, dut aan den hertog van Guise behoord had, voor 7000 fr. publiek verkocht. Pater Roothaan, do generaal der Je- zuiten, is to Napols afgestapt. Het stoomschip Apollokapt. W. II. Smilh, liep den 26 Jan. jl. des avonds, door zware cn onoverzienbare ijsmassas, in weerwil van harden wind en sneeuwdo hayen van Harlingen binnen. Lodewijk Na poleon arbeidt dag en nacht aan eene wet op de hypothe ken. In Moldavio is eene reformatie in de openbare gods dienstoefening der Israelilcn tot stand gekomen, bestaande

Weekblad van Den Helder en het Nieuwediep | 1850 | | pagina 2